Jump to ratings and reviews
Rate this book

Stadse affaires

Rate this book
Al vele jaren schrijft Rascha Peper regelmatig een column voor de Achterpagina van NRC Handelsblad. Vanuit New York, Amsterdam, Brussel, Bergen of Zuid-Spanje doet ze verslag van wat haar bezighoudt of de stinkende zwerver die haar onomwonden vraagt een affaire met hem te beginnen; de copulerende eekhoorntjes die haar irritant van het werk houden; romanpersonages die zich niet houden aan de hun toebedeelde rol; haar haast psychotisch angstige dikke poes of een oude schoolvriendin die haar destijds voor schut zette. Niets of niemand ontgaat haar.In de haar bekende stijl, vol rake observaties en met een nuchter gevoel voor humor neemt Rascha Peper niet alleen haar omgeving, maar ook zichzelf waar. Want wat zeggen al deze ervaringen en waarnemingen over haarzelf?

160 pages, Hardcover

First published October 1, 2006

Loading...
Loading...

About the author

Rascha Peper

25 books31 followers
Rascha Peper (pseudoniem van Jenneke Strijland) studeerde Nederlandse taal- en letterkunde in Amsterdam. Na haar studie werkte ze enige tijd als lerares. Ze verhuisde in 1983 vanwege het werk van haar partner naar Wenen. Daar begon ze met schrijven. In 1990 debuteerde ze met de verhalenbundel De waterdame. Haar eerste roman, Oesters, verscheen in 1991. De roman Rico's vleugels werd in 1994 genomineerd voor de AKO Literatuurprijs. In 1996 won ze de Multatuliprijs voor Russisch blauw. In het najaar van 1999 verhuisde ze naar New York. Haar roman Vingers van marsepein (2008) gaat over Frederik Ruysch (1638-1731). Ze schreef regelmatig columns in het NRC Handelsblad.

In 2010 stapte ze over van uitgeverij Nieuw Amsterdam naar Querido.
Enkele van haar boeken zijn in het Duits vertaald. De vertaling van Russisch blauw verscheen in 1997 onder de titel Russisch Blau. Van Oesters verscheen in 2002 een vertaling onder de titel Das Mädchen, das vom Himmel fiel; van Wie scheep gaat verscheen in 2006 een vertaling onder de titel Visions of Hanna.

In oktober 2012 gaf ze in een interview in het NRC aan een ongeneeslijke vorm van alvleesklierkanker te lijden. Ze overwoog een collega schrijver te vragen de tweedelige roman, waar al jaren werk in zat, te voltooien. Uiteindelijk heeft ze het eerste deel nog zelf kunnen omwerken tot zelfstandig te lezen roman en van het tweede deel maakte ze een synopsis gereed.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
3 (7%)
4 stars
8 (19%)
3 stars
19 (46%)
2 stars
8 (19%)
1 star
3 (7%)
Displaying 1 - 3 of 3 reviews
Profile Image for Emy.
548 reviews5 followers
March 22, 2016
As a huge fan of Rascha Peper, I thought the columns were overall quite witty and amusing.
Displaying 1 - 3 of 3 reviews