Jump to ratings and reviews
Rate this book

Supergelukkig

Rate this book
Als Tatjana van haar geboortestad Amsterdam naar hockeydorp Bloemendaal verhuist, verklaren haar vrienden haar voor gek. Maar al snel wordt ze door haar nieuwe buurvrouw Babs, het schatrijke 'koninginnetje' van het dorp, op sleeptouw genomen. Met de Porsche - aan fietsen doet Babs niet - rijden Tatjana en haar nieuwe vrienden de feesten en partijen van de Bloemendaalse happy few af. Ze maakt kennis met een wereld van onmetelijke rijkdom, waar goede manieren en overspel elkaar in balans houden. Dan vindt er een ingrijpende gebeurtenis plaats waardoor Tatjana op gespannen voet komt te staan met haar omgeving.

Supergelukkig is een komische en onthutsende roman over een dorp waar het alle dagen feest is en waar zelfs bij regen de zon nog schijnt.

314 pages, Paperback

First published November 1, 2012

1 person is currently reading
47 people want to read

About the author

Tatjana van Zanten

2 books1 follower

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
9 (6%)
4 stars
28 (18%)
3 stars
58 (39%)
2 stars
43 (29%)
1 star
10 (6%)
Displaying 1 - 21 of 21 reviews
257 reviews
May 22, 2023
Het boek gaat over hoe de schrijfster het leven in Bloemendaal ervaart. Naast de au pairs, Range Rovers en buurtfeesten, wordt ook een serieus onderwerp aangesneden: pesten.

Het boek leest lekker weg en ik vond het leuk om dingen uit de buurt te herkennen, al snap ik dat het boek in Bloemendaal zelf voor veel ophef heeft gezorgd door de stereotypen en soms negatieve beschrijvingen over (de mensen in) Bloemendaal.
Profile Image for ♥ Marlene♥ .
1,697 reviews150 followers
December 24, 2015
Ik vind dit boek veel minder leuk. Waarom? Onherkenbaar? Nee want ik woon zelf in Heemstede ook bekend om kakkers en grote huizen maar eigenlijk zo een onzin want ook mensen die in grote huizen wonen hoeven geen kak te zijn. Op school had ik ook vriendinnetjes die in Bloemendaal wonden en ja in grote mooie huizen met een zwembad. Dat vond ik wel speciaal. Zo speciaal dat ik met mijn stomme kop tegen een glazen deur liep. Gelukkig niet stuk maar ik was niet gewend aan een glazen deur. Er was iets vreemds met dat meisje herinner ik me ook. Alsof ze een geheim had. Dus ja ik ken de kakkers en de niet kakkers en de rijke en niet zo rijke mensen maar dit leventje waa Tatjana het over heeft ken ik dus helemaal niet.
Waarom vind ik haar andere boek leuker? Ik denk omdat het toch meer herkenbaar was? Ik vond het juist zo leuk dat ze over haar gezin sprak en dat het niet allemaal zo normaal was. Haar moeder had liefdesverdriet om een man die niet echt haar vader was dus ook niet echt de opa van haar kinderen maar die ze wel erg misten. Moeder ging op zoek naar nieuwe man en het was allemaal meer persoonlijk.
Dit boek daarentegen gaat niet over het leven van Tatjana, niet haar persoonlijke leven maar over kennissen en ik vind het gewoon niet echt geloofwaardig.

Maar het is zeker niet slecht.
Profile Image for Iris Berselli.
4 reviews
January 20, 2013
Zeer matig geschreven. Komt nergens echt goed op dreef. Het lukt de schrijfster niet om de karakters echt een gezicht te geven.
Uitgelezen maar niet meer dan dat...
64 reviews2 followers
March 27, 2019
Op zich amusant, maar op een gegeven moment heb je genoeg van de witte wijn en champagne.
Profile Image for Eva.
307 reviews26 followers
July 18, 2021
Een plotloze roman; meer een boek vol anekdotes. Vond 'Niet ons soort mensen', dat ook over Bloemendaal gaat, interessanter.
144 reviews
February 6, 2022
Wel een grappig boek. Herkenbare situaties. Een aardige chicklit.
Profile Image for DeLadyLibrary.
114 reviews13 followers
January 26, 2015
Recensie origineel op www.deladylibrary.nl

Bloemendaal. Een ver-van-mijn-bed-show. Jaren geleden keek ik al met veel plezier de serie Gooische Vrouwen en een een paar weken geleden was Supergelukkig van Tatjana van Zanten aan de beurt. Als ik het boek zo bij de bibliotheek had zien staan, was het waarschijnlijk daar gebleven, maar omdat deze auteur in september in de jury van Film by the Sea zit, was ik toch wel nieuwsgierig.

