Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Mūsiškiai” as Want to Read:
Mūsiškiai
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Mūsiškiai

3.80  ·  Rating details ·  160 ratings  ·  16 reviews
„Mūsiškiai“ – knyga apie žudikus ir nužudytuosius. Apie lietuvius ir žydus. Apie tai, kas įvyko prieš 75 metus su mūsiškiais mūsų, Lietuvos, žemėje. Knyga pagrįsta Lietuvos istorikų įžvalgomis, žudikų išpažintimis, žudynių liudininkų pasakojimais ir pokalbiais su Lietuvos senoliais, tebegyvenančiais šalia žudynių vietų, kurias šią vasarą „kelionėje su priešu“, pasaulyje ga ...more
Hardcover, 304 pages
Published 2016 by Alma littera
More Details... edit details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Mūsiškiai, please sign up.

Be the first to ask a question about Mūsiškiai

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

Showing 1-30
Rating details
Sort: Default
|
Filter
Inga
Oct 13, 2016 rated it it was amazing
Nesuprantu, kodėl šios knygos išleidimas sukėlė tokį didžiulį vajų. Išties labai liūdna, kad kilo toks triukšmas.
Prieš ją skaitydama tikėjausi kažko kito - gal iš pavadinimo ir iš to, kaip knygos išleidimas buvo nušviestas žiniasklaidoje, maniau, jog autorė kaltins ir purvais drabstys visą lietuvių tautą už holokaustą. Visgi, įvykiai pateikiami visapusiškiau, bandant suprasti, kodėl įvyko tai, kas įvyko.
Tai puiki knyga, kurią turėtų perskaityti visi lietuviai. Jos ištraukos turėtų būti įtraukt
...more
Edvinas Gliebus
May 19, 2016 rated it really liked it
Skaiciau ir skaudejo. Gerai, kad paemiau i rankas jau po viso vajaus - pazvelgiau i visa tai siek tiek kritiskesniu rakursu.

Tema, nors ir paveluotai (koki 50 metu), taciau duoda atgarsi. Emocija yra ir ja reikia isgyventi, nes mes ne gyvuliai. Patiko balansavimas ties faktu ir subjektyvios nuomones israiska. Kelia emocija, ko nepadare daugybe darbu sia tema. Autore kalba su zmonemis, o ne biblioteku lentynomis. Todel ir keturios *.
Gintaras Radauskas
Mar 22, 2017 rated it really liked it
Prieš miegą neskaityti. Silpna Vanagaitės kalba, vietomis lengvai išsisukama, tačiau tema aktuali. Keliose vietose kaupėsi ašaros.
Neringa Ve
Jun 29, 2018 rated it really liked it
Skaitant kelis sykius pravirkau, knyga paremta faktais ir tikrais išgyvenimais verčia širdį suvirpėti. Tikri faktai, tikri pasakojimai parodo, jog lietuviai nėra tokie jau tyri, bet kartu Rūta Vanagaitė apgina ,,mūsiškius", mėgina pažvelgti į juos akių lygmenyje. Knyga tiek peikta neturėtų būti draudžiama, knygynai neturėtų jos vengti, juk tai mūsų istorija ir knyga pamoko tolerancijos, užuojautos, suteikia žodžiui Holokaustas platesnę prasmę, verčia susimąstyti ne tik apie Lietuvos ,,mūsiškius" ...more
Margarita Rasiulytė
Aug 29, 2016 rated it it was amazing
"Mes neprikelsim nė vieno iš kapo, nesutaikysim budelio su auka, bet galbūt išmoksime pamokas, kad tai, kas įvyko, nebepasikartotų."
Oleg
Jun 02, 2018 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Shelves: non-fiction
Книга "Свои" Руты Ванагайте представляет очень интересный подход к описанию событий Второй Мировой войны в Литве и одной из самых страшных страниц истории – Холокоста.

Во-первых, это “путешествие с врагом”. Автор, обнаружившая, что её родственники участвовали в убийстве литовских евреев, приглашает Эфраима Зуроффа, еврея-охотника на нацистов, отправиться в путешествие по местам массового расстрела евреев. Споры двух авторов демонстрируют насколько тяжело узнавать темные страницы прошлого и приня
...more
Marija Assereckova
Галопом по Холокосту

Самая скандальная книга Балтии за весь двадцатый и заодно и двадцать первый век, документальное повествование о литовском Холокосте, как бы не оставляет читателю выбора - если ты не поддерживаешь официальный идеологический нарратив балтийских республик, книга должна понравиться, третьего не дано. В эпилоге подробно упоминаются дополнительные причины, почему книга достойна внимания, в том числе простой язык, эмоциональность, ощущение присутствия. Однако для искушённого читател
...more
Levas
Jun 13, 2017 rated it really liked it
Shelves: istorija
Skausminga knyga. Buvo nelengva ją skaityti. Manau labai svarbu, kad Rūta Vanagaitė ją parašė ir išleido. Man buvo labai vertinga galimybė paskaityti ištraukas iš liudininkų, aukų ir budelių prisiminimų. Svarbus bandymas įsižiūrėti į žudikus, suprasti - kas jie?
Simona
Apr 11, 2018 rated it liked it
Tokią knygą labai sunku įvertinti. Nemanau, kad ji gali labai patikti, visgi kalbama apie žudynes, kas jas vykdė, kokie buvo motyvai, daug slegiančių atsiminimų. Bet knyga reikalinga, tiesos paieškos reikalingos, keliami klausimai taip pat, nors ir skaudu buvo skaityt.
Artūras Ketlerius|Knygosnugarele.lt
Rūtos Vanagaitės knygos „Mūsiškiai“ pasirodymas knygynų lentynose sukėlė tikrą šaršalą – jau seniai Lietuvoje nebuvo tiek diskusijų apie literatūros kūrinį. Tačiau skaitydamas šią knygą stengiausi atsiriboti tiek nuo jos liaupsintojų, tiek ir nuo kritikų. Juolab, kad abi pusės visgi kalbėjo ne apie pačią knygą ir jos turinį, o apie jos reklamą, pristatymą ir dar bala žino ką.

