Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Krv prvorodených (Stein a Barbarič, #2)” as Want to Read:
Krv prvorodených (Stein a Barbarič, #2)
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Krv prvorodených

(Stein a Barbarič #2)

4.52  ·  Rating details ·  535 ratings  ·  45 reviews

Druhý prípad Steina a Barbariča.

Praha za vlády šialeného cisára Rudolfa II. je nebezpečné miesto. Zločin sa rozmáha ako nikdy predtým, ulice ovládajú bandy cudzích hrdlorezov, náboženské konflikty sa stupňujú, z politiky sa stala spleť intríg každého proti každému. Teraz sa však mestom šíri nová hrôza: tajomný únosca vraždí prvorodené deti významných katolíckych hodnostáro

...more
Hardcover, 261 pages
Published May 30th 2014 by Vydavateľstvo SLOVART
More Details... Edit Details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Krv prvorodených, please sign up.

Be the first to ask a question about Krv prvorodených

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

Showing 1-30
4.52  · 
Rating details
 ·  535 ratings  ·  45 reviews


More filters
 | 
Sort order
Fox
Hutné, drsné, premyslené a plné rudolfínskej Prahy. Príbeh držal pokope lepšie ako v prípade štiavnickej záhady, bol temnejší, krásne odrážal túto dobu so všetkými jej neduhmi i možnosťami. Stein mi v tomto prípade mimoriadne liezol na nervy svojou krátkozrakosťou, bigotnými katolíckymi predsudkami voči židom i protestantom, dvojtvárnou morálkou (jeho skutky počas vojny verzus poklesky bežných ľudí), ale musím povedať, že z hľadiska čitateľského zážitku to vnímam ako plus - Stein tak nepôsobil a ...more
Michaela
Aug 08, 2016 rated it it was amazing
Znovu sa asi budem opakovať, ale vynikajúce opisy miestnych putýk, vôní a smradov ma preniesli do Rudolfínskej doby... Akčná historická detektívka! :)
Vraha som síce odhadovala správne, ale príbeh samotný ma nesmierne bavil. Plusom bolo aj prekvapujúce odhalenie o Jarošovej minulosti.
Vyšetrovatelia sa v tej dobe museli len pýtať a pýtať (a vyhrážať a mučiť a podobne). Kam sa hrabe Hra o tróny! :)
Čo by som uvítala, je možno nejaký ten odkaz na bližší popis zbraní - napr. aj na autorovej stránke (
...more
Jozef Kuric
Jun 02, 2014 rated it it was amazing
„Krvička“ je skutočnou dejepisnou čítankou. Detektívny príbeh je unikátne vsadený do historických reálií a čitateľovi sa pred očami neotvárajú iba uličky a zákutia historickej Prahy, ale aj skutočné dejinné kapitoly, poznačené náboženskými spormi medzi katolíkmi a protestantmi, a neprehľadnou spleťou intríg nielen na cisárskom dvore, ale aj medzi ďalšími politickým hráčmi. Atmosféru dotvárajú aj realisticky pôsobiace kulisy, opisy prostredia, dobovej módy, zbraní a gastronómie.

