Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Taxi 5” as Want to Read:
Taxi 5
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Taxi 5

by
4.55  ·  Rating details ·  22 ratings  ·  4 reviews
Sot ke nje jete. Neser ke nje tjeter. Ose diçka te ngjashme me te.
ebook, Free Download
Published July 17th 2012 by Enkelejd Lamaj
More Details... Edit Details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Taxi 5, please sign up.

Be the first to ask a question about Taxi 5

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

Showing 1-31
Average rating 4.55  · 
Rating details
 ·  22 ratings  ·  4 reviews


More filters
 | 
Sort order
Start your review of Taxi 5
Suela
Feb 01, 2013 rated it it was amazing
Ky tregim eshte edhe pjese e "Libri i bardhe". Eshte nje nga tregimet me impresionuese. Dhe eshte vertet "i treguar", jo thjesht i hedhur ne leter. Te rremben qe ne filim dhe qe ne fillim te pergatit per ate qe pritet te ndodhe dhe kur ajo ndodh, autori nuk ndalet por shkon akoma edhe me tej.

(view spoiler)
...more
Elona Hoxhalli
May 31, 2013 rated it it was amazing
Dritherues dhe shqetesues. Dhe i treguar shume bukur.
Keshja
Mar 01, 2013 rated it it was amazing
I erret dhe i frikshem.
Biblioteka Shqip
rated it it was amazing
Aug 28, 2013
Besa Lika
rated it it was amazing
Feb 16, 2013
Sabina Baholli
rated it liked it
Mar 08, 2013
Matilda
rated it it was amazing
Feb 10, 2013
Dhurata
rated it it was amazing
Jun 13, 2020
Drilon Mata
rated it it was amazing
Jan 31, 2013
Juliana
rated it it was amazing
Dec 28, 2012
Arbnor Jetishi
rated it liked it
Dec 29, 2017
Tivu Al
rated it it was amazing
Feb 01, 2013
Esmeralda Hoxha
rated it it was amazing
Jan 27, 2019
Ines Alla
rated it it was amazing
Jan 31, 2013
Erjon
rated it liked it
Feb 16, 2013
Jona L.
Feb 03, 2013 rated it it was amazing
Vertet i frikshem.
Tregimi Shqip
rated it it was amazing
Dec 28, 2012
Esmeralda
rated it it was amazing
Feb 04, 2013
Denisa
rated it it was amazing
Jan 07, 2014
Adela
rated it it was amazing
Jan 25, 2013
Alb.krist
rated it did not like it
Dec 20, 2014
Denada Hoxha
rated it it was amazing
Jul 01, 2013
Ada Halilaj
marked it as to-read
Feb 06, 2013
Rezi Rezarta
marked it as to-read
Feb 26, 2013
Tanushi Enea
marked it as to-read
Mar 05, 2013
Klodiana Muca
marked it as to-read
May 31, 2014
Mujo Malaj
marked it as to-read
Jun 10, 2015
Dea Skenderi
marked it as to-read
May 06, 2017
Dani Nela
marked it as to-read
Oct 06, 2017
Eddie Bendo
marked it as to-read
Jan 11, 2018
ErrBookErrDay
marked it as to-read
Feb 02, 2018
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »
63 followers
Enkelejd Lamaj ( lindur më 20 nëntor 1978 në Lushnje) shkrimtar shqiptar nga Shqipëria.

Pasionin për të lexuar dhe shkruar e ka gjetur qysh në fëmijëri. Por do të vinte viti 2003 kur do të prezantohej për herë të parë me një përmbledhje me tregime horror të titulluar “Fytyra tjetër e natës”. Rrëfimet e tij sfidojnë lexuesin në luftën midis të mirës dhe të keqes, të ndërlikuarës dhe të thjeshtës, të
...more

News & Interviews

Secrets between siblings, grandparents with grievances, parents with problems. If you're looking for serious drama, check out these new...
4 likes · 1 comments
No trivia or quizzes yet. Add some now »