Mark Lucgjonaj


Born
in Podgorica, Montenegro
August 30, 1986

Genre


Mark Lucgjonaj was born in Podgorica,in 1986. He finished elementary and high school in his hometown,Tuzi. He studied Albanian language and literature in "University of Prishtina".. The "Zhurma e Mendieve" (EN:The Noise of Thoughts)is his first published book.

Average rating: 4.83 · 6 ratings · 2 reviews · 2 distinct works
Fshati i Heshtjes

it was amazing 5.00 avg rating — 3 ratings — published 2016
Rate this book
Clear rating
Zhurma e Mendimeve

4.67 avg rating — 3 ratings — published 2014
Rate this book
Clear rating

* Note: these are all the books on Goodreads for this author. To add more, click here.

Upcoming Events

No scheduled events. Add an event.

“Dashuria është gjëja më e pastër që njeriu mund të ketë dhe të përjetojë gjatë jetës së tij.”
Mark Lucgjonaj, Fshati i HeshtjesIs this you? Let us know. If not, help out and invite Mark to Goodreads.