Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Gruaja e fotografit” as Want to Read:
Gruaja e fotografit
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Gruaja e fotografit

by
4.65  ·  Rating details ·  23 ratings  ·  4 reviews
Çdo qytezë ka historitë e veta. E, në çdo qytezë, sado e vogël që të jetë një histori, është e sìgurt se do i hyjë në xhep dikujt, ose disave.
ebook, Free Download
Published November 30th 2012 by Enkelejd Lamaj
More Details... Edit Details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Gruaja e fotografit, please sign up.

Be the first to ask a question about Gruaja e fotografit

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

Showing 1-34
Average rating 4.65  · 
Rating details
 ·  23 ratings  ·  4 reviews


More filters
 | 
Sort order
Start your review of Gruaja e fotografit
Suela
Feb 01, 2013 rated it it was amazing
Padyshim tregimi me i bukur qe gjendet tek Libri i bardhe. Gruaja e fotografit eshte nje nga ata tregime qe sapo e mbaron, deshiron ta lexosh perseri. Kete here me nje sy tjeter, ndoshta duke pare dhe menduar mbi gjithe ato gjera te vogla qe rrethojne jeten tone te perditshme...dhe papritur nis e behesh i kujdesshem nga gjithe gjerave qe ben. Eshte si rrefimi i nje tragjedie te paralajmeruar, por qe ne fund autori te le me nje pyetje, qe cdonjeri te mund te jape pegjigjen e tij. ...more
Jona L.
Feb 03, 2013 rated it it was amazing
Historia e gruas se fotografit, apo historia e teorise mbi rendesine e gjerave te vogla mund te jete pa frike historia e cdonjerit prej nesh. Kjo eshte ndoshta arsyeja pse ky tregim me erdhi kaq natyrshem, kaq real dhe kaq i frikshem njekohesisht.
Keshja
Mar 01, 2013 rated it it was amazing
Shume i bukur.
Elona Hoxhalli
May 31, 2013 rated it it was amazing
Fantastik.
Matilda
rated it it was amazing
Feb 10, 2013
Irena Saraseli
rated it really liked it
May 16, 2020
Romina Kola
rated it it was amazing
Apr 26, 2018
Erjon
rated it it was amazing
Feb 16, 2013
Drilon Mata
rated it it was amazing
Jan 31, 2013
Alb.krist
rated it did not like it
Dec 20, 2014
Esmeralda Hoxha
rated it it was amazing
Jan 27, 2019
Fatbardha Ura
rated it liked it
Jul 02, 2019
Esmeralda
rated it it was amazing
Feb 04, 2013
Juliana
rated it it was amazing
Dec 28, 2012
Denada Hoxha
rated it it was amazing
Jul 01, 2013
Tregimi Shqip
rated it it was amazing
Apr 07, 2013
Besa Lika
rated it it was amazing
Feb 16, 2013
Tivu Al
rated it it was amazing
Jan 29, 2013
Noli Pozhegu
rated it really liked it
Dec 09, 2013
Biblioteka Shqip
rated it it was amazing
Aug 28, 2013
Adela
rated it it was amazing
Jan 25, 2013
Denisa
rated it it was amazing
Jan 07, 2014
Ines Alla
rated it it was amazing
Jan 31, 2013
Beni Neza
marked it as to-read
Dec 28, 2012
Sivi Maloku
marked it as to-read
Dec 28, 2012
Aulona
marked it as to-read
Jan 06, 2013
Ada Halilaj
marked it as to-read
Feb 06, 2013
Tomas
is currently reading it
Jun 30, 2013
John
marked it as to-read
Mar 22, 2014
Fjolla Gashi
marked it as to-read
Jul 10, 2014
Afrodita Xhaferi
marked it as to-read
Aug 28, 2014
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »

Readers also enjoyed

  • Gli innocenti
  • Everything I Never Told You
  • Behind Closed Doors
  • Daisy Miller
  • Rue des Boutiques obscures
  • Qyteti pa reklama
  • Dashuritë e virgjëreshës Madalenë
  • Who Moved My Cheese?
  • Le Livre des Baltimore
  • Hippie
See similar books…
61 followers
Enkelejd Lamaj ( lindur më 20 nëntor 1978 në Lushnje) shkrimtar shqiptar nga Shqipëria.

Pasionin për të lexuar dhe shkruar e ka gjetur qysh në fëmijëri. Por do të vinte viti 2003 kur do të prezantohej për herë të parë me një përmbledhje me tregime horror të titulluar “Fytyra tjetër e natës”. Rrëfimet e tij sfidojnë lexuesin në luftën midis të mirës dhe të keqes, të ndërlikuarës dhe të thjeshtës, të
...more

News & Interviews

  Signed up for the 2021 Goodreads Reading Challenge and looking for tips on how to discover and read more books? We’ve got your back. (And if...
152 likes · 35 comments
“Për fatin e keq të njeriut, kujtimet nuk lihen dot në asnjë vend. Do apo s’do ti, ato të ndjekin nga pas si hija, që aty është gjithmonë, pavarësisht nga fakti nëse është diell dhe ti e sheh apo është vrenjtur dhe nuk mundesh.” 9 likes
More quotes…