Petra Sýkorová's Reviews > Naked Heat

Naked Heat by Richard Castle

May 05, 12

bookshelves: rc-review, czech, krimi
Read from May 02 to 04, 2012 — I own a copy

Richard Castle je úspěšný a známý autor detektivních románů. Jenže ve svém poslední knize zabil svého hlavního hrdinu Dereka Storma. Od té doby má tak trochu potíže vymyslet nějakou novou sérii. Když někdo začne zabíjet stejným způsobem, jako v jeho knihách, je přizván k řešení případu k newyorskému detektivnímu oddělení. V té chvíli se seznámí s Kate Becketovou a Castle má konečně předlohu pro svou novou knihu.

Zdá se vám to mírně podivné, až přitažené za vlasy a říkáte si, že o takovémto spisovateli byste už určitě slyšeli? Inu, pokud sledujete oblíbený americký kriminální seriál Castle na zabití, pak víte, o čem mluvím. Tvůrci seriálu zašli ve své kreativitě ovšem až tak daleko, že knihy o Nikki Heatové, které seriálová postava Richarda v seriálu píše, začali vydávat i ve skutečnosti.

Nikki Heatová pracuje jako detektiv na newyorském policejním okrsku. Po té, co o ní oblíbený novinář Jameson Rook napsal vychvalující článek, se stává místní celebritou. Lidé ji poznávají na ulici a její spolupracovníci jsou dotčení tím, že se v článku nepamatovalo i na ně. Nikki s Rookem sice vyzkoušeli také horizontální tango, ale od chvíle, kdy vyšel článek, se mu Nikki raději vyhýbá.

Jenže je to právě další případ vraždy, který je oba svede dohromady. Cassidy Towneová, nenáviděná sloupařka místních drbů o celebritách, byla totiž nalezena ve svém bytě mrtvá. A Rook s ní posledních pár týdnů trávil celé dny, jelikož pracoval na dalším článku. Tak se stává nejlepším možným asistentem při hledání vraha, jelikož toho o Cassidy věděl hodně.

Knihu jsem v originále nečetla, tudíž neposoudím nakolik je překlad věrný originálu. Kromě samotné postavy Nikki mě na příběhu nic nerušilo, slova mi plynula při četbě hezky rychle a já tak spolu s Rookem mohla odkrývat kousíček po kousíčku, co se vlastně událo.

Abych pravdu řekla, první díl mě nijak zvlášť neuchvátil. Seriálovou předlohu mám velice ráda, a proto jsem nejspíš od samotné knihy očekávala víc. Jenže jsem dostala hlavní hrdinku, která mi byla pramálo sympatická, spíš mi přišla neskutečně otravná a děsně nad věcí. Doufala jsem, že se spíš víc bude projevovat Rook.

Zatímco v prvním díle jsem se jeho postavy zase tolik nedočkala, v pokračování jjej bylo požehnaně. A to je jenom dobře. Protože to byl právě on, kdo mě na knize bavil nejvíc. Nejspíš si i tvůrci prvního dílu uvědomili, že Nikki je prostě až příliš suchá a že Rook zasloužil mít více prostoru. Bingo. Druhý díl mě opravdu bavil a já dychtivě hltala stránku za stránkou a tipovala vraha.

Myslím, že druhý díl je o poznání lepší, propracovanější, zrádnější a vtipnější. Tentokrát se mi nepodařilo hned na začátku odhalit vraha a to je jenom dobře. Takový by detektivní žánr měl být. A proto dávám knize 4 hvězdičky a moc se těším na pokračování.

V zahraničí v současné době vychází již čtvrtý díl série. Televizní stanice momentálně odvísílává poslední díly čtvrté řady a možná se dočkáme i té páté. Seriál také můžete sledovat na naší české televizi. Pokud jste ještě neviděli žádný díl, okamžitě to napravte. Richard Castle je prostě k sežrání.

---------- Reakce po dočtení knihy ----------
Překvapivě mnohem lepší než předchozí díl, ovšem Nikki Heatová je mi jako hlavní hrdina krajně nesympatická.
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Naked Heat.

05/02/2012 page 47
05/03/2012 page 72
25.0% "Překvapivě lepší než první díl..."
05/04/2012 page 198
68.0% "Nikki mi furt pije krev, ale Rook konečně dostal víc prostoru! A hned ten příběh dýchá."
show 1 hidden update…