Petra Sýkorová's Reviews > Zrozena o půlnoci

Zrozena o půlnoci by C.C. Hunter

Apr 28, 12

bookshelves: czech, rc-review, young-adult, supernatural
Read from April 27 to 28, 2012

C.C.Hunter je pseudonym Christie Craig. C.C. vyrůstala v Alabamě, kde jako malá holka velice ráda chytala světlušky, běhala bosa a sem tam zachraňovala potenciální prince zakleté do podoby ropuch. Do dnešního dne ji světlušky fascinují, chodí ovšem už v botech a zachraňuje spíše zvířata. Momentálně žije v Texase se čtyřmi zachráněnými kočkami, jedním psem a svým princem manželem, který žádná ropucha není.

O své knižní sérii Údolí stínů, jejíž čtvrtý díl vyjde v zahraničí ještě ke konci tohoto roku, říká, že i když jí nápad pro sérii vnuknul editor, příběh se začal sám od sebe odvíjet v momentě, kdy usedla ke klávesnici. Každá z jejích postav je unikátní, ale všechny v sobě nesou kousek její DNA.

Kylie je úplně normální dospívající holka. Jen má teď ve svých citech zmatek. Její rodiče se rozvádí a ona nechápe proč. Obviňuje za to svou ledovou matku, která jí nikdy ani pořádně neobjala. Její přítel ji nechal, protože s ním nechtěla překročit další dosti důležitou metu a díky jedné hloupé párty se dostane do spárů policie.

A tak ji její matka pošle do tábora pro problémové dospívající. Jenže to není tak úplně normální tábor. Jak se ukáže, mezi obyčejnými lidmi žijí i jisté nadpřirozené bytosti, o nichž obyčejní smrtelníci nemají ani ponětí. A Kylie je nejspíš jedna z nich...

Musím říct, že jsem velice mile překvapena českým překladem. Líbí se mi, že byla zachována čtivost originálu a v českém překladu se neobjevovalo nic, co by mě nějak rušilo, nebo nad čím bych se třeba pozastavila. Mluva dospívajících byla správně reflektována a nedocházelo tak k přehnaným výrazům, jako tomu bývá v některých jiných českých překladech. Doufám, že si překlad svou úroveň udrží i při dalších dílech. Za mě rozhodně oba palce nahoru.

Kylie je mi jako hrdinka velice sympatická. Styl, jakým mluví, myslí a jak se chová, se mi zamlouvá. Jelikož jde o klasický žánr, máme tu samozřejmě dva hlavní mužské protagonisty: Lucase a Dereka. Lucas tam zase tak dlouho nebyl, abych si k němu dokázala vybudovat nějaký vztah. To, co ji k němu přitahuje, je nejspíš ta živočišnost a vášeň.

Derekovi hodně fandím, i když si nejsem jistá, jak se jejich vztah bude vyvíjet dále. Kylie se s ním cítí v bezpečí a navíc, je to ona, kdo začíná veškerý jejich bližší kontakt, protože Derek ji sice má rád, ale dokáže počkat, až bude připravená. A to se mi zamlouvá.

Knihu jsem četla už podruhé a pořád jsem z ní nadšená. Líbí se mi, že se Kylie ze začátku nechtěla lišit, chtěla být prostě normální. To se tak často v podobném žánru nevidí. Pohled na otázku sexuality a vztahů celkově je taky dosti svěží a hlavně působí reálně.

Příběh možná není prvoplánově nejoriginálnější, ale to vůbec nevadí. Při četbě se budete bavit i tak. Dávám knize zasloužené 4 hvězdičky a moc se těším na pokračování. A na konec jen menší poznámka... nenechte se odradit obálkou, pokud vám neučarovala, zbytečně byste se ochudili o výbornou knihu.
likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Zrozena o půlnoci.

