Jump to ratings and reviews
Rate this book

Scoop!

Rate this book
Esmée Evers verhuist naar de grote stad, waar ze een baan krijgt als redactiechef. Althans, dat vertelt ze haar vriendinnen, in werkelijkheid is ze redactieassistente. Haar leugentje is lastig vol te houden als één van haar vriendinnen haar bazin wordt bij hetzelfde magazine. Wanneer een bekende tv-ster noodgedwongen moet onderduiken, krijgt Esmée de kans zichzelf te bewijzen. Ze bedenkt een plan dat niet alleen de media op zijn kop zet, maar ook haar eigen carrière, vriendschappen en relatie...

448 pages, Paperback

Published June 16, 2016

151 people want to read

About the author

Iris Houx

2 books30 followers
Iris Houx begon met het schrijven van columns en korte verhalen. Ze publiceerde o.a. in Dagblad Metro, TPO Magazine, Viva en Esta en won diverse schrijfwedstrijden. Later werd ze vaste columniste voor Chicklit.nl, waar ze met haar unieke stijl en humor een grote groep lezers aan zich weet te binden. Scoop! is haar debuutroman.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
33 (13%)
4 stars
113 (45%)
3 stars
73 (29%)
2 stars
26 (10%)
1 star
3 (1%)
Displaying 1 - 30 of 46 reviews
Profile Image for Cisz Geverink - Strasters.
941 reviews36 followers
February 20, 2017
"Waarom zit Kiona Laseur te plassen achter de rozenstruik van mijn moeder?" ~ p8.

Het verhaal begint met een hilarische scene, waardoor je gelijk wilt weten wat er aan de hand is. Dit is slechts een kleine vooruitblik, en nadat je genoeg geprikkelt bent draait de tijd zich terug naar het begin van alles. Het zet absoluut de toon voor het hele verhaal. Dit is het moment waarop je de popcorn erbij wilt pakken en klaar gaat zitten voor een geweldig verhaal!

"Een ordinaire staarwedstrijd. Nou, wat zij kan, kan ik ook. Ik ben getraind. Ik heb een kat, toevallig." ~ p29.

Scoop! is het verhaal van Esmée Evers, die een kleine leugen tegen haar vriendinnen Jasmijn, Dominique en Mei-Lan verteld wat haar carriere betreft. Haar beste vriendin Andrea dient als klaagmuur en therapeut als de leugen uit blijkt te komen wanneer Jasmijn ook bij Moo Moo Media wordt aangenomen. In de functie die Esmée beloofd (en waar ze dus over gelogen had) was notabene!
Het verhaal is een geweldige combinatie van Bridget Jones, The Devil wears Prada, The Ugly Truth en een tikkeltje Sweet Home Alabama. Alles waar een goede chicklit aan moet voldoen is aanwezig, inclusief de flinke dosis humor met een druppeltje sarcasme. Precies zoals ik ze graag lees!

"Ik hap naar adem en probeer te ontdekken waar ik nu precies naar kijk en wat de situatie is. Gevaarlijk of niet? Lachwekkend of triest?" ~ p309.

Dit boek is echt een absolute aanrader voor wie van chicklits houdt. Iris Houx is voor mij echt de nieuwe, nederlandse Sophie Kinsella. Ik hoop dat er nog heel veel boeken gaan volgen... en bij deze beloof ik plechtig dat ze allemaal in mijn kast terecht komen!!! Ik ben fan ♡
Profile Image for Veronique.
175 reviews16 followers
December 6, 2016
Het verhaal is leuk, maar toch wel langdradig. Op zich leest het goed, maar op een gegeven moment begon het me te vervelen. Het verhaal is zeer voorspelbaar, maar dat vind ik wel een beetje passen bij dit type boek
Profile Image for Eline.
624 reviews136 followers
February 16, 2019
Buddyread met Aleida (Books Ever After)

