MOL's Reviews > The Gambler

The Gambler by Fyodor Dostoyevsky
Rate this book
Clear rating

by
4339152
's review
Apr 22, 2012

liked it
bookshelves: russian-literature
Read in April, 2012

Dar vienas Dostojevskio kūrinys, kurį perskaičiau. Ši knyga pasirodė kaip tarpinis variantas tarp egzistencinės pamišėlio ("Laiškai iš pogrindžio")ar katorgoje gyvenančio inteligento ("Užrašai iš mirusiųjų namų") išpažinties ir kitų didžiojo kūrėjo darbų, tokių kaip "Idiotas" ar "Pažemintieji ir nuskriaustieji".

Visumoje tai lengvai ir greitai persiskaičiusi, gana nesudėtinga knyga. Kuri turėjo niūraus atspalvio, susijusio, su pagrindinio veikėjo priklausomybėmis - pradžioje Polinai ir lošimui, vėliau išskirtinai lošimui. Sunku stebėti žmogų, taip sugriaunantį visą savo gyvenimą, o kas baisiausia, puikiai suvokiantį visą procesą, bet negalintį priversti savęs pasikeisti.

Patinka man ta didelė Dostojevskio meilė rusui ir jo priešinimas vakarų Europos gyventojams. Be abejo, dėl šitos priežasties, nemažai prarado potencialių skaitytojų, vakaruose, tačiau, geriau išlikti ištikimu sau, nei parsiduoti, dėl keleto papildomų gerbėjų.

+ citata "I see only you everywhere, and the rest makes no difference to me. Why and how I love you--I don't know. Do you know, maybe you're not good at all? Imagine, I don't even know whether you're good or not, or even good-looking? Your heart probably isn't good; your mind isn't noble; that may very well be.”
flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read The Gambler.
Sign In »

No comments have been added yet.