Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Rikkaks saamise õpik : teadmised rahast, mida Sulle koolis ei õpetatud!” as Want to Read:
Rikkaks saamise õpik : teadmised rahast, mida Sulle koolis ei õpetatud!
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Rikkaks saamise õpik : teadmised rahast, mida Sulle koolis ei õpetatud!

by
4.40  ·  Rating details ·  662 ratings  ·  36 reviews
Investeerimise ja rikkaks saamise käsiraamat.
Tegemist on praktilise käsiraamatuga, kuidas planeerida oma rahaasju, kuidas investeerida ja luua endale passiivne sissetulek läbi intressi, üüri ja dividenditulu. Samas on raamat kirjutatud jutustavas formaadis ja seal on palju Eestist pärit näiteid reaalsete tehingute kohta.
Paperback, 3. versioon, 307 pages
Published November 2014 by Leguar Capital (first published January 1st 2013)
More Details... Edit Details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Rikkaks saamise õpik , please sign up.

Be the first to ask a question about Rikkaks saamise õpik

Community Reviews

Showing 1-30
Average rating 4.40  · 
Rating details
 ·  662 ratings  ·  36 reviews


More filters
 | 
Sort order
Start your review of Rikkaks saamise õpik : teadmised rahast, mida Sulle koolis ei õpetatud!
Liina Bachmann
Jul 19, 2020 rated it liked it
Shelves: 2020
Noore ühiskonnana on Eestis endiselt kirgi küttev kõik mis seondub materiaalse eduga ja selle kiiresti saavutamisega. "Vana raha" generatsioone meil pole. Kes on jõukad said selleks kauboikapitalismi 90ndatel seega rikkad inimesed on enamasti self-made ja loomulikult otsivad kõik teid, et saada jõukamaks võimalikult kiiresti ja kindla peale.

Roosaare õpik mulle mingeid erilisi uusi teadmisi mõistliku finantskäitumise osas ei andnud. Rakendasin paljut tema soovitatust juba enne. Kuid kindlasti le
...more
Roosi
Aug 10, 2014 rated it really liked it
Shelves: 2014, eesti
Lugesin seda raamatut huviga, kuna selle ümber on üsna palju haipi olnud. Olen väga nõus Roosaare mõttega, et Eesti koolides ei õpetata, kuidas majanduslikult heale järjele saada ning rikkust ja ettevõtlust pigem halvustatakse. Soovitan seda raamatut kohustuslikus korras koolides lugeda, nt kümnendas klassis. See annab kasulikku infot, kuidas oma rahaasju korraldada ja passiivset sissetulekut tekitada ning suurendada ning on lihtne lugemine, sisaldades palju näiteid reaalsest elust.
Natuke kriit
...more
Kristjan Lukk
May 31, 2016 rated it it was amazing
Lihtne, ülesehituselt loogiline, mõtlemapanev, interaktiivne, igaühele VAJALIK. Soovitan soojalt!

Kõige põnevam kogemus pärineb ajast, mil ma ise seda raamatut veel lugema polnud hakanud, kui nägin koolis oma neljanda klassi õpilast seda raamatut vahetunnis lugemas.

Järelikult kõnetab paljusid!
Eva
May 26, 2016 rated it it was amazing
Rikkaks saamisest võiksid kirjutada inimesed, kes on rahast ja rikkusest vaimustuses, nagu Roosaare seda kahtlemata on. See on nii hea raamat! Nii neile, kel pole kunagi suurt varandust olnud - autor jagab praktilisi teadmisi ja tarkusi, mida ise elu jooksul omandanud. Kui ka neile, kel juba mammonat on, kuid kelle silmis sära ühel või teisel põhjusel on elu jooksul kustunud. Näiteks nagu mina, kes ma 12selt avastasin, et raha eest ei saa osta sugugi mitte kõike ning kui nadi on olla õnnetu, kui ...more
Reedik Lindau
Mar 15, 2019 rated it it was amazing
Raamat mis aitas mul finants asjad korda saada, raha kõrvale panema ja väikeseid investeeringuid tegema hakata. Aitäh Jaak Roosaare!
Heli Künnapas
Jan 28, 2020 rated it really liked it
Suurim tugevus on, et Eesti autorina on Roosaare kirjeldanud palju kohalikku olukorda, seda, mis Eestis on võimalik, millised numbrid ja süsteemid meil toimivad. Täpselt see, mida ükski välisautor pakkuda ei saa. Hindamatu on autori enda ning tema sõprade-tuttavate reaalsete kogemuste jagamine. Just see reaalne info, mis Eestis toimub ja toimib. Arvata võib, et eks kõiki oma nippe ja saladusi ei räägi keegi välja, kuid reaalsema pildi Eestis rikastumise võimalustest kindlasti saab.

