Kaur Kender, is an Estonian author and entrepreneur.
An advertising executive by profession, Kender entered the Estonian literary scene in 1998 with his debut novel "Independence Day" ("Iseseisvuspäev"). Since then his books have enjoyed unprecedented popularity in Estonia with the old and the young, the literary elite and the popular culture.
His writing is as controversial and provocative as his own life and personality – a semiotician and former advertising executive, he has once said that sometimes he wishes that truck drivers and prostitutes would write more books because they have unusual stories to tell.
„Eesti talu on kaugetele tähtedele saadetud väga aeglane kosmoselaev. Ilma mingi mõtteta. Need, kes eesmärki mäletasid, on ammu surnud. Ohvitserkond on mässude ajal tapetud,. Insenerid ka. On jäänud ainult naftanohikud, orjad, kes masinat käimas hoiavad. Ja isegi ei mõtle, et miks ja milleks. Kes alluvad tuimale bioloogilisele sunnile, mis ütleb isegi värdjale – ela ja saagu sind palju.“
„Check Out“ on palju sügavam romaan, kui selle ropendamise ja rõvetsemise pealispind lubab esialgu arvata. Ja kui see rõvetsemine „Sind“ häiris, siis seepärast, et see hakkas üles äratama sinu enda sügavale sisimasse peidetud perversseid deemoneid. Oluline on aga selle vulgaarsuse juures mainida, et see ei olnud mitte kuidagi banaalne – terav, ülekülluslik, rõve, aga mitte banaalne ja selle kõige all on peidus tõeline materialistlik Eesti hing. Peategelane Tom, kelle peamisteks huvideks on raha, naised ja kallid kaubamärgid, mida peab igal pool tähtsuse rõhutamiseks mainima, on palju mitme kihilisem karakter, kui lihtsalt pidevalt narkouimas rahajõmm.