In het boek verhuist Tatjana van Amsterdam naar Bloemendaal. Haar vrienden verklaren haar voor gek en Tatjana twijfelt zelf ook nog een hele tijd. Samen met haar buurvrouw en diens rijke vriendinnen feest ze wat af. Maar het wordt wel duidelijk dat iedereen de schijn op probeert te houden als het naar buiten komt dat Tatjana’s nichtje Maartje wordt gepest.

Toen ik wat informatie over het boek aan het opzoeken was, kwam ik veel boze reacties tegen. Het zou allemaal niet zo gaan in het dorp, mensen zouden zich herkennen in de personages. Stiekem moest ik daar wel een beetje om lachen. Het is maar een boek, en nog wel een hilarische ook. Ik heb echt gelachen, maar daarentegen ook meegeleefd met Maartje. De keiharde waarheid wordt verteld en ik weet zeker dat het -helaas- niet alleen in Bloemendaal zo gaat.

Geen simpele chicklit, maar net zo vermakelijk. Leuk om eens een kijkje te nemen in andermans leven. Ik heb genoten van Supergelukkig!
Profile Image for Danielle.
15 reviews1 follower
December 23, 2012


Wat een heerlijk boek. Het is net Gooische Vrouwen, maar dan in boekvorm. De vreemdgaanders, witte wijn en Porches vliegen je om de oren. Maar daarbij weet de auteur ook akelig goed de schaduwzijde van het leven in Bloemendaal te beschrijven. Maar ook dat gebeurt met een kwinkslag. Alles in balans. Aanrader.
Profile Image for Wendy.
214 reviews
September 26, 2013
Geweldig - heb dit boek in 1 dag uitgelezen en regelmatig hardop gelachen. Het is geen hoogstaande literatuur, maar een leuk vakantieboek in de sfeer van Glamourland (Gaat t weer n beetje, meneer Droge), de PC Hooftstraat en taferelen uit Gooische Vrouwen. Puur vanwege t hoge entertainment gehalte 4 sterren.
Profile Image for TienvoorNegen.
226 reviews6 followers
July 9, 2015
Meh. Een boek over mensen die vol zijn van zichzelf, zonder gebrek aan hoog van de torenblazerij. Als de schrijfstijl nu nog wat bijzonders bracht.. Ach, zie het als een soort lange glossy magazine column.
Leuk omdat ik de buurtjes ken omdat ik ooit in die regio woonde.
En nu door naar iets boeiends!
Profile Image for Annemarie.
223 reviews4 followers
November 25, 2012
Leest werkelijk als een trein. Gooische Vrouwen in boekvorm. Naast de humoristische beschrijvingen van het dagelijks leven van het 'nieuwe geld' is er ruimte voor een serieuze verhaallijn. Het 'zoetsappige' einde is helaas een beetje voorspelbaar.
Profile Image for Katja.
61 reviews9 followers
May 7, 2014
Dit is zo'n boek waarvan ik blij ben dat ik het niet in de winkel gekocht heb, maar voor een spotprijsje op de rommelmarkt.

Het boek stelt weinig voor, eerder leuk als tussendoortje. Helaas voor mij af en toe wat saai door de niets zeggende gesprekken die maar door gaan.
Profile Image for Petra Kruijt.
Author 46 books45 followers
August 7, 2014
Een vermakelijk boek, dat de Bloemendaalse cultuur op de hak neemt en in één geval zelfs veroordeelt, maar er toch ook de goede kanten van laat zien. De auteur beschikt over een prettig relativeringsvermogen: het leven is nergens perfect. Dat ligt niet aan de plek, dat ligt aan jezelf.
Profile Image for Erna.
69 reviews
January 12, 2013
Het was wel een leuk boek, maar ook een beetje rommelig.
Profile Image for Alain van Hoof.
158 reviews7 followers
August 17, 2013
Dutch. Nice description of how "the rich" of the netherlands live, put in to perspective by the things happing to a little kid.
Profile Image for Wendel.
513 reviews1 follower
August 3, 2014
Echt vakantieboek. Wat observaties over de nouveaux riches van Bloemendaal, oftewel "gluren bij de buren". Niet vernieuwend maar soms zeker komisch.
Displaying 1 - 21 of 21 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.