Tazitazitazi's Reviews > Higijena ubojice

3332066
Jul 29, 12

bookshelves: around-the-world-in-80-books
Read from July 15 to 29, 2012

Ova knjiga je bila jedno čudno putovanje. Prva polovica knjige je bila dosadna; ali nisam prestala čitati, jer mi ju je prijateljica toplo preporučila. U toj 1. polovici glavni junak (pisac-nobelovac) samo 2 mjeseca prije smrti, a nakon više desetljeća medijske šutnje, napokon pristaje na niz intervjua u kojima uništava svoje sugovornike (novinare koji nikada nisu čitali njegova djela). Druga polovica je interesantna, jer pisac napokon dobiva ravnopravnog sugovornika (novinarku koja je pročitala njegova djela i u njima otkrila mračnu tajnu iz njegove prošlosti), a zbog njihove rasprave sam često posezala za rječnikom stranih riječi. Treba napomenuti da je pisac groteskna osoba, a takav je i njegov zločin te mu novinarka na kraju to i dokazuje. Međutim u zadnjih 10 stranica dešava se obrat koji u meni izaziva gnušanje i čini knjigu neshvatljivom. Prema negativnom dojmu koji je ova knjiga ostavila na mene mogu ju usporediti s knjigom Parfem : povijest jednog ubojice, a to znači da ju neću tako skoro zaboraviti. Konačni zaključak je da više ne slušam preporuke svojih prijateljica knjižničarki.
Znatiželjnici mogu pogledati film snimljen po knjizi.
likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Higijena ubojice.

07/15/2012 page 54