Merve Özcan's Reviews > The Enchanted Truth

The Enchanted Truth by Kym Petrie
Rate this book
Clear rating

by
5915376
's review
Sep 04, 2012

really liked it
bookshelves: fantasy, send-for-review
Read on September 04, 2012 , read count: 1

The Enchanted Truth
Kym Petrie

Tür: Masal
Sayfa:40
Türkçe: Çevrilmedi
Puanım: 4

The Enchanted Truth 18 Eylül'de çıkacak bir hikaye. Netgalley sayesinde daha yayınlanmadan okuma şansı elde ettim. Çok kısa, gerçekten. Okumam 20 dakikamı ya aldı ya almadı.

1 ay kadar önce Kindle'ıma indirmiştim. Kısacık bir hikaye okumak istedim ve bu sevimli peri masalına başladım.

Kısaca konusundan bahsedersem;

Büyülü asası olan peri vaftiz anneleri bilir misiniz, işte bu hikayede o şımarık bir Prensese kendi kişiliğini bulmasına yardımcı oluyor ve Yakışıklı Prensini arama çabasından vazgeçmesi gerektiğini öğretiyor.

Ona asa ile bir prens vermek yerine, bir prenste hangi özellikleri istediğini yazmasını söylüyor ve çekiliyor. Bizim şımarık prensesimiz ilk başta dirensede yola geliyor ve başlıyor yazmaya. En sonunda mevsimler değişiyor, tabii prensesimizde öyle, ve o aslında bir Yakışıklıya ihtiyacı olmadığını öğreniyor.Çünkü kendisi zaten kendisini tamamlıyor, yani bütün olmak için bir Prense ihtiyacı kalmıyor. Biraz feminist bir hikaye anlayacağınız.

Kısacık ve akıcı bir hikaye. Daha ilk cümlede bunun bilindik bir hikaye olmadığını bize söylerek başlıyor, nitekimde öyle. Mutlu sonun aslında kendi içimizde olduğunu söylüyor. Hikayenin sonunda ise bunun sadece bir başlangıç olduğunu belirtiyor.
flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read The Enchanted Truth.
Sign In »

No comments have been added yet.