Čítajte viac http:
...more
Lucia
Jun 13, 2014 rated it really liked it
Bola ozaj skvelá, možno aj lepšia ako jednotka, len trochu škoda je, že mi to zapaľuje rýchlejšie ako Barbaričovi :D (o Steinovi nehovorím, tomu to zapaľuje ako poslednému :D ) cca v polke knihy som mala celkom jasnú predstavu, ako to celé asi bolo.... a ono to tak naozaj bolo :D Ale napriek tomu zápletka skvelá a rozuzlenie majstrovské, nevyhli sme sa ani miernemu krvipreliatiu na záver. Dokonca na to ako ma celú dobu Stein vytáčal, ma poslednou vetou celkom prekvapil (tentokrát v dobrom :D ).
Iva Jar
Jul 12, 2019 rated it really liked it  ·  review of another edition
Zezačátku mě to až tak nezaujalo. Ale postupně se kniha rozjela, takže jsem k předpokládanému hodnocení musela přidat ještě jednu hvězdičku. Zajímavé prostředí rudolfinské Prahy s drsnými putykami...
Daniel Hrenak
Dec 03, 2017 rated it it was amazing
Červenáková séria so Steinom a Barbaričom (zatiaľ som od neho nečítal nič iné) je TOP. Nič mi tam neprekáža, nič nie je naviac, postavy sú rozumne nesympatické. Krv, súboje a kopiace sa mŕtvoly uveriteľné na dobu, v ktorej sa knihy odohrávajú (nie, nemám osobnú skúsenosť zo stroja času, ale on to popisuje fakt uveriteľne).
MataKovac
Nov 12, 2018 rated it it was amazing
Skvelé! Správne zamotaná historická detektívka rozprávaná majstrovským štýlom, úvodný príchod do Prahy, zápletka, rozuzlenie aj mierne krviprelievanie na záver. Drsné a veľmi dobre premyslené. Vrátane hlavných postáv a príbehov okolo nich, Jaros, Jaros... proste pútavý príbeh napísaný moderným štýlom!
Radka
May 17, 2014 rated it it was amazing
Správne zamotaná historická detektívka, ktorú je ťažké pustiť z ruky. Od úvodného príchodu do Prahy nasadí zbesilé tempo a nepoľaví až do konca. Za všetko hovorí fakt, že prípad sa vyrieši za tri dni! Ústredná trojica je krásne zohratá, páchateľ nečakaný a historická Praha dostatočne temná. U mňa maximálna spokojnosť a už teraz sa teším na ďalšie Steinovo a Barbaričovo dobrodružstvo.
Martin Lutonsky
Tři hvězdičky dle hodnocení, že se mi to líbilo. Příběh pěkně odsýpá a docela v duchu Agathy Christie se koná i závěrečné odhalení. Za mě pěkná historická detektivka.
Kika
Mar 03, 2018 rated it it was amazing
Ja toho Červenáka žeriem! Teším sa na jeho ďalšie knihy! :)
Seriousstepan
Dobrá knížka, stejně jako autorovy ostatní díla jsem jí přečetl jedním dechem. Jediné, co bych snad vytkl, je fakt, že zatímco v minulé knize byli Stein a Barbarič rovnocennými partnery, v této knize jakoby Barbarič převzal veškerý rozum a iniciativu. Naproti tomu Stein se utápí ve stereotypních názorech, pravidelně se vždy mýlí a když dojde na akci, většinou selže. Myslím, že to je škoda, minulý díl byl mnohem vyváženější a podle mého názoru také lepší.
Katarina Mikulkova
Aug 20, 2014 rated it it was amazing
Juraj Červenák nám v Krvi prvorodených pripravil ďalšiu (obsahom, vzhľadom aj jazykom) krásnu knihu, ktorá poteší nielen milovníkov histórie a napätia. Ak sa chcete pobaviť, napätím nedýchať a zároveň sa aj trošku poučiť, Krv prvorodených je jasnou voľbou. Červenák nám opäť ukazuje, ako má vyzerať perfektná kniha, a ja ju odporúčam naozaj všetkým. Len si na ňu vyhraďte voľný deň, lebo každé vyrušenie od čítania môže spôsobiť nutkanie k násilnostiam aj u toho najmierumilovnejšieho jedinca. Viac n ...more
Bezmenny
Dec 28, 2013 rated it it was amazing
Shelves: 2014
Juraj sa nezaprel a na knihe si dal naozaj záležať. Ešte si pamätám ako som sa vyjadroval, že mapka nie je dôležitá-uznávam svoj omyl a priznávam, že som často kontroloval jednotlivé polohy miest. Príbeh mal ako vždy spád, prezradil aj niečo viac o hlavných postavách a to je niečo, čo stále oceňujem. Steinov kresťanský postoj voči všetkému je bravúrne vykreslený a za to klobúk dole. Už teraz sa teším na Prešporok
Petr Kalis
Feb 10, 2015 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Stein a Barbarič tentokrát v rudolfínské Praze.
Bavil jsem se ještě o trochu víc než v první knize. Příběh je napínavý, propracovaný, postavy uvěřitelné. Dost zkraje jsem věděl, kdo je viníkem, i přes to konec potěšil.
Klidně by kniha mohla být o krapet delší (když už jsem kvůli dočtení ponocoval, hoďka sem tam už nic nemění ;)).
Blanka Lednická
Nezklamala, vůbec nezklamala. Naopak velmi nadchla. Musím říct, že jsem se zasazení do českého novověkého prostředí trochu bála, ale neměla jsem jediný důvod. Skvěle propracováno, čte se to skoro samo - co víc si přát? Snad jen třeba další knížku se Steinem a Barbaričem? ;)
Fantasy Svet
Aug 07, 2019 rated it it was amazing
Notár Barbarič a kapitán Stein sú postavy trošku kontroverzné, dalo by sa povedať, že málo typické, niekto by mohol namietať, že nedokážu dlho vzájomne spolupracovať a dopĺňať sa. Opak je však pravdou a napriek svojim na prvý pohľad ťažšie preklenuteľným problémom si zvláštnym spôsobom dokážu rozumieť, harmonicky sa dopĺňať a nájsť si k sebe cestu zakaždým, keď ide do tuhého. Koniec koncov, obaja sú hlavnými hrdinami Červenákovej povestnej detektívnej série z obdobia habsburského cisárstva za vl ...more
Emjee
Jan 07, 2018 rated it it was amazing
Mrtvy na pekelnom vrchu + Krv prvorodenych

