Jump to ratings and reviews
Rate this book

Kjemp for alt hva du har kjært

Rate this book
Motivasjonsbok om å hente urkreftene fra bestselgerforfatter Hanne Kristin Rohde!

22. juli 2011: Polititopp Hanne Kristin Rohde er på ferie i Sverige da telefonen ringer. En bombe har gått av i Oslo. Lite vet hun om at dette bare er begynnelsen på det mest krevende året i hennes liv. Snart venter ekstremt arbeidspress, press fra mediene og alvorlig sykdom i egen familie.

Det er tid for å hente frem urkraften.

Kjemp for alt hva du har kjært forteller historien om dette året – fra 22. juli til Sigrid-saken og påfølgende sykdom. Men Kjemp for alt hva du har kjært har et optimistisk budskap vi alle kan kjenne igjen. Med erfaringer som leder, mor i tidsklemma og kvinne i et mannsdominert miljø forteller Rohde om sine rike erfaringer på arbeidsplassen. Hun gir inspirasjon om hvordan finne frem urkraften – enten målet ditt er å bli leder eller rett og slett en bedre utgave av deg selv.

Kjemp for alt hva du har kjært er en fortelling som kan forandre livene våre.

Hardcover

First published January 1, 2015

3 people are currently reading
18 people want to read

About the author

Hanne Kristin Rohde

19 books22 followers
Hanne Kristin Rohde (f. 1962) er utdannet jurist og har for tiden permisjon fra stillingen som leder av Seksjon for volds- og seksualforbrytelser i Oslo politidistrikt. I 2011 ga hun ut barneboka Kråka som hadde høydeskrekk. Mørke hjerter er hennes første kriminalroman for voksne.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
6 (13%)
4 stars
21 (46%)
3 stars
15 (33%)
2 stars
1 (2%)
1 star
2 (4%)
Displaying 1 - 2 of 2 reviews
162 reviews
November 4, 2015
Dette er en god og personlig bok hvor forfatteren på en troverdig måte formidler historien sin.
Boken er en blanding av historier fra visse deler av hennes liv, blandet sammen med teorier og erfaringer rundt ledelse og utvikling av seg selv som person.

Vært kapittel avsluttes med noen spørsmål til egen refleksjon. Det synes jeg fungerer bra.
Likevel synes jeg ikke det kommer klart frem en rød tråd i boka. Jeg kunne ønske meg et innledende kapittel som sa noe om hvordan boka er bygd opp, hvilke tema som tas opp i hvilken rekkefølge og hvorfor den er bygd opp på denne måten.

I boka nevnes en rekke bøker som forfatteren anbefaler. Disse hadde det vært fint å få listet opp i et eget appendix bak i boka. Det ødelegger leseopplevelsen hvis jeg må stoppe opp og ta notater underveis. Nå skal det sies at jeg leste en ebok versjonen av boka som jeg lånte på bibloteket. Muligens er det annerledes i den trykte versjonen.

Noen ord og vendinger i boka lukter litt klisje, og det er dumt og unødvendig. F.eks "på en av mine mange flyturer" kunne lett erstattes med "en flyreise jeg var på". Førstnevnte virker både litt blærete og klisjeaktig, og er ikke representativt for forfatteren.

Hanne Kristin Rohde gjør en svært solid inntrykk. Både som menneske og som leder. Jeg likte spesielt det hun skrev om at for å være en god leder må man ha en høy grad av menneskeforståelse/EQ. Dette er noe jeg kjenner meg veldig godt igjen i. Med et stort hjerte og evnen til å sette seg inn i andere menneskers situasjon kommer man langt.

I det hele tatt en god bok som jeg fikk mye igjen for å lese, men som jeg tror kunne vært enda bedre hvis en redaktør eller forlegger hadde vært flinkere med å komme med noen råd underveis.

Uansett føler jeg at jeg har blitt litt kjent med forfatteren. Hun virker sympatisk og engasjert på en positiv måte. Det gir meg lyst til å lese de andre bøkene henne også.

Boka anbefales!
Displaying 1 - 2 of 2 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.