Jump to ratings and reviews
Rate this book

Диссиденты

Rate this book
Это книга воспоминаний о диссидентской Москве 1970-1980-х. Ее автор - Александр Подрабинек - активный участник правозащитного движения. В 1978-м был арестован по обвинению в клевете на советский строй и сослан на 5 лет в Северо-Восточную Сибирь. В 1979 в США вышла его книга "Карательная медицина". В 1980-м вновь арестован и приговорен к 3,5 годам лагерей.
"Эмиграция или лагерь? Верность или слабость? Преданность или предательство? Достойный выбор в СССР был невелик: сначала свобода, потом тюрьма".

504 pages, Hardcover

First published January 1, 2014

Loading interface...
Loading interface...

About the author

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
14 (51%)
4 stars
11 (40%)
3 stars
1 (3%)
2 stars
1 (3%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 of 1 review
1 review
May 3, 2022
Alexandr Podrabinek, autor této knihy, má mou úctu. Obdivuji jeho pevný postoj, za který trpěl, a skláním se před jeho neúnavnou prací. Jeho pozice bojovníka za svobodu a lidská práva neskončila pádem socialismu. Od nástupu Putina varuje před novou totalitou a před ruskými válkami za účelem různých anexí. V těchto dnech burcuje na YouTube Rusy (herce, zpěváky, žurnalisty, disidenty a všechny ostatní) k přijetí osobní míry odpovědnosti za válku na Ukrajině. Pro mě osobně byla tato kniha dost převratná, byla zdrojem duševního rozrušení při zjišťování informací o režimu současného Ruska. Samotný děj, který se odehrává ve stejné době, kdy u nás pronásledovali signatáře Charty 77, je psán čtivým stylem zkušeného novináře, obsahuje skvělý příběh a spoustu zajímavých informací o perzekuci obhájců lidských práv v SSSR. Skvělá kniha s neohroženým hrdinou, kterého KGB prostě nemohla zlomit!
Displaying 1 of 1 review

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.