Nur Gülşen

Sign in to Goodreads to learn more about Nur.


Add as a Friend Follow Reviews   Send Message | Compare Books

Nur's Recent Updates

Nur Gülşen is now friends with Valeria Milova
55888126
Nur Gülşen has read
Mektup Aşkları by Leylâ Erbil
Rate this book
Clear rating
Nur Gülşen finished reading
Her Temas İz Bırakır by Emrah Serbes
Rate this book
Clear rating
Nur Gülşen has read
Bir Süre Yere Paralel Gittikten Sonra by Barış Bıçakçı
Rate this book
Clear rating
Nur Gülşen wants to read
Gidiyorum Bu by Ah Muhsin Ünlü
Rate this book
Clear rating
Nur Gülşen has read
Bizim Büyük Çaresizliğimiz by Barış Bıçakçı
Rate this book
Clear rating
Nur Gülşen has read
The Unbearable Lightness of Being by Milan Kundera
Rate this book
Clear rating
Nur Gülşen has read
Tehlikeli Oyunlar by Oğuz Atay
Rate this book
Clear rating
Nur Gülşen rated a book it was amazing
Yaşamın Ucuna Yolculuk by Tezer Özlü
Yaşamın Ucuna Yolculuk
by Tezer Özlü
read in April, 2012
Rate this book
Clear rating
Nur Gülşen has read
Yeryüzüne Dayanabilmek İçin by Tezer Özlü
Rate this book
Clear rating
More of Nur's books…
Ahmet Hamdi Tanpınar
“Hayır, burada her şeye bu kadar basit bir gözle bakan insanların arasında yaşamak bana güç gelecek. Bunlar için ölüm, hayat, günün her hadisesi, saadetler ve felaketler o kadar tabii şeyler ki... Halbuki ben masalı olan bir adamdım.”
Ahmet Hamdi Tanpınar, Sahnenin Dışındakiler

Tezer Özlü
“İnsan çoğu kez her şeyin son bulduğu duygusuna kapılıyor,oysa yaşamın sonsuzluğunu algılayabilmek için bile yeterli değil bir insan ömrü.”
Tezer Özlü, Yaşamın Ucuna Yolculuk

Bilge Karasu
“Okur kitap arar ama, kitabın da okuru bulduğunu ben çok gördüm. Açıklanabilir bir şey söylemiyorum belki, ama "rastlantılar"ın çoğu, açıklayamadığımız için rastlantı görünmez mi?”
Bilge Karasu, Ne Kitapsız Ne Kedisiz

Tezer Özlü
“İnsanın başkalarına söylemek istedikleri kendi duymak istedikleridir.Yazdıkları,okumak istedikleridir.Sevmesi sevilmeyi istediği biçimdedir.”
Tezer Özlü, Kalanlar

Tezer Özlü
“Sordukları zaman, bana ne iş yaptığımı, evli olup olmadığımı, kocamın ne iş yaptığını, ana babamın ne olduklarını sordukları zaman, ne gibi koşullarda yaşadığımı, yanıtlarımı nasıl memnunlukla onayladıklarını yüzlerinde okuyorum. Ve hepsine haykırmak istiyorum. Onayladığınız yanıtlar yalnızca bir yüzey. Ne düzenli bir iş, ne iyi bir konut, ne sizin medeni durum dediğiniz durumsuzluk, ne de başarılı bir birey olmak ya da sayılmak benim gerçeğim değil. Bu kolay olgulara, siz bu düzeni böylesine saptadığınız için ben de eriştim. Hem de hiç bir çaba harcamadan. Belki de hiç istediğim gibi çalışmadan. istediğiniz düzeye erişmek o denli kolay ki… Ama insanın gerçek yeteneğini, tüm yaşamını, kanını, aklını, varoluşunu verdiği iç dünyasının olgularının sizler için hiç bir değeri yok ki. bırakıyorsun insan onları kendisiyle birlikte gömsün. Ama hayır, hiç değilse susarak hepsini yüzünüze haykırmak istiyorum. Sizin düzeninizle, akıl anlayışınızla, namus anlayışınızla, başarı anlayışınızla bağdaşan hiç yönüm yok. Aranızda dolaşmak için giyiniyorum, hem de iyi giyiniyorum. İyi giyinene iyi değer verdiğiniz için. İçgüdülerimi hiç bir işte uygulamama izin vermediğiniz için. Hiç bir çaba harcamadan bunları yapabiliyorum, bir şey yapıldı sanıyorsunuz. Yaşamım boyunca içimi kemirttiniz. Evlenizle. Okullarınızla. İş yerlerinizle. Özel ya da resmi kuruluşlarınızla içimi kemirttiniz. Ölmek istedim, dirilttiniz. Yazı yazmak istedim, aç kalırsın, dediniz. Aç kalmayı dendim, serum verdiniz. Delirdim, kafama elektrik verdiniz. Hiç aile olmayacak insanla bir araya geldim, gene aile olduk. Ben bütün bunların dışındayım. Şimdi tek konuğu olduğum bu otelden ayrılırken, hangi otobüs ya da tren istasyonuna, hangi havaalanı ya da hangi limana doğru gideceğimi bilmediğim bu sabahta, iyi, başarılı, düzenli bir insandan başka her şey olduğumu duyuyorum.”
Tezer Özlü, Yaşamın Ucuna Yolculuk

Kaya Mert
214 books | 28 friends

Emirhan...
452 books | 169 friends

Simge
74 books | 24 friends

Hülya
211 books | 101 friends

Orhun B...
127 books | 30 friends

Sefa Su...
183 books | 49 friends

İlke Mı...
367 books | 160 friends

Emre İlgar
967 books | 963 friends

More friends…


Polls voted on by Nur

Lists liked by Nur