Žinoma, recenzuoti knygas apie Holokaustą yra sudėtinga, nes visada išlieka pavojus, kad dėl išsakytos kritikos gali būti
...more
Neri.
Nov 08, 2016 rated it really liked it
Visų pirma - šaunuolė autorė, kad atliko tokį svarbų darbą ir paviešino tiesą. Matosi, kad į šią knygą įdėta labai daug darbo, bet kartu ir buvo jaučiamas šioks toks spaudimas kaltinti saviškius. Žodžiu, didžiausias minusas tame, kad kartais jaučiamas propagandos prieskonis ir tai, kad daugelis tai darė ir nėra ko vien lietuvius kaltinti. Žodžiu, kiek žmonių tiek ir nuomonių. Perskaitykit patys ir įvertinkit. Aukštas įvertinimas už įdėtą darbą ir paviešintą tiesą.
Ligra Nera
Jan 08, 2017 rated it really liked it
Sukrečianti knyga. Supurtanti suvokimą ir vertinimą. Džiaugiuosi, kad yra kas prabyla apie šią tragediją. Tai ne tik žydų tragedija, tai mūsų kaip piliečių tragedija. Kaip galėjo žmonės būti tokie žiaurūs, tokie abejingi žudynėms. Ir žydai ir žudikai buvo tie patys lietuviai ir tai yra baisiausia. Ir kažkodėl manau, jei dabar vėl būtų panaši situaciją, vėl savi naikintų draugus, kaimynus, pažystamus. Plaukai šiaušiasi.
Sibilė
Oct 19, 2016 rated it really liked it
Pribloškianti tiesa. Pabaigoje susidariau įspūdį, kad autorė visgi kažkaip bando pateisinti žydšaudžius, vėl primena galimus tokio jų poelgio motyvus. O gal tiesiog nenorėjo pasirodyti prieš skaitytojus kaip matanti vien neigiamus dalykus? Juk tikrai ir gerų žmonių buvo. Labai diskutuotina tema. Gera knyga.
Lukas
Apr 21, 2016 rated it really liked it
4/5
Aredas
Oct 16, 2016 rated it it was amazing
Knyga kuria turetu perskaityti kiekvienas tautietis :(
Kristina Vasiljevaitė
rated it really liked it
Apr 25, 2017
Ramas
rated it really liked it
Aug 08, 2018
Arnoldas Pautienius
rated it it was amazing
Dec 30, 2016
Tomas Grėlis
rated it liked it
Jan 17, 2017
Dijo
rated it it was ok
Jan 26, 2018
Aurimas Nausėda
rated it did not like it
May 08, 2017
Sergey
rated it it was amazing
Aug 25, 2018
Eglė Markevičiūtė
rated it really liked it
Nov 28, 2017
Rūta Bikulčiūtė
rated it it was amazing
Jan 16, 2017
Rimantas
rated it really liked it
Apr 02, 2018
Martyna Miciute
rated it it was amazing
Aug 17, 2017
Rima
rated it it was amazing
Oct 06, 2016
Marius K
rated it it was amazing
Mar 16, 2016
Kornelija
rated it really liked it
Sep 18, 2017
Egle
rated it really liked it
Dec 26, 2017
« previous 1 3 4 5 6 next »
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »
No trivia or quizzes yet. Add some now »
“Didžiausias Holokausto siaubas yra tas, kad nusikaltimus padarė normalūs žmonės. Prieš Holokaustą jie buvo normalūs, po Holokausto jie buvo normalūs, bet vykstant Holokaustui jie padarė pačius baisiausius nusikaltimus. Tai galima pasakyti kone apie visus nacių nusikaltėlius.” 1 likes
“Taip, mūsų tautą kankino kiti. Draudė kalbą, tikėjimą, neleido keliauti po pasaulį. Bet jei mūsų tautoje buvo ir budelių, kodėl turėtume bijoti šios tiesos? Ar ji sugriauna mūsų likimus? Galbūt mums perštės, kai galvosim apie savo prosenelius, apie kuriuos kai ką sužinojom, nebus taip malonu žiūrėti į paveldėtus antikvarinius daiktus, kurie nežinia kaip atsirado jų namuose. Tegu peršti. Bet žinosim, kad tas perštėjimas yra mūsų atsiprašymas ir atgaila. Žinosim, kad tiems, kurie gyvens po mūsų, neperštės dėl mūsų gyvenimo ir mūsų sprendimų. Mes neprikelsim nė vieno iš kapo, nesutaikysim budelio su auka, bet galbūt išmoksime “pamokas, kad tai, kas įvyko, nebepasikartotų.” 1 likes
More quotes…