Ik lees niet vaak chicklits, maar deze heeft mij absoluut zin doen krijgen in meer van deze verhalen. Het verhaal van Esmée zit vol humor, vriendschap, romantiek en drama. Het had voor mij gerust nog wat langer mogen duren, ondanks dat het verloop nogal voorspelbaar is.
Profile Image for Madelon.
155 reviews16 followers
August 18, 2016
Hmmm, dit boek is niet helemaal wat ik ervan verwacht had :-(. Je merkt dat Iris Houx absoluut wel potentie heeft en op sommige plekken is het echt grappig, maar het verhaal sleept zich een beetje voort, waardoor ik echt moeite had 'm uit te lezen.
Een volledige recensie volgt binnenkort op www.thebookdiaries.nl.
Profile Image for Eva..
142 reviews27 followers
December 17, 2016
Wat was ik toe aan boek met lekker veel drama & humor en gewoon ff luchtig soms! Heb ik zeker genoten en was het vooral een verassing .
Profile Image for Aleida Oskam.
222 reviews1 follower
February 15, 2019
Wat een fijn verhaal was dit. Tot de helft had het verhaal me nog niet echt te pakken maar na de helft van het boek werd het echt leuk en interessant. Ik heb met regelmaat hardop moeten lachen om de acties die voorkwamen in het boek. Maar er zat af en toe ook een heerlijk zwijmel gehalte in. Dit was mijn eerste kennismaking met Iris Houx en die is mij prima bevallen. Ik ben benieuwd naar andere boeken van haar. Het einde was wel wat voorspelbaar maar daarom niet minder leuk. Ook haar schrijfstijl vond ik erg prettig. Heerlijk genoten met dit boek als buddy-read!
Profile Image for Viviane.
65 reviews6 followers
May 7, 2018
Het debuut van deze Nederlandse schrijfster. Een heerlijke chicklit voor een zomerse dag. Je leest mee in leven van de twintiger Esmee Evers. Ze is redactie assistente op een redactie van een tijdschrift. Ze maakt van alles mee soms een beetje over de top, maar ach dat mag in een chicklit toch? Liefde, carriere en vriendschappen zijn belangrijke thema's. Esmee lijkt het minder goed voor elkaar te hebben dan haar vriendinnen. Toch blijkt uiteindelijk dat hoe meer je jezelf blijft hoe meer je kunt bereiken. Een levensles uit dit boek die ik meeneem. Ik ben benieuwd of Iris Houx nog meer van dit soort leuke boeken gaat schrijven. Het duurde wel even tot het tot de kern kwam zonder dat het langdradig werd, daarom geef ik dit boek 4 sterren. Leuk ook dat het zich in Nederland afspeelt in een niet bestaande stad en in het dorp waar Esmee vandaan komt.
Profile Image for Angelique - Lettergrafique.
334 reviews4 followers
December 26, 2016
Ik heb gemengde gevoelens over dit boek. Eigenlijk wil ik het 3.5 sterren geven.
Het is heel leuk, lekker luchtig, stukken heel vlot geschreven. Het is grappig, vond er echt goede zinnen en humor in zitten. Moest er regelmatig om lachen. Dat zit allemaal wel goed dus in dit boek.

De persoon die in de eerste paar bladzijden beschreven wordt, komt echter pas ergens na 300 bladzijden terug. Dat vind ik te lang. Ze wordt wel vaker genoemd, maar waarom die vrouw zich daar in het begin samen met de hoofdpersoon, Esmée dus, bevindt wordt pas duidelijk na een hele tijd (op 3/4e deel). Dan krijgt het verhaal opeens ook een versnelling. Daarom heb ik gemengde gevoelens, maar ik weet niet of die terecht zijn. Is het verhaal langdradig opgebouwd of is het mijn eigen ongeduld dat ik eerder duidelijkheid wil krijgen? Had dat personage wel aangehaald moeten worden in het begin van het boek? Het belooft wellicht iets te veel, wat daarna met een lang verhaal al snel inzakt. Daardoor kan ik me voorstellen dat er lezers afhaken.
Sommigen noemen het voorspelbaar. Ja en nee. Sommige dingen die ik verwacht had gebeurden juist niet, andere wel.

