Piotr's Reviews > Wojna futbolowa. Postscriptum

Wojna futbolowa. Postscriptum by Ryszard Kapuściński
Rate this book
Clear rating

by
1603751
's review
May 15, 2012

liked it
bookshelves: audiobook, own, africa
Read from May 15 to July 03, 2012

Krótka recenzja mojego pierwszego audiobooka. Najpierw o samym wydaniu. Ma on niezaprzeczalne zalety - ładne wydanie w twardej oprawie, w którym oprócz płyty CD z samą "Wojną Futbolową" Kapuścińskiego znajdują się m.in dwa bardzo ciekawe wywiady z autorem oraz równie udany esej Wojciecha Jagielskiego, oraz kilkanaście zdjęć na papierze kredowym.

Sam audiobook nieco rozczarował. Krystyny Czubównej słuchało się przyjemnie, brakowało mi jednak zaakcentowania poszczególnych rozdziałów książki, jakiś pauz. Nie wiem czy taki rozdział występuje w druku, ale spotęgowało to we mnie wrażenie pewnej niespójności, losowości opowiedzianych historii. Element je łączący, gdzieś mi przez to umknął.
flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Wojna futbolowa. Postscriptum.
Sign In »

Reading Progress

05/19/2012
15.0% "Modliszki afrykańskie są uczciwsze niż nasze żony. Znasz modliszki? W świecie modliszkowym zaloty trwają krótko. Potem owady odbywają wesele. Para modliszków udaje się na noc poślubną. A rano modliszkowa zagryza modliszka na śmierć. Po co ma go zamęczać przez całe życie? Wynik przecież byłby ten sam. A wszystko, co się robi wcześniej, robi się uczciwiej""
05/22/2012
29.0% "Miałem ze sobą pięciu ludzi i dwudziestu czarnych - opowiada mi jeden Anglik. To tacy właśnie budowali mit. Totalny, absolutny mit koloru skóry. Żywotny i potężny do dziś."
show 2 hidden updates…

No comments have been added yet.