Nikoleta's Reviews > Жестокото присъствие на времето

Жестокото присъствие на времето by Jennifer Egan

Dec 23, 12

Read from August 22 to October 01, 2012 — I own a copy

Самият факт, че давам 5 звезди, а аз почти никога не го правя, или поне почти никога при романи, а само при книги с преобладаващи илюстрации, говори ясно. Простете за дългото изречение, но след тази книга какво друго ми остава. :-)

Почна ми трудно, не ми харесваше и дори го съобщих на всеослушание - shame on me. Постепенно влязох в схемата, да, схема, защото тук история няма, има схема, която показва времето. Да речем, че главните герои са Саша и нейният (в последствие бивш) шеф Бени Салазар. Около тях се оформя една "паяжина" от време и пространство, за която като мухи се лепват различни други герои. Някой се задържат за по-кратко, други за по-дълго, някой се засичат, а други се разминават. Но в крайна сметка всички са свързани от жестокото присъствие на времето в живота си.

Книгата поглъща, мачка с унищожителния песимизъм на съвремието ни, който представя. И в никакъв случай не е депресарска, защото животът ни наистина е точно такъв. И в това има нещо отрезвяващо, да видиш, че и хората в книгите са крехки точно като тебе, че и на тях нещата не винаги им се получават.

Препоръчвам горещо!
7 likes · Likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Жестокото присъствие на времето.

11/05/2012 "Почвам я пак, наравно с блогърите :)"

Kaloyana Slavova Има ли я на български?

Nikoleta Съвсем скоро! В момента я подготвяме за печат. И аз нямам търпение да излезе вече :)))

Kaloyana Slavova Вие, това е издателство Милениум, така ли? Чакам с нетърпение тогава:)

Nikoleta Да. :)

Мила И аз искам!

Izumen Че аз я видях още миналата седмица в Хеликон-а. ?!?

Nikoleta Има я от около месец. Коментарите са от октомври ;)

Izumen Ах, не забелязах. Странно защо ми е в началото на стената. Иначе книжката ще се чете!

Nikoleta Защото тъкмо я препрочетох и маркнах като read. Заслужава си. :)