Maar het is écht een leuk boek om te lezen, dat wel. Vond het heel vermakelijk. Het heeft een Bridget Jones gehalte, maar ook daar is niets mis mee.
Profile Image for Chantal.
570 reviews4 followers
July 2, 2016
Genoten van begin tot eind. Deed me denken aan de boeken van Chantal van Gastel en misschien ook wel een beetje aan Sophie Kinsella, maar als ik Scoop vergelijk met Shopaholic, vind ik Scoop veeeeeeeel beter!
Profile Image for Dolf Wagenaar.
Author 5 books12 followers
Read
April 20, 2017
Ik ben dit boek gaan lezen omdat ik Iris Houx zou interviewen. Het interview was erg leuk en Iris een sympathieke schrijfster zonder pretenties. Hoewel dit boek niet mijn type genre is, is het vaardig geschreven en leest het lekker weg. Voor wie bijvoorbeeld houdt van Bridget Jones (boeken/films) is dit boek zeker een aanrader! Iris Houx is thans bezig met het schrijven van haar tweede roman, die wat serieuzer en duisterder zal worden (zo zegt ze).
Profile Image for Pauline Jansen.
171 reviews6 followers
November 10, 2017
Wat een heerlijk boek! Vol humor, liefde, maar ook real life struggles en vriendschappen.
Heerlijk, ik hou van dit verhaal, dit boek en wil zeker meer lezen van deze schrijfster!
1 review
November 22, 2017
Ik heb genoten vanaf de eerste pagina van deze roman! Het was aangenaam om te lezen met de nodige portie humor. Een boek dat je in 1 keer kan uitlezen!
Profile Image for Nicole.
9 reviews
March 8, 2017
Erg leuk boek. Ik heb enorm gelachen tijdens het lezen van dit boek. Ook zijn de onhandigheden van Esmée heel erg herkenbaar. Kortom: leuk boek om even je gedachten op iets anders te zetten en even te lachen en te genieten van humor, romantiek en geniale gebeurtenissen!
Profile Image for Saskia.
133 reviews10 followers
March 1, 2017
Leuk boek! Als je eenmaal begint te lezen wil je weten hoe het verder gaat!
Profile Image for Anna.
280 reviews
July 22, 2016
Both succes and failure begin with one step

Columniste en auteur Iris Houx (1975) is onder andere bekend van haar publicaties in de Metro, Viva en Chicklit.nl. Haar debuutroman Scoop! gaat over Esmée Evers, redactieassistente van een belangrijk fashiontijdschrift. Esmée geeft haar vriendinnen echter een heel ander beeld van haar werkzaamheden en laat ze geloven dat zij de redactiechef is. Deze leugen kan Esmée niet lang volhouden en wanneer een van haar beste vriendinnen solliciteert voor de functie redactiechef, werkt Esmée zich steeds verder in de nesten. Esmées onbezorgde leven wordt omgeruild voor een strijd om haar geloofwaardigheid, haar baan en vriendinnen. Hoe kan Esmée ervoor zorgen dat ze door haar leugentje om bestwil niet alles verliest waarvoor ze hard heeft gewerkt?

Een goede feelgood-roman moet uit een aantal ingrediënten bestaan. Ten eerste bevat een goede feelgood-roman een dosis liefde. Het unieke aan Scoop! is dat de roman als hoofdthema liefde heeft en dit op allerlei fronten uitwerkt, zoals liefde voor de partner, jeugdliefdes en vriendschappen. De focus van de roman ligt echter op de liefde voor jezelf. Juist door de manier waarop Houx dit thema heeft uitgewerkt resulteert in verrassende elementen en wendingen in het verhaal en zorgt tegelijkertijd dat de roman geen doorsnee chicklit is.

Ten tweede stijgt Scoop! boven de gemiddelde feelgood-roman door stijl en originaliteit. De roman leest als een trein, maar is voor de lezer met name erg herkenbaar. Houx zorgt ervoor dat de lezer wordt meegetrokken in de wereld van Esmée, zodanig dat je bijna in haar huid kruipt. Door de snelle en perfect getimede wisselingen verveelt het verhaal nooit en zal de lezer teleurgesteld zijn zodra Esmées avontuur is afgelopen. Ten derde is Scoop! sterk geschreven en houdt Houx vast aan de inhoud zonder dat het verhaal ongeloofwaardig wordt. Samen met een dosis humor maken deze elementen de roman dus een sterk debuut en zorgen voor een grote glimlach op het gezicht van de lezer.
Profile Image for Juul Van den berg.
269 reviews3 followers
April 7, 2017
Wat een heerlijk boek! Ik heb het met heel veel plezier gelezen.
Het doet mij denken aan de Shopaholic-reeks van Sophie Kinsella. Maar dan in het nuchtere Nederland. En een meer pragmatische hoofdpersoon. En eerlijk gezegd vind ik Scoop duidelijk leuker.
Esmée zou zomaar een vriendin kunnen zijn. Of een buurvrouw. Met haar twijfels, onzekerheden en soms misschien wat minder verstandige acties. De dingen die ze meemaakt zijn niet extreem en zouden de lezers ook zomaar kunnen overkomen ( als ze voor een roddelblad zouden werken, dat dan weer wel ).
Pluspunt: de muziek van de Editors die gedraaid wordt op een cruciaal moment, alleen jammer ze niet zegt om welk nummer het gaat, dat zou ik toch graag weten…
Iris schrijft alsof ze letterlijk heeft opgeschreven hoe het er in haar hoofd aan toe gaat. Soms wat chaotisch. Maar mede daardoor ook zo herkenbaar.
Ik hoop dat er nog meer van dit soort boeken van Iris Houx gaan verschijnen, ik zal ze dan zeker lezen!
Profile Image for shannon✨.
1,744 reviews53 followers
May 14, 2019
2.5 sterren