04/27/2012 page 26
7.0% "I v té češtině se to čte dobře, překlad je zatím povedený."
show 3 hidden updates…

dateDown_arrow    newest »

message 1: by Benulka (new) - added it

Benulka Díky za tip na knížku, asi si jí koupím.....Důvěřuji Ti. Jen doufám, že to není stejná překladatelka jako Nádherných Bytostí :-)

Petra Sýkorová Ty překládala Jana Jašová, ne... ona dost používá slang, hlavně pokud se jedná o přízvuk. Což se v originálu Nádherných bytostí vyskytuje, jsou to jižané a používají jiné výrazivo. Ona to pak takhle odlišuje a někdy to může být otravné, to uznávám.

Snad se ti kniha bude líbit, přeložená je moc hezky.

message 3: by Benulka (new) - added it

Benulka uvidím, mám toho na seznamu hodně :-) 3 díl vlků z Mercy Falls, Sestru, Padlé Anděly od J.R.Ward a teď ještě tohle...no kde na to mám brýt čas? :D

Petra Sýkorová Mně to ani neříkej, nějak se mi za březen a duben nashromáždilo moc recenzáků :D

message 5: by Benulka (new) - added it

Benulka TObě to alespoň posílají, já si to musím kupovat :D ale nějak mi nevadí za to ty peníze dát.... Hele jsem zvědavá, až si přečteš 3.díl SMečky, fakt se těším, co na to budeš říkat :-)

Petra Sýkorová No taky mi neposílají všechno a něco z toho pak po přečtení pošlu dál :) A ty už jsi ho četla? Já to čtení oddaluju, protože vím, že se maximálně naštvu a že to nebude pěkné.

message 7: by Benulka (new) - added it

Benulka Jojo, už to mám asi měsíc přečtené, psala jsem na GR i názor... no třeba se nenaštveš...já u toho brečela :-( ale ten konec mě nasral, to je fakt :-)

Petra Sýkorová Tak já už vím, co se tam bude dít a jak to skončí a nasraná jsem tak jako tak :D

message 9: by Benulka (new) - added it

Benulka Jak to že to víš? :-) Andrea si vybrala špatného hlavního hrdinu...hodně lidí to odsoudilo ....

Petra Sýkorová Já vím všechno a co nevím, to se ke mně dostane. Vždycky :D

message 11: by Benulka (new) - added it

Benulka Nojo, to ale budeš ochuzena o ty emoce, protože to budeš čekat. Já doufala že když třeba ne Ren, že ne ani Shay...na druhou stranu naprosto oceňuji, že se nenechala Andrea strhnout Renománií a že to prostě napsala tak, že dokázala vzbudit emoce. Odvaha se cení...ale stejně bych radši jiný konec.

Petra Sýkorová Ona si v prvé řadě jasně vybrala svého vítěze už na začátku a naprosto zbytečně pak lidi motala na Rena. A že jich namotala mnohem víc, než na Shaye, kterému plno lidí nemůže přijít na jméno. Zatímco s Renem byla Calla sama sebou a silná, s Shayem je zní jen pipka, která dělá to, co on sám chce. Stojím si za tím, že první díl byl nejlepší, pak už to šlo velice rychle z kopce. Když už si Andrea vyloženě vybrala Shaye, neměla z Rena udělat to, co udělala a navíc Calla se ukázala spíš jako pěkná poběhlice. Chvilku s jedním, pak s druhým a strááášně se přece nemůže rozhodnout.

message 13: by Benulka (new) - added it

Benulka To s Tebou souhlasím. Ve všem :-) Hlavně ta její láska k Shayovi byla....neuvěřitelná...s Renem to jiskřilo, SHay byl jak kdyby ho do příběhu dodala později a vyplácala energii na Rena s Callou. No první díl byl skvělý. Pořád jsem doufala, že třeba Shay bude muset plnit svoje povinnosti a nebudou moci být spolu. Ale epilog mě znechutil....

Petra Sýkorová Já až si to přečtu, tak to strašně strhám, protože budu vytočená. Znám se, tak to radši oddaluju.

message 15: by Benulka (new) - added it

Benulka :-)))) o tom nepochybuju a už se těším, až si to přečteš :-)