Söndag

God söndag morgon alla fina!


Idag är jag på ett STRÅLANDE humör. Sov hela eftermiddagen på soffan, barnen bara väckte mig så jag kunde beställa hem pizza, haha. Sen såg vi på Spiderman ihop, åt release-praliner och sen somnade jag halv tolv och sov till halv tio så nu är jag PIGG.


Idag ska jag köpa Aftonbladet Söndag. Det är ett långt reportage med Lina Forss och mig i det – om ni minns att vi blev fotade på Årsta slott för några veckor sedan. Tydligen är första ordet i artikeln dock ”tantsnusk” så jag måste vila lite så jag är mentalt beredd.


Den här veckan har nästan alla intervjuer jag gjort handlat om sex, snusk och romance och INGEN har handlat om innehållet i min bok. INGEN.


MEN JAG ÄR INTE BITTER.


Istället pillar jag med instakontot Romanceeverafter.


Vi är fem romanceördar som driver det ihop; Lina, Sofia, Johanna, Helene och jag och det är så himla FINT.

Det handlar bara om vår enorma kärlek till genren och vi ger lästips varvat med inspirationsbilder och roliga citat.

Allt kommer ur hjärtat och syftet är att öka läsglädjen och sprida kärlek till romance – helt o-ironiskt faktiskt.


Rostmacka med releasepresent: marmelad med vinbär och rabarber, mums!

Rostmacka med releasepresent: marmelad med vinbär och rabarber, mums!


Den här tipsar jag om idag på Romanceeverafter. En kär favorit.

Den här tipsar jag om idag på Romanceeverafter. En kär favorit.


Romance-gänget: Afternoon tea på Grand Hotel i Stockholm

Romance-gänget: Afternoon tea på Grand Hotel i Stockholm


Det här är en bit ur FALLING. Fint va?

Det här är en bit ur FALLING. Fint va?

1 like ·   •  0 comments  •  flag
Share on Twitter
Published on September 04, 2016 02:06
No comments have been added yet.