Petra Sýkorová's Reviews > Nebezpečná láska

Nebezpečná láska by Kateřina Petrusová

Apr 25, 12

bookshelves: czech, rc-review, drama, romance
Read from April 21 to 23, 2012 — I own a copy

V poslední době se mi stává, že narážím na nové a nové knižní kousky z naší domoviny. Což o to, můžete mi oponovat, že ty tu přece byly vždycky, a máte v tom pravdu, jenže po celou dobu šly tak nějak mimo mě. Abych pravdu řekla, české knihy mě nikdy moc nebraly. Těžko říct, čím to je. Poslední českou dívčí knihu jsem četla někdy ve dvanácti a ještě to byla provařená Lenka Lanczová. Od té doby ani ťuk. Jenže nic se nemá přehánět, a proto jsem si řekla, že zkusím další český nadějný kousek.

Kateřina Petrusová začíná být pojem. Tedy alespoň pro ty, kteří se s její tvorbou setkali již na povídkovém webu Bez hranic. Právě tam postupně sepisovala jednotlivé kapitoly své knihy, která tehdy nesla název Malí kluci vousy nenosí. Katka své první dvě povídky napsala již ve čtrnácti letech. A další přišly o tři roky později, kdy se zúčastnila literárních soutěží.

Paige se jako osobní ošetřovatelka dostává k traumatizovanému dospělému muži, který se po ošklivé autonehodě vrátil mentálně do věku dítěte. V tomhle stavu je už nějaký ten měsíc a není jisté, kdy se z něj probere... a jestli vůbec. I když Paige pořádně neví, co jí osud v budoucnu přichystá, na pracovní nabídku kývne a začne se o Mikeeho starat.

Jenže práce o nemocného jí dostane do situací, které by nepředpokládala. Třeba do takové, kdy bude uvažovat, jestli jsou její šéfové vážně mafiáni a co se stane, jestli se Michael nakonec vrátí do svého já. Život je někdy plný kotrmelců...

Nebezpečná láska je ze všech směrů vychvalována a nenajdete člověka, který by si po přečtení knihu nezamiloval. A já to chápu. Autorce se povedlo sepsat dojemný, nebezpečný, romantický příběh ze života. Sama vím, jaké je to pracovat s takhle nemocnými či postiženými lidmi, takže mi uvedená problematika byla čímsi blízká a právě proto mi bylo kolikrát i samotné Paige líto. Je to totiž holka citlivá, která si se svými pacienty vytvoří vztah a je zraněná, když to neskončí dobře. Někdy mi ovšem přišla až přespříliš naivní a pak zase bojovná. Ale i takoví lidé jsou.

Po celou dobu četby jsem se ovšem nemohla zbavit vtíravého pocitu deja vu. Skoro při každé kapitole jsem si říkala, že to jsem už někde viděla, v nějakém filmu. Nejspíš i proto jsem si knihu nemohla stoprocentně vychutnat. Nehledě na to, že mafiánské prostředí bylo jen tak lehce nastíněno, a vznikalo tak velké množství otazníků. Vztah mezi Paige a jejím vyvoleným byl sice hezký, vtipný, náramně romantický... ale nějak moc uspěchaný. V jednu chvíli jsem si dokonce říkala, že jejich milostný vztah vznikl najednou, hrc prc a je to. To je ovšem můj subjektivní pocit.

Kniha se velice příjemně a rychle čte. Je vidět, že autorka má širokou slovní zásobu a dokáže si s příběhem vyhrát. Chování Michaela jako dítěte mi přišlo věrohodné a častokrát dosti humorné. Celkově knihu hodnotím velice slušnými 3 hvězdičkami, protože mi přišlo, že kniha dostatečně nevyužila svůj potenciál. A jelikož jde v podstatě o autorčinu prvotinu, nemám jí to vůbec za zlé. Právě naopak.

V současné době prý dokončila druhý díl a jedná o jeho možném vydání. Pevně věřím, že se vydání dočká, protože osud Roberta mě láká mnohem víc. A konečně bych si chtěla pořádně pošmáknout i na nějaké té temnější stránce mafie. Věřím, že jeho příběh bude mnohem lákavější a držím palce, ať se pokračování brzo dočkám. Knihu doporučuju všem zapřísáhlým romantikům, bude se vám líbit.
likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Nebezpečná láska.

04/21/2012 page 46
12.0% 1 comment
04/22/2012 page 203
54.0% 3 comments
show 2 hidden updates…

dateDown_arrow    newest »

Nikki Finn taky se na Roberta těším, a věděla jsem, že tomu dáš méně hvězdiček :) Když jsem viděla, že jsi knihu na chvíli odložila a pustila ses do čtení jiné, říkala jsem si: "Hm, to nebude dobrý." :D :D :D
Nicméně na Roberta se těším :) Ale osobně mi nevadilo, že od té mafie tam toho je jen "decentně kolem". :)) Pro Katku mám slabost, pro její vyjadřování, takže doufám, že se s Robertem předvede :P

Petra Sýkorová Bacha, já jsem ostře sledovaná, jo? :D :D No hele, já nejsem ukazatel kvality knihy :) Vy všichni jste z ní náramně unešení, takže to myslím úplně stačí :) Knížka je to pěkná, jen pro mě nemá tu správnou jiskru, abych se od ní nemohla odtrhnout.

On je právě první díl vyloženě koncipován jako slaďárna a ta mafie je jen taková vedlejší nitka, která má udělat takové to bubu halo, ale jinak zase tak moc na vývoj nepůsobit. Takže to chápu, ale právě ta vedlejší nit mafie pro mě byla v knize asi důležitější, aby to mělo tