Gizem Karagöz’s Profile

Sign in to Goodreads to learn more about Gizem.

http://flavors.me/fiyufit
http://www.goodreads.com/fiyufit
İstanbul: Hatıral...
Rate this book
Clear rating

 

Gizem's Recent Updates

Gizem Karagöz wants to read
Çok Güzelsin Gitme Dur by Haldun Taner
Rate this book
Clear rating
Günlük by Oğuz Atay
“Evde oturmaya o kadar alışmışım ki sanki evden çıkınca gerçek bir dünyada yaşamıyorum.Evin dışında her yer sanki aynı,sanki bütün insanlar birbirine benziyor.Ne acıklı değil mi?”
Oğuz Atay
819789
“She wasn't doing a thing that I could see, except standing there leaning on the balcony railing, holding the universe together.”
J.D. Salinger
Cansu Sumer
Cansu Sumer is on page 90 of 238 of Puslu Kıtalar Atlası
Gizem Karagöz is currently reading
İstanbul by Orhan Pamuk
Rate this book
Clear rating
Kasap Çırağı by Patrick McCabe
Rate this book
Clear rating
Gizem Karagöz finished reading
The Color of A Dog Running Away by Richard Gwyn
Rate this book
Clear rating
Gizem Karagöz finished reading
Vejetaryenliğin Faydaları by Sâdık Hidayet
Rate this book
Clear rating
Gizem Karagöz is currently reading
Vejetaryenliğin Faydaları by Sâdık Hidayet
Rate this book
Clear rating
More of Gizem's books…
J.D. Salinger
“She wasn't doing a thing that I could see, except standing there leaning on the balcony railing, holding the universe together.”
J.D. Salinger
tags: love

Maurice Sendak
“Once a little boy sent me a charming card with a little drawing on it. I loved it. I answer all my children’s letters — sometimes very hastily — but this one I lingered over. I sent him a card and I drew a picture of a Wild Thing on it. I wrote, “Dear Jim: I loved your card.” Then I got a letter back from his mother and she said, “Jim loved your card so much he ate it.” That to me was one of the highest compliments I’ve ever received. He didn’t care that it was an original Maurice Sendak drawing or anything. He saw it, he loved it, he ate it.”
Maurice Sendak

Oğuz Atay
“(...) çok güzel kızlar varmış ve Kant'ı da su gibi okuyorlarmış diye söylentiler çıkarıyorlar, doğru mu acaba? Onları ne yazık ki karşıdan karşıya geçerken ve vapurda bacak bacak üstüne atarken ve piyasa caddelerinde gözlerini ilerde bir noktaya dikmiş yürürken göremiyoruz, nerede saklanıyorlar dersin, bak ben ortadayım, onlarda kim bilir ne isterler? Kant'ın kendisini isterler, hem de güzel bir Kant isterler, kirli çamaşırlarını bile kimselere koklatmazlarmış öyle mi? Beni şimdiye kadar otuz yedinci sayfaya kadar okudular, sıkılıp ellerinden bıraktılar, o sayfam açık öylece kaldım, o sayfada sarardım, bizim bir arkadaş vardı, kadınlara kendini acındıracaksın diye öğüt veriyordu bana, çok üzülüyorum – ne yapacağımı bilmiyorum – yalnız kaldığım için intihar etmeyi düşünüyorum diye dert yandı mı bütün kadınlar ağına düşüyormuş, sonra bir yanlışlık oldu: Bu arkadaş -başımız sağ olsun- intihar etti, benim de korktuğum anlar oluyor, insan bu güven olmaz, pencere bu kadar yakınken ve iki adım daha atınca denize düşmek ihtimali varken, korkmayın canım şey, sizi elde etmek için yalan söyledim, ben ölür müyüm? ha- ha, vicdan azabı rolünde yaşamak niyetindeyim, kendimden bahsettiğime bakmayın, asıl mesele sizsiniz, ben yaşlanıyorum, siz hep genç kalıyorsunuz, yıllardır vapura binerim, yıllardır geniş caddelerde karşıdan karşıya geçerim, yıllardır yollarda yürürüm, gördüğüm kadarıyla siz hep gençsiniz, hep güzelsiniz, yirmi yaşında kalıyorsunuz her zaman, bir bayrak yarışında olduğu gibi gençliği birbirinize devrederek ilerliyorsunuz, ben benzetme için özür dilerim, sizi yerinizden oynatacak kadar heyecanlı bir benzetme yapmayı ne kadar isterdim, bizi iyi yetiştirmediler, hep ukalalık öğrettiler, öğretenleri bir elime geçirebilsem, sizin yanınızdaki delikanlılar da yaşlanmıyor, ne garip ne karışık bir düzen bu, bazen yanınızda yaşlıları da görüyorum, sakın paraya kıymet vermeyin olur mu? Sizi onlarla gördükçe daha çok üzülüyorum, beni kırmayın olmaz mı? (...)”
Oğuz Atay, Tehlikeli Oyunlar

Etgar Keret
“It's amazing how people can sound like retards when they're talking to their girlfriend, especially if they really love her a lot. Because when you're just fucking someone you make a point of keeping your cool, but when you're really in love - it can sound pretty repulsive.”
Etgar Keret, The Nimrod Flipout: Stories
tags: love

Etgar Keret
“Translators are like ninjas. If you notice them, they’re no good.”
Etgar Keret

52791 Gazi Üniversitesi — 3 members — last activity Aug 11, 2011 10:27AM
Gazi Üniversitesi
56340 Books Books Books Club — 30 members — last activity Apr 14, 2012 12:03AM
Each and every month there is a selection of books to read from, or if you feel ever so bold suggest one and it will be added and whomever reads from ...more
Liz
Liz
142 books | 41 friends

umut
598 books | 104 friends

Pinar A...
266 books | 71 friends

Mike Ma...
224 books | 1,510 friends

Ikikava...
242 books | 62 friends

Duygu P...
835 books | 422 friends

Hakan
71 books | 69 friends

M.
M.
194 books | 49 friends

More friends…
The Hunger Games by Suzanne CollinsHarry Potter and the Order of the Phoenix by J.K. RowlingTwilight by Stephenie Meyer
Best Books Ever
34,485 books — 132,544 votersPolls voted on by this member