Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Gertrūda: grafinis Y kartos dienoraštis” as Want to Read:
Gertrūda: grafinis Y kartos dienoraštis
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Gertrūda: grafinis Y kartos dienoraštis

4.07  ·  Rating details ·  155 ratings  ·  25 reviews
Šmaikšti, provokuojanti, šiek tiek nostalgiška – tokia Gertrūdos istorija gali pasirodyti tiems, kurie priklauso Y kartai. Kartai, kuri dar žiūrėjo filmukus per „Šilelį“, bet po kelerių metų turėjo mokytis dirbti kompiuteriu. Jai priklauso žmonės, kurių tėvai gyveno už geležinės uždangos, o jie patys neretai pirmą kartą į užsienį išvyko siekdami užsidirbti braškių laukuose ...more
Paperback, 254 pages
Published July 2016 by Obuolys
More Details... Edit Details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Gertrūda, please sign up.

Be the first to ask a question about Gertrūda

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

Showing 1-30
4.07  · 
Rating details
 ·  155 ratings  ·  25 reviews


More filters
 | 
Sort order
Tomas Ramanauskas
Jul 24, 2016 rated it liked it
Dauguma iki skausmo pažįstamų patirčių yra priežastis, kodėl "Gertrūda" yra akimirksniu artima ir kartu ne taip labai stebinanti. Skyriai, kuriuose norisi pažinti heroję, prabėga per greitai ("Mokykla"), kiti užsitęsia.

Nepaisant to, lietuviškos grafinės novelės yra toks retumas, kad Gerdos kūrinys - kone žygdarbis ir aš baisiai tikiuosi, kad ji nesustos ir augs, augs.
Caro the Helmet Lady
Lietuvai reikia komiksų. Džiugu, kad jie atsiranda, nors ir laaabai lėėėtai ir ypatingai džiugu, kai jie būna lietuviški, kaip Gerdos Jord Gertrūda. Nepaisant baisios grafinės pusės, (o ji buvo tikrai baisi, bet manau kad tyčia ir dėl to atleidžiu) Gertrūdos istorija labai patiko ir sušildė, ir sugrąžino į mano pačios labai panašią paauglystę. Be abejo, iš karto kyla noras lyginti su Marjane Satrapi ir jos Persepoliu, kuris man irgi be galo patiko, bet Gertrūda yra labiau sava, labiau artima dėl ...more
Myra
Jul 22, 2016 rated it it was amazing
Shelves: best-of-2016
Šią ir kitas mano apžvalgas galit rasti čia: http://knygoholike.blogspot.lt/2016/0...

Kai pasirodė Gerdos Jord "Gertrūda. Grafinis Y kartos dienoraštis" knygstarteris - laikinau, šėrinau, reklamavau, nusipirkau iš anksto ir laukiau. Labai laukiau. Mano manymu, Lietuvoje trūksta komiksų, juo labiau - lietuviškų. Valio! "Gertrūda" buvo išleista, ir ja nė trupučio nenusivyliau.

Skaičiau turbūt prieš visą mėnesį, bet įspūdžiai dar ryškus, ir mielai perskaityčiau dar kartą.

Man labai patiko Marjane Sat
...more
Ugnė
Aug 30, 2019 rated it really liked it
Shelves: lietuviai
Atpažįstama mano kartos istorija. Gal trūko mobiliųjų pasirodymo, visokių krepšinio pergalių ir mIRCo, bet gal ir negali visko į vieną komiksą sukišt
Aušrinė
Jul 20, 2016 rated it it was amazing
Aš gimiau kiek vėliau nei Gertrūda, jau laisvoje Lietuvoje. Vardą Aušrinė išrinko tėvai. Aš ir Gertrūda abi esame Y kartos atstovės, abi iš Suvalkijos. Nors tarp mūsų ir mūsų išgyvenimų yra daug panašumų, bet pakankamai jaučiasi tas kelių metų skirtumas, per kuriuos Lietuva tapo nepriklausoma, ir tai, kad aš augau mažesniame mieste. Aš nesimokiau n-tojoje vidurinėje mokykloje, nes mano mieste mokykla buvo tik viena. Ten apskritai nėra vidurinės mokyklos – tik pagrindinė mokykla ir gimnazija.

