Slávek Rydval's Reviews > Kill Your Friends

Kill Your Friends by John Niven

May 14, 2012

bookshelves: in-english, read-2012, scottish-authors
Read from May 01 to 14, 2012 , read count: 1

Tohle je šílená kniha (v tom dobrém smyslu). Brilantní jazyk (pokud vůbec mohu posoudit), příběh, jehož zvraty nelze moc očekávat, resp. to nemá smysl. Hlavní postava, téměř třicetiletý arogantní sebestředný hajzlík pracuje v nahrávacím průmyslu a jeho životní i pracovní náplní jsou koks, flákání se, trochu i ten sex, a když je nutné, tak i nějaká konference nebo návštěva živého vystoupení, aby na oko lovil talenty. Ačkoliv je svými vlastnostmi lidsky odporný, musíte mu fandit.

Co se angličtiny týče, je nutná její poměrně dobrá znalost (C1 až C2) a to včetně (britského) slangu. S mou úrovní B2+ jsem si musel mnohé domýšlet z kontextu nebo dohledat ve slovníku. Čekejte velká slova hodná panovnice ostrovní země (a části zkolonizovaného Irska), ovšem ihned proložená vulgarismy všech úrovní.

Kniha není vhodná pro prudérní dámičky do kavárny k větrníku s umělými sladidly. V metru si také dejte pozor, pokud by vám vadilo, že vedlesedící uvidí vyšší množství slov typu fuck na každé stránce. Ale jinak čtěte, bavte se, studujte živý, současný anglický jazyk.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Kill Your Friends.