Iubesc să iubesc…

Am tot văzut această provocare pe mai multe bloguri și de curând, am primit-o și eu de la Adela. Pentru că acesta nu este un blog personal însă, lucrurile care mă fac pe mine fericită vor fi legate de cărți (ceea ce, bineînțeles, este o realitate).




“Iată provocarea: Realizați o imagine, o serie de imagini, citate, articole, filmulețe sau desene, orice vă face fericiți, tot ce iubiți voi. Adăugați la această postare imaginea de mai sus și provocați-vă măcar un prieten să facă asta, pe blog, pe twitter sau facebook, tumblr, google, instagram. Motivul este simplu. Violența din jurul nostru, prea multă, prea pătimașă, îndeamnă la răutate, la ură, la suferință și nu mai vreau să văd asta. Finalitatea este următoarea: ce simțiți când vă lăsați în voia sentimentelor? Când vă așterneți cele mai frumoase amintiri, momente, persoane pe hârtie, când pictați, când priviți apusul. Zâmbiți? Ei bine, iată finalitatea. Dacă, pentru o clipă, am reușit prin această provocare să vă fac fericiți, mi-am îndeplinit sarcina.”



  Pe mine personal, mă face foarte tare să zâmbesc atunci când îmi privesc biblioteca… sau mă rog, cele două biblioteci pe care le am umplut mai mult sau mai puțin cu cărți. Așa că uitați aici poze cu fiecare raft:


IMG_9064


De aici lipstește o carte de Terry Pratchett pe care o citesc în prezent și trei volume din seria Gossip Girl de care mă chinui să fac rost. IMG_9065


Majoritatea sunt cărți de la editura Trei însă nu sunt toate citite. IMG_9073


Romanul meu de debut este un motiv imens de fericire, căci în fiecare zi mă pot trezi citind o nouă recenzie postată sau primind un mesaj de la vreun cititor. IMG_9066


Raftul cu cărțile mele scrise de autori români, în cea mai mare parte. IMG_9067


Harry Potter și alte cărți populare. Trebuie să-mi completez colecția de la Cotidianul Literatură în curând. IMG_9068


Raftul de cărți în engleză. IMG_9069


Cărți YA&Fantasy.


IMG_9070


Îmi lipsesc două volume din Cronicile Vampirilor. IMG_9071


Cărți New Adult în mare parte. IMG_9072


Colete pe care le păstrez pentru unboxing-ul meu de pe YouTube.



Aceasta a fost provocarea mea pe care o dau mai departe către Laura.


 •  0 comments  •  flag
Share on Twitter
Published on April 09, 2015 06:15
No comments have been added yet.