Pikemalt kirj
...more
Risto Hinno
Jan 24, 2020 rated it it was amazing
Ladusa jutuga asjalik raamat. Olen ise finantsteemade ülikoolis ja tööl kokku puutunud, kuid tuleb tunnistada, et selliseid praktilisi ja asjalikke nõuandeid pole eriti saanud. Mulle meeldib see raamat väga. Asjalikud ning humoorikad näited koos mõtlemapanevate nõuannetega teevad sellest raamatust sellise, mida tasub aeg-ajalt sirvida. Kindlasti tekkis süstemaatilisem huvi investeerimise vastu. Soovitan soojalt kõigile, raha pole elus kõige tähtsam, kuid oma lollusest vaene olemine pole ka tore.
Kai Reinfeldt
Apr 19, 2020 rated it really liked it
Tegemist on hea sissejuhatusega investeerimismaailma ja raamat inspireerib tegutsema. Küll aga võiksid intervjuud eri valdkondade investoritega mitmekesisemad olla. Kuna raamat tahab muuhulgas olla õpikuks ka noortele, siis naissoost raamatulugejatele oleks oluliselt inspireerivam, kui oleks rohkem intervjuusid naissoo esindajatega. Praegu on osakaal 20 meest, 2 naist ja üks anonüümne intervjueeritav. Ehk idee järgmiseks trükiks, kui seda tuleb? :)
Koit
Sep 18, 2017 rated it really liked it
Recommended to Koit by: Triin
Ma ei teadnud, kas ma soovin selle raamatu kohta kokkuvõtvalt midagi kirjutada, kuna ta yldiselt saavutab ette seatud eesmärgi suhteliselt hästi. Arvestades lisaks, et tegu ongi esimese taseme raamatuga, siis on tegu väga korraliku ylesehitusega, mis yritab inimestele selgeks teha täpselt, mis teenustega/võimalustega ongi võimalik enda rikkust suurendada.
Martin
Jun 14, 2019 rated it really liked it
Basic sissejuhatus investeerimisse ja rahatarga inimese mõtteviisi. Tutvustab erinevaid varaklasse ja strateegiaid väga lihtsalt ja arusaadavalt. Ideaalne esimeseks investeerimisteemaliseks raamatuks. Kingiks hea meelega selle raamatu põhikoolilõpetajale või gümnaasiumialustajale.
Emma
Mar 17, 2018 rated it really liked it
This was my first non-fiction book and it was okay. As it was more like a text-book, i couldn't read it like in a day or two. It was educational and did what it was supposed to do. Also loved the examples as it was from the author's personal experience.
Marek Kütt
Apr 06, 2020 rated it it was amazing
Hea raamat, avardab silmaringi ja muudab mõtlemist.
Tauno
May 30, 2020 marked it as to-read
saab laenutada e-raamatukogust:
https://ellu.keskraamatukogu.ee/book/...
...more
Tarmo Pungas
Jun 07, 2020 rated it really liked it
Hea ülevaade erinevatest investeerimisvõimalustest. Praeguseks on näited natuke aegunud, aga põhiideed säilivad.
Katrin
Aug 27, 2019 rated it it was amazing
Väga kaasahaarav, ülevaatlik ja huvitavate eluliste näidetega teos rahaasjadest. Paljuski oli tuttavat, kuid leidus ka väga palju uut mõtlemisainet.
Madli Allikas
May 25, 2020 rated it it was amazing
Väga hea lugemine end kahe jalaga maapeale toomiseks. Just rahaliselt. Inspireeriv ja motiveeriv, põnev ja realistlik.
Riina Ansu
Jan 23, 2019 rated it it was amazing
Hea motivaator sâästmisega tegelemiseks. Andmed vb veidi vananenud?
Elar Teder
Jul 28, 2019 rated it it was amazing
This review has been hidden because it contains spoilers. To view it, click here.
Gaspar Luik
Jul 01, 2020 rated it it was amazing
Mhm
Lare Lankinen
Jun 11, 2017 rated it it was amazing
Ääretult hea raamat nii koolinoorele, iseseisvale elualustajale kui ka kõigile, kes tunnevad, et peaksid endal finantsiliselt olukorra kontrolli alla saama.
Razzelfhor
Jan 23, 2018 rated it it was amazing
Kindlasti üks asjalikum, konkreetseim, praktilisem ja mõtlemistmuutev raamat, mida ma rahast ja rikkaksaamisest lugenud olen. Very good stuff.
Kenri Tops
Jul 06, 2017 rated it it was amazing
Raamat avas uusi teadmisi
Jonatan Lige
Jan 04, 2019 rated it it was amazing
Väga hea raamat ausate ja ehedate kogemustega! Kohustuslik igale vähegi ambitsioonikale ja intelligentsele inimesele!
Oliver Ojamaa
Jan 03, 2018 rated it it was amazing
Teemad millest peaks/võiks juba põhikoolis rääkida.
Markus Lensment
Sep 12, 2019 rated it it was amazing
Algajale kindlasti soovitan, veidi edasijõudnu võib alustada raamatu kolmandast osast kus autor tutvustab ja toob ka enda elust näiteid erinevate investeerimisvõimaluste kohta.
Preili Pipar
Feb 03, 2016 rated it it was amazing  ·  review of another edition
Shelves: owned-book
Olen autoriga täiesti nõus, et see raamat või õigemini õpetus raha säästmisest ja kogumisest peaks olema koolides kohustuslik. Tean omast käest, kui lihtne on raha kulutada - see lihtsalt kaob käest, aga olen samas ka täiesti veendunud, et säästmise alustamiseks piisab ka väikestest summadest. Oluline on, et säästmist teha järjepidevalt.