Fajnova detektivka z cias davno minulych, esteze si to treba len predstavovat, lebo keby knihy vonali podla toho, co sa v nich pise, tak fuuuj. Ale inak mnam, vyborne opisy, sice Mrtvy na pekelnom vrchu ma prve kapitoly trochu nudili, ale pekne sa to rozbehlo, desatkrat zamotalo, a pointa v oboch pripadoch Stein a Barbaric eno-nuno :slight_smile: A paci sa mi, ze kazdy z tej trojky je tak trochu trafeny, ci Jaros (jeho tajomstvo odhalene v Krv prvorodeny
...more
Viki
Jun 15, 2017 rated it really liked it
No ale toto už áno. Namiesto zamerania na dej je tu tesne zovretá zápletka, historickej terminológie ubudlo, a to všetko dáva priestor pozerať sa na postavy zblízka. Otvárajú sa, prestávajú sa jedna druhej podobať, odrazu má každá z nich sebe vlastný prejav a humor, je medzi nimi skutočná dynamika (teda nie taká, ktorú si tam autor veľmi želá mať). Navyše je táto kniha naozaj vtipná (a mne osobne pomáha, že omnoho menej krutá).
Dzany
Jul 24, 2019 rated it really liked it
3 a 1/2 - Slušná historická detektívka s parádnymi opismi negustióznych záležitostí onej doby, aj keď jej trošku chýba B story na odľahčenie neustáleho nasledovania stôp a naháňania sa po Prahe. Jasné, že sa treba ponáhľať, aby nedošlo k ďalším vraždám, no nejaká tá beznádej, slepé uličky v pátraní, poprípade širšie rozpracovanie Jarošových démonov z minulosti nikdy nie sú na škodu. :) A páchateľa som neuhádla, za to ešte pol hviezdy navyše.
Juraj
Jun 19, 2017 rated it it was amazing
Omnoho lepšie ako prvý diel. Jediné, čo by som vytkol je, že sa udalosti diali príliš rýchlo. Celý prípad vyriešený za dva a pol dňa? Ale no tak...
Praha a multikulti prostredie tomu jednoznačne pomohlo, v Štiavnici bola len hŕstka postáv a mnohé z nich boli viac-menej nevýrazné. O Pražskej šľachte to určite neplatí.
Catka
Oct 04, 2018 rated it it was amazing
Shelves: favorites_2018
Prepracovanejší príbeh ako v prvej knihe, parádne prostredie, zaujímave historické obdobie, menej krvavých scén a nechutných podrobností, čím ďalej tým viac si obľubujem hlavné postavy. Červenák vie naozaj skvele popísať scény a prostredie a vtiahnuť čitateľa do deja, takže normálne cítiť smrad krčiem a chudinských štvrtí. Je to skvelá zábava.
Tomas Kratka
Dec 23, 2018 rated it really liked it  ·  review of another edition
Moj druhy Cervenak a opat skvele citanie. Vzhladom na to, ze kniha sa cita sama dam len 2 “pripomienky”. Prilis vela akcie a dialogov na ukor dobovych realii a opisov, ktore by pridali na atmoske. Barbaric je hviezda a miestami mi jeho sposob uvazovania, a hlavne vyjadrovania sa, pripada ako by bol navstevnikom z 21. storocia. Nebude on tak trochu Cervenakovym alter egom? Davam 4,25/5.
Jana P.
Sep 10, 2019 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Shelves: books-i-own
I druhý díl ze série o Steinovi a Barbaričovi jsem si moc užila. Syrové, drsné, temné. Zároveň velmi čtivé, skvěle zamotané, na konci vygradované a celá zápletka dobře a logicky vysvětlená. Tahle série mne zatím dost baví!
Cnikus M
Mar 02, 2018 rated it really liked it
Skvele! Az by som povedala, ze lepsie jako 1. část. Uzasna atmosféra rudolfinskej Prahy, nefalsovana spina, krv, smrad, a to vsetko opisane uzasnym jazykom, ktory je velmi prijemnym spestrenim v dnesnej době. Bavila ma Steinova suchoparnost, Barbaricovo fnukanie aj Jarosovo mlcanie i jeho rodinne tajomstva. Pribeh sa odvijal dynamicky a nemala som pocit, ze by viazol. Rozuzlenie som tusila asi od polovice, ale nezničilo to citatelsky zazitok.
Tomas Palzer
Tahle je tochu moc schematická v ději, motiv židovské prahy doby RII. by si zasloužil hlubší zpracování.
Silvia Postošová
Aug 23, 2019 rated it really liked it
Tentokrat uz Cervenak dobrovolne a opat vyborne:))
Peter Sokolík
Oct 14, 2018 rated it really liked it
Trocha viac politiky a náboženstva ako by sa mi páčilo ale doba je doba
Honza
Apr 17, 2019 rated it really liked it  ·  review of another edition
Shelves: paper-book
Taková detektivka z rudolfinské Prahy
Marián Tabakovič
Aug 07, 2019 rated it really liked it
Vraha som až do konca neuhádol!
Bra
Mar 26, 2017 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Po rozbehovom stiavnickom príbehu už vyladená časť ktorej sa nedá veľa čo vytknúť ( v rámci žánru)
« previous 1 3 4 5 6 7 8 9 next »
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »

