Waarom kun je eindeloos chips eten, maar heb je al snel genoeg van worteltjes? Waarom grijp je naar comfort food als je je gestrest of verdrietig voelt? En waarom is het zo moeilijk om die verleidelijke chocoladereep bij de supermarktkassa te weerstaan?
De antwoorden schuilen in je bovenkamer: onze hersenen bepalen ons (eet)gedrag. Maar wist je dat je met je eetgedrag ook invloed kunt uitoefenen op je hersenen?
In Waarom we een zak chips altijd in één keer leegeten onthult professor Esther Aarts de complexe relatie tussen je voeding en je brein. Dat doet ze aan de hand van de nieuwste inzichten uit de neurowetenschappen en met een groot enthousiasme voor alles wat er in onze hersenpan gebeurt. Wat je eet heeft namelijk een diepgaande invloed op hoe je hersenen functioneren: van hoe gemotiveerd je je voelt tot hoe goed je impulsen kunt beheersen. Boordevol praktische tips om gezondere eetpatronen te integreren in je dagelijkse leven.
Prof. Dr. Esther Aarts is hoogleraar Voeding en Hersenwetenschappen aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. Ze is een autoriteit op het gebied van het tweerichtingsverkeer tussen hersenen en eetgedrag.
Een interessante read. De auteur geeft een gedetailleerde uitleg over de interactie tussen brein en voeding, maar ook andere factoren die ons beïnvloeden. Bij elk hoofdstuk horen enkele tips, verschillende termen krijgen hun eigen uitleg. Niet het boek dat je zoekt om gezonde recepten te vinden, maar wel leerrijk om de onderliggende werking van je hersenen en lichaam beter te begrijpen.
Een intressant boek over de verslavend werking van eten. Het concept van het boek iedergeval. Helaas leest het boek weg als een onderzoekstekst. Veel cijfers en wetenschappelijke termen vliegen door dit boek. Het weet tussen de regels een verhaal te vertellen, als je door de jargon kan worstelen. Ik had er meer van verwacht.
Leerzaam boek, al was ik het niet overal mee eens. Een dieet met 40% koolhydraten vind ik absoluut niet gezond, maar Ester denkt daar anders over. Zo wordt ook zonnebloemolie geadviseerd, terwijl dit een ultrabewerkte olie is die door bleekprocessen heen gaat. Desondanks heb ik er zeker ook leuke dingen uit gehaald.
Interessant voor een medisch geschoold persoon. Te weinig gevulgariseerd. En... is me nu nog niet duidelijk waarom we die zak chips in één keer leegeten!