Teresinha's Reviews > Za zrcadlem

Za zrcadlem by Alina Bronsky

Sep 14, 13

bookshelves: auf-deutsch, překlad, cooboo, re-reading
Read from June 26, 2012 to July 05, 2013

UPDATE: http://bit.ly/normalni_coobooblog
Jste zvědaví?:)

Uáá, a je to, uf :)
Na podzim si to budete moci přečíst i vy! Tak snad se vám to bude líbit... Nejspíš o téhle knížce sepíšu nějaký blog, ale můj názor v zásadě zůstává stejný i na druhé čtení:

Dystopie po německu, co vlastně moc dystopií není. A nebo jo? Tenhle příběh se mi líbil právě proto, že byl maličko jiný a maličko opravdovější. Dovedu si takovou společnost představit. Možná v ní už trochu žijeme... společnost, kde je správné všechno, co nikterak nevybočuje z řady. Společnost "normálů", kteří jsou vlastně trochu nudní svou uniformitou, ale vládnou světu. Společnost, kde vás tetování a obarvené vlasy vás odsoudí mezi vyvrhele "freaky". Společnost, která považuje knížky za zbytečné fantazírování. Společnost plná cenzury. Fakt se mi to líbilo. Trochu zvlášní nepohádková variace na víly a otevřený konec, co láká k pokračování... tak jsem zvědavá!
6 likes · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Za zrcadlem.

06/26/2012 page 101
03/27/2013 page 19
6.0% "„Musíš mi pomoct,“ řekl. „Bez tebe jsem ztracený. Když se mnou zůstaneš, když mě zachráníš, nikdy nebudeš litovat. Nikdy tě nenechám na holičkách, slibuju. Budu tě chránit.“
„Víš, co se stane, když porušíš slib,“ ona na to. „Já jsem si to nevymyslela, tak to stojí v zákoně.“
„Slyšel jsem, že máte vlastní zákony,“ opáčil.
„To jsi slyšel špatně.“
Ticho.
„Ale ty to přece taky chceš,“ řekl nakonec.

ZVĚDAVÍ?:)"
04/28/2013 page 76
25.0% "Gotcha @peta_eli :)"
05/02/2013 page 98
32.0% "Vzdávám to, už se mi pletou písmenka :) Ale stejně si tu čokoládu zasloužím, že jo? Prosím :D"
05/02/2013 page 98
05/20/2013 page 147
48.0% "Skoro v půlce!"
07/05/2013 marked as: read
show 12 hidden updates…

message 1: by Michaela (new) - added it

Michaela normálne si ma navnadila a už sa na to teším :)

Teresinha To jsem ráda, doufám, že se ti bude líbit jako mně :)