Cristina Boncea's Reviews > Iubitul virtual

Iubitul virtual by Kate Brian

Mar 30, 2015

Read from April 24 to 25, 2012

** spoiler alert ** La început!? Fix 180 de pagini fără să o pot lăsa jos din mână.
Genială! Cu siguranță cartea mea preferată, ziceam, cea mai bună citită în ultima vreme and so on.
Personaje, poveste... incredibile!
E vorba de trei prietene: Vivi, Lane ști Isabelle (Izzy). Iubitul lui Izzy de care tocmai se despărțise era un idiot așa că Lane și Vivi au venit cu ideea de a-i crea unul nou și perfect pe Myspace pentru a o face să se îndrăgostească de el.
Fetele îl conving pe un tip numit Jonathan să joace rolul lui "Brandon" iar el și Izzy se întâlnesc, urmând să o ducă la balul de absolvire.
Deși fusese ideea ei, în secret, Jonathan devine și tipul ideal a lui Vivi.
Între timp, Izzy se prinde de planul lor și le bate la propriul joc, făcându-le să creadă că ei doi se iubesc.
Până la jumătatea cărții și chiar mai mult, este într-adevăr raiul pe pământ dar sfârșitul e cel mai groaznic din istorie! când totul se sfârșește exact așa cum își imaginează personajele iar cele trei prietene nu se ceartă nici un pic și pleacă împreună la Paris. Ba chiar Vivi este împreună cu Jonathan iar Lane cu Curtis, care era un fel de friendzoned.
Ce Dumnezeu nu e în regulă ca fratele lui Vivi, Marshall să fie într-adevăr gay?
Sau ca Izzy să nu se fi prins niciodată!?
Finalul mi-a frânt inima mai mult decât i-ar fi putut-o frânge pe a lui Izzy Shawn, fostul ei iubit.
Dacă toată asta ar fi fost o serie... poate că Vivi și fratele ei ar fi putut plânge împreună după dragostea lui Jonathan.
Și nu ni s-a dat nici o explicație despre tipul cu care vorbea la început Lane pe Myspace și picturile ei, deci chestiile astea devin detalii inutile (deși se presupune că de aici i-a venit lui Vivi ideea de a crea un iubit virtual).
Urăsc cartea asta pe atât de mult pe cât o iubesc!
Îmi pusesem în minte să merg mâine să mi-o cumpăr și eu dar se pare că e doar o carte împrumutată, care va merge înapoi la sursă.
3 likes · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Iubitul virtual.

04/25/2012 page 180
75.0% "For now it has a 6/5 from me! I FRICKIN' LOVE IT!"

Stefi Si mie mi-a placut foarte mult cartea asta si cred ca este un summer-read perfect!