Rikkuse definitsioon: rikas on inimene siis, kui ta ei pea raha pärast muretsema.

Oskar Le
Jul 12, 2015 rated it it was amazing
Väga hea raamat. Kõik, kes plaanivad lugeda, kes kasvõi korraks on seda mõtet peas mõlgutanud - lugege.Mida varem seda teete, seda asjakohasem see raamat on.

Juhuks, kui autor korra kiikab, siis õpikutes on tavaliselt olemas ka mõistete seletused, definitsioonid. Kohati võiks need sees olla, sest - koolis ei õpetata- järelikult ei tea, mis asi likviidsus, volatiilsus jms on.

Muus osas siiras tänu hea kirjatüki eest, soovitan kõigile, kes vähegi asjast huvi tunnevad. Kohe!
Heli Malm
Oct 12, 2016 rated it it was amazing
Väga arukas ja super õpetlik raamat. Hästi lihtsalt on ära seletatud peamised põhimõtted. Kuna tegemist peaks olema majandusalase raamatuga siis võiks eeldada et see on igavalt kirjutatud või kasutatud keerulisi sõnu millest pole võimalik ilma Google või muu otsingumootori abi kasutamata aru saada. Jaak Roosaare raamat kummutab kõik. Pole ammu ühestki raamatust nii palju õppinud ja samas üha edasi lugedes tundnud et saangi juba asjadest enam-vähem aru :)
Helen
Nov 29, 2016 rated it really liked it
Väga hea investeerimismaailma ülevaade - arusaadavalt seletatud, julgustav, humoorikas, aus. Võin juba praegu öelda, et sellel raamatul on olnud mulle suur mõju ja see tõenäoliselt kasvab veel ajas. Alustamiseks igal juhul sobilik. Soovitan!
Tilk tõrva meepotis oli veidi puudulik keeleline korrektuur.
Tõnu Vahtra
Mar 13, 2016 rated it it was amazing
Big picture in a compact form, one weekend read and good for resetting your focus. Recommend!
« previous 1 3 4 5 6 7 8 9 next »
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »

Readers also enjoyed

 • 12 asja, mida sulle koolis ei õpetatud
 • Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse
 • Teekond iseendani
 • Tüdrukune
 • Must vöö müügis
 • Mees. Otse ja ausalt
 • Kõige tähtsam küsimus
 • Minu Kennedy
 • Kuidas alustada investeerimisega?
 • Mees, kes teadis ussisõnu
 • Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda
 • Alustava investori käsiraamat: Täiesti algusest reaalsete tehinguteni
 • Musta pori näkku
 • Tõde ja õigus I
 • Ratsionaalne emotsionaalsus
 • Sell or Be Sold: How to Get Your Way in Business and in Life
 • The Millionaire Fastlane: Crack the Code to Wealth and Live Rich for a Lifetime!
 • Rehepapp ehk november
See similar books…

News & Interviews

As dedicated readers already know, some of the best and most innovative stories on the shelves come from the constantly evolving realm of young ...
9 likes · 5 comments
“Üldiselt on turul raha rohkem, kui häid tehinguid või pädevaid investoreid, nii et alustamiseks ei vaja sa suurt finantskapitali - piisab ka tahtmisest, töökusest ja higikapitalist.” 0 likes
More quotes…