Jump to ratings and reviews
Rate this book

Fuglehotellet

Rate this book
Etter et langt og tungt liv som arbeidskar på aluminiumsverket, dør Bår Meldal og etterlater seg et rikt og uklart ettermæle.

Fem år senere reiser barnebarnet Tor tilbake til Øra for å ta seg sommerjobb på Verket og bo hos bestemora Lilly, enken etter Bår. Tor sitter med følelsen av at han aldri fikk lære bestefaren ordentlig å kjenne, og han ønsker klarhet i hva som egentlig skjedde den kvelden Bår døde.
Sommeren på Verket skal vise seg å bli utfordrende på flere måter, og Tor må kjempe for å klare seg i det tøffe miljøet. Samtidig tegner fortellingene til Bårs tidligere kolleger og venner et stadig mer komplekst bilde av bestefaren. Et bilde Tor gradvis blir tvunget til å forholde seg til, selv om han ikke alltid liker det han ser.

Romanen er basert på forfatterens egne opplevelser.

258 pages, Hardcover

First published January 1, 2012

Loading...
Loading...

About the author

Tiger Garté

5 books2 followers
Tiger Garté (født 19. mai 1982) er en norsk forfatter og redaktør. Garté ble født i bygda Surnadal i Møre og Romsdal.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
8 (50%)
4 stars
5 (31%)
3 stars
2 (12%)
2 stars
1 (6%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 - 2 of 2 reviews
Profile Image for Anja Regine.
29 reviews9 followers
February 19, 2013
Ikke noe som er vakkert er perfekt. Ikke denne romanen heller, men den er helt avsindig fin. Jeg trakk den ut så lenge jeg kunne. En trist og varm historie om hvor man hører til og hvorfor.
Displaying 1 - 2 of 2 reviews