Readers also enjoyed

 • Vyhlídka na věčnost
 • Pani na Czachticach
 • Popol všetkých zarovná
 • Ťapákovci
 • Heart To Hart (Gaslight Mysteries, #1)
 • Nie na ústa
 • Drak sa vracia
 • The Temple of the Muses (SPQR, #4)
 • Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy)
 • Sladká jak krev (Tina Salo, #1)
 • Priepasť
 • The Pratchett Portfolio: A compendium of characters from the Discworld
 • Paneb the Ardent (Stone of Light, #3)
 • Selfish Pigs
See similar books…
209 followers
je slovenský spisovateľ s bohatou publikačnou činnosťou v slovenskom, českom a poľskom jazyku. Pochádza z obce Vyhne, ale už od detstva žije v neďalekej Banskej Štiavnici. Po ukončení štúdia na gymnáziu v roku 1992 prešiel rôznymi povolaniami od člena strážnej služby až po vedúceho kina.

Od roku 2005 je profesionálnym spisovateľom a publicistom.

Knižne debutoval v roku 1993, odvtedy vydal vyše dve
...more

Other books in the series

Stein a Barbarič (6 books)
 • Mŕtvy na Pekelnom vrchu (Stein a Barbarič, #1)
 • Ohnivé znamenie (Stein a Barbarič, #3)
 • Diabol v zrkadle (Stein a Barbarič, #4)
 • Vlk a dýka (Stein a Barbarič, #5)
 • Les prízrakov