Tači
...more
Mil Übermensch
Nov 09, 2017 rated it it was amazing
taip artima, kad kartais net skauda skaityt (žiurėt?)- nuo šokoladukų į seselių kišenes, iki vienatvės, nes "kai esu vienas, nežinau, ar apskritai esu"
Greta
Jul 25, 2016 rated it it was amazing
Ne tik formatas, bet ir pati istorija yra labai įdomi. Kai kuriomis vietomis tikrai atrodė, kad skaitau apie save, savo praeitį. Dėl formato greitai skaitoma, tačiau norisi ją perskaityti vėl - šįkart labiau gilinantis į pačią istoriją, ne tik kaip ji srūva.
Ieva
Jul 25, 2019 rated it really liked it
Man patiko grįžimo į vaikystės namus ir jų sukeliamus prisiminimus idėja. Gal tai ir nėra labai gili knyga, bet tikrai miela.
Agnė Cesiulė
Aug 02, 2016 rated it it was amazing
Skaičiau iki pirmos nakties, kol užmigau. Nubudau penktą ryto ir perskaičiau iki galo. Senai skaičiau taip lengvai ir taip be rūpesčių, kad skaitau kažką kito, nei reikia. Puikiai gydo nuo persiskaitymo. Nors tiesą sakant, pro akis praslydo visi tie žadėti Nokia 3310, "kepsai" ir Foje, bet greičiausiai tik todėl, kad skaitėsi labai natūraliai ir lengvai. Panašiai, lyg bendraamžė draugė būtų pasakojusi kokią savo istoriją: pačiam pasakojime nieko pernelyg keisto, nieko neįprasto, niekas neužkliūn ...more
Gintarė Aukselytė
Jul 20, 2016 rated it it was amazing
Šiai istorijai buvo būtina tapti komikso forma. Tiek daug dalykų ir išraiškų kurios tikrai negalėjo būti geriau aprašytos nei paveikslėliu ir vienu ar keliais žodžiais. Skaičiau kaip žiūrėdama filmą, tik pati suteikdama balsus ir spalvas. Puikiai.
Liveta
Mar 08, 2018 rated it it was amazing
Kodėl tik 225 psl?! Norėjosi dar ir dar ir dar! Nerealiai džiaugiuos, kad šis stebuklas pateko man į rankas. Kodėl šis komiskas mane taip įtraukė ir taip dieviškai patiko?
1. Dar nesu skaičiusi tokio pobūdžio knygos - komikso tipo. (Jei kas žinot panašių knygų pareklamuokit!)
2. Labai patiko iliustracijos, jos nebuvo, kaip aš sakau "nušlifuotos iki tobulumo", jos buvo tokios paprastos, tarsi pieštos vaiko ranka, kas knygai pridavė kasdieniškumo.
3. Knyga rašyta lietuvės, kas yra nerealu!
4. Skaityda
...more
Nespalvotai
Mar 03, 2018 rated it it was amazing
Mėgavaujasi kiekvienu skyreliu. Ir, nors "tempiau" skaitymą, vis tiek baigiau per greitai. Su nekantrumu lauksiu kito autorės kūrinio :)

Entertaining? 5/5
Writing style? 4.5/5
Thought-provoking? 3/5
For those born in Lithuania during the 90's:
Relatable? 4/5
Must-read? 4/5
For others: 2/5
Otilija
May 21, 2017 rated it it was amazing
super!
Aldona Majakovaitė
Jan 17, 2019 rated it it was amazing
Labai patiko. Įdomi ir graži knyga. Rekomenduoju. Puiki iliustracija 90s vaikystei, verta parodyti šiuolaikiniams vaikams.
Vaidas
May 17, 2017 rated it liked it
Nostalgija gerai ir įdomu ir smagu, bet siužeto norėtųsi irgi.
Rasak
Apr 05, 2018 rated it really liked it
Labai patiko, karts nuo karto prajuokino ir priminė mano pačios vaikystę. Kai kurias istorijas parodžiau sesei ir mes kartu prisiminėm savo vaikystės istorijas, kurias ši knyga iššaukė.
Justas
Mar 12, 2018 rated it it was amazing
Paprasta, nuoširdi ir lengva knyga, kurios bet koks skaitytojas greitai susigyvens su pasakojimo herojės pasauliu. "Gertrūdą" galima pavadinti jaunimo Šventraščiu, ne kitaip!
Deimantė Levickytė
Jan 16, 2017 rated it it was amazing
Šmaikšti ir lengva knyga apie y kartą, kartą kuriai ir pati priklausau. Dažnai praversdama komikso puslapius ir perskaitydama pasakojimą nuklysdavau į pačios prisiminimus iš vaikystės. Apie tai kaip tėvams arba seneliams būdavau televizoriaus kanalų perjunginėtoja ar kaip su rašteliu eidavau pirkti kažko tokio, dėl ko dabar prašytų dokumento... Išties knyga, kurią su tokiu malonumu perskaičiau ir kuri paliko šypseną veide :)
Justinas
Aug 04, 2016 rated it liked it
Komiksas man patiko, ypač esminė komikso dalis - piešinėliai: juokingi, įvairūs, atskleidžiantys tai, ko nepasako žodžiai. Pati pasakojama istorija man atrodė nelabai sklandi, buvo per daug paaiškinamosios pasakojimo dalies, kai kurios detalės pasirodė neapgalvotos iki galo. Bendras įspūdis - teigiamas! Valio!
Juanita Gliebute
Nov 24, 2016 rated it liked it
mediocre art style, interesting story, loved that it was set in Soviet Lithuania. Really felt it, at times it was so relatable. IDK this graphic novel seemed like it was heading nowhere but overall it's an enjoyable read.
Greta
Aug 27, 2016 rated it it was amazing
Vietomis jaučiau gumulą gerklėj. Puiki novelė, kurioje atpažinau save, savo draugus ir artimuosius. Ačiū už nostalgiją!
Lukas Butkus
Dec 03, 2016 rated it it was amazing
5/5
Aurimas Novikovas
Jul 18, 2016 rated it it was amazing
Shelves: favorites
metų knyga, easy peasy.
Dovilė
rated it really liked it
Sep 30, 2016
Edvardas Vaišvila
rated it really liked it
Jul 19, 2016
Danielius Dada
rated it liked it
Aug 03, 2016
M.
rated it really liked it
Oct 09, 2018
Arūnas
rated it liked it
Oct 22, 2017
Dovilė Pipcevičiūtė
rated it really liked it
Jul 26, 2016
« previous 1 3 4 5 6 next »
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »