داستان كوتاه discussion

71 views
دانلود كتاب > غرور و تعصب/ جین استین

Comments (showing 1-3 of 3) (3 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

MahtaBi KhaNooM | 1778 comments


غرور و تعصب (۱۷۹۶)، نام کتاب بسیار مشهوری از نویسندهٔ انگلیسی، جین آستن است.
این کتاب،دومین داستان جین آستن است. او این داستان را در سال ۱۷۹۶، در حالی که تنها ۲۱ سال داشت, نوشت، اما چاپ آن تا سال ۱۸۱۳ به طول کشید.
اکثر منتقدین غرور و تعصب را بهترین اثر جین آستن می‌دانند و خود او آن را «بچهٔ دل بند خود» می‌نامد. با این حال، این کتاب، که ابتدا با نام «تأثرات اولیه» نوشته شده بود، تا مدت‌ها توسط ناشرها رد می‌شد .این اثر حدود سال 1812 بازنویسی شد و در سال 1813 با نام غرور و تعصب به چاپ رسید، به جای نام آستن، نام «یک خانم» به عنوان نام نویسنده روی جلد به چشم می‌خورد.

از این رمان بارها فیلم‌سازی شده‌است، که آخرین بار آن سال ۲۰۰۵ با بازی کیرا نایتلی (در نقش الیزابت) و مَتیُو مک‌فادِن (در نقش آقای دارسی) بوده‌است. در سال ۲۰۰۴ هم بالیوود بر مبنای این کتاب، فیلم عروس و تعصب را با بازی آیشواریا را ساخت.


لینک دانلود از 4Shared:

http://www.4shared.com/file/120183235...


Nader - نادر از شاهکارهای درام انگلیس که یکی از بهترین برگردانهای آن به صحنه در سال ۱۹۹۵ توسط سیمون لانگ تون در ۳۲۷ دقیقه برای پخش در بی.بی.سی کارگردانی شد. این سریال با بازی کالین فیرث جوایز بافتا و امی را بعنوان اثر برگزیده ی دراماتیک بخود اختصاص داد۰


message 3: by Mahyar (new)

Mahyar Mohammadi | 679 comments از این که این کتاب رو به اشتراک گذاشتید بی اندازه سپاسگزارم. این روزها دیگه کسی سمت ِ این قبیل آثار ِ کلاسیک نمی ره

;)


back to top

unread topics | mark unread