Dit boek was was niets voor mij. Ik wil niet per se zeggen dat het een slecht boek was, maar ik vond het verhaal langdradig en het hielp ook niet mee dat ik bijna alle personages vreselijke persoonlijkheden vond hebben. Het gedrag van Esmée irriteerde mij enorm, ik had gehoopt op een ontwikkeling in haar gedrag. Die kwam uiteindelijk ook wel, maar het duurde erg lang voordat het zover was en toen het eenmaal zover was veranderde haar gedrag voor mijn gevoel weer té snel. Niet alles was slecht aan dit boek, de verhaallijn vond ik wel leuk en er zaten ook een aantal grappige momenten in.
Profile Image for Deborah.
212 reviews3 followers
August 15, 2016
Ik wilde even een luchtig boek lezen. Maar het is niet mijn soort boek. Het is best leuk geschreven, maar het verhaal was erg voorspelbaar. Ik had gehoopt dat het toch anders zou lopen, maar dat was niet zo.
Het boek bevatte de vaste ingredienten: een klunzige maar eigenlijk heel mooie en slimme hoofdpersoon met: niet zo'n gelukkige liefde, een onaardige baas, een baan niet naar haar zin, een nieuwe liefde die eerst onuitstaanbaar is, misverstanden, blunders. In veel recensies wordt dit een feelgood-boek genoemd, maar ik voel vooral irritatie.
Profile Image for Inge Hulsker.
Author 44 books16 followers
July 15, 2016
Fijne feelgoodroman. Esmee is een personage waar je meteen mee meeleeft. Beetje klunzig, af en toe niet zo slimme beslissingen. De andere personage zijn ook mooi bij elkaar verzameld.
Het boek heeft 431 bladzijdes, wat voor mij meestal betekent dat het verhaal in het midden een saai stuk heeft, maar Scoop niet. Lekker veel vaart in het verhaal.
De hele schrijfstijl is hilarisch, af en toe iets over de top, maar regelmatig lachwekkend.
Profile Image for Leesdame.
687 reviews67 followers
September 28, 2016
‘Scoop’ vermaakt zoals een aflevering van je favoriete serie. Je kent de personages, de formule en je weet wie aan het eind van het seizoen bij elkaar gaat komen. Zo’n serie kijkt lekker weg, ook al blijft de formule seizoenen lang hetzelfde. Je weet het en je neemt het erbij. Bij ‘Scoop’ is dat ook zo. What you see is what you get.

Lees de gehele leeservaring op mijn blog :)
Profile Image for Wendel.
509 reviews1 follower
May 7, 2017
Vermakelijke feelgood: leest weg zoals 't eten van een chocolademuffin met caramelvulling, de favoriete snack van hoofdpersonage Esmée. Vlot geschreven en met veel humor en een vleugje zelfspot. Passend bij het genre, is het verhaal voorspelbaar maar met genoeg verrassende wendingen om toch te blijven lezen. En voor mij geldt bij het lezen van feelgood hetzelfde als bij die muffin: best lekker op z'n tijd, maar geniet met mate. Nu dus weer tijd voor iets met meer substantie ;)
Profile Image for Anja.
442 reviews
December 18, 2016
Ondanks dat bij de start van het boek direct duidelijk is hoe het gaat aflopen wat betreft liefdesrelaties, is het verhaal heel vermakelijk. Elke keer weer kleine nieuwe gebeurtenissen die het toch weer spannend maken
38 reviews
July 24, 2016
Leuk boek voor tussendoor te lezen. Leest lekker weg en is grappig. Maar eigenlijk weet je al hoe het af gaat lopen, dus in dat opzicht niet echt spannend.
Profile Image for Jeannet.
150 reviews1 follower
July 25, 2016
Leuk boek voor een zonnige middag in de tuin.

Een schrijfster waar ik zeker meer van ga lezen.
Displaying 1 - 30 of 46 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.