Ceren Ünlü's Reviews > Night Road

Night Road by Kristin Hannah
Rate this book
Clear rating

by
5911583
's review
May 06, 2012

it was amazing
Read in January, 2012

Kristin Hannah / GECE YOLU

MÜKEMMELDİ. BÜYÜLEYİCİYDİ. HARİKAYDI. NEFESİMİ KESTİ. Hannah herzaman ki gibi salya sümük ağlattı... Ağlattı... Ağlattı. Başından sonuna kadar, kitap bittiğinde bile.
İçinde öyle bir yere dokunuyor ki, Hannah. Nefes alamıyor, düşünemiyorsun. Ya bu kadın nasıl böyle yazabiliyor ? Bu kadar iyi bir yazar olamaz, hiç kimse. Öyle içten, sıcacık, doğru !
Gece yolu, insanın ruhu affetme konusunda, beklemek, geçmişte tutmak, unutmak konusunda çok başarılı bir kitap.
Kimi zaman da unutmamak için yaşananlardan kaçarsın. Jude bunu yaptı. Kızının unutmamak için herşeyden, doğrudan bile kaçtı. Adalet istediğini ne kadar söylese de onun aldığı intikamdı. Yanlış kişiden, Lexi'den.
Lexi ise suçluluk duyduğu için herşeyini Jude'a verdi. Özgürlüğünü, kızını. Halbuki kızı, kendi Mia'sıydı. Ve o zamanlar daha 18 yaşındaydı.
Ve aşk vardı, kitapta... Zach... Onun kadar romantik birini okumak, harikuladeydi. Onun karakteri çok özeldi. Zach 24 yaşında bir tıp öğrencisi ve 5 yaşında ki kızının babası. Kızını herşeyin önüne koyan bir babaydı.
.
Sevdiğini kaybettiğinde onun gittiğini sanırsın değil mi ? Ama o hep oradadır. Yanında... İçinde... Vedalaşmak vaktini bilmek gerekir. Yoksa geçmişinde yaşarsın. Tabi buna yaşamak denilebilirse...

Yorumumun şu satırlarını yazarken bile ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Kristin Hannah'a tapıyorum. Dili büyüleyici. Seni daha ilk cümlesi ile etkin altına alıyor ve bırakmıyor !

Türkiye'de çıkan 4. kitabı bu. Hangisi daha güzeldi diye sorarsan, cevabım herbiri olur. Herbiri birbirinden farklı yanlardan kalbine çarpıyor. Nefesini kesiyor !

GECE YOLU'NU HERKESE TAVSİYE EDERİM. HANNAH'IN TÜM KİTAPLARINI HERKESE TAVSİYE EDERİM.

Annenle oku, kardeşlerinle oku, arkadaşınla oku ama OKU ! Sen bunu oku !
4 likes · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Night Road.
Sign In »

Comments (showing 1-2 of 2) (2 new)

dateDown arrow    newest »

message 1: by Dreamer (new)

Dreamer cok icten olmus sayende okuyacagim :D


Ceren Ünlü Sadece bunu mu Hannah'ın tüm kitaplarını oku derim =)) Hele de Ateşböceği Yolu ve Kış Bahçesi :)


back to top