Jump to ratings and reviews
Rate this book

Три

Rate this book
Поетът се заиграва с тривиалното всекидневие, смяната на сезоните, на деня и нощта. Намира проблясък във всяка обичайна ситуация и вкарва в нея вълшебен елемент. Поетът е героят на Пол Остър от "Лунен дворец", който от квартирата си може да наблюдава луната само през един малък процеп между къщите. Който избере точното място, може да получи достъп до този процеп към луната.

108 pages, Paperback

First published February 1, 2010

9 people want to read

About the author

Петър Чухов

24 books21 followers
Бакалавър по библиотечни науки и магистър по социология на Софийския университет "Св. Климент Охридски"

До 2012 г. е автор на 11 книги, някои от които преведени и в чужбина.

Съставител, редактор и автор на предговора на първата антология на българското хайку, издадена в чужбина, двуезичният сборник (на унгарски и български) „Más-máscsönd/Различна тишина” (Napkut Kiado, Budapest, 2012).
Включен в много антологии в България и по света. Преведен на 17 езика. Пише хайку и свързаните с него форми на английски, публикувани в различни издания в САЩ,
Канада, Англия, Япония, Русия и др.
През 2011 г. под заглавието „Безопасни игли” професионален екип създава мултимедиен спектакъл от 105 хайку на Петър Чухов, който се играе на 3 езика (български, английски и руски)– под почетния патронаж на Посолството на Япония в България – в страната и в чужбина.
Петър Чухов е носител на много награди, сред които Голямата награда за SMS поезия (2004), „Славейкова награда” (2005–първа, 2013-трета), Първа награда "Златен ланец" (2007), Голямата награда на музея "Башо" в Япония (2008), награди от Международния хайку конкурс в Москва (2012), Голямата награда на конкурса за любовна поезия „Магията любов” (2013) и др. Участвал в много пърформанси, като например „Литература в действие”(Performing Literature) (2002) по проект на Британския съвет, съвместно с британски автори, на
фестивали и четения в Словакия, Македония, Япония, Хърватия, САЩ, Литва, Швейцария, Германия, Румъния, Унгария и Русия.
Автор и водещ на проекта "Поетически трубадурски двубои", съавтор на комиксовата поредица "Гъвко и Мръвко", излизала няколко години на страниците на най-тиражния български ежедневник в. "Труд", пише музика и текстове, свирил в много рок-групи, с които има издадени албуми („Субдибула”, „Тутакси”, „Стенли”, „Пешо и алкохолиците”, „Кокарда”),съосновател на етно-рок група „Гологан”. Представя стихотворенията си с групата за поезия и алтернативен рок „ЛаТекст“(latext.eu), а най-новата формация, в която свири, е “Par Avion”. Член на Българския ПЕН център, Сдружение на български писатели, Хайку клуб "София", Haiku Society of America, World Haiku Association и Musicautor.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
13 (43%)
4 stars
5 (16%)
3 stars
8 (26%)
2 stars
2 (6%)
1 star
2 (6%)
Displaying 1 of 1 review
Profile Image for Annillop.
14 reviews
February 10, 2016
прекрасни попадения сред стиховете, но и не малко, чиито метафори ми останаха докрая чужди (но ги оценявам!)
Displaying 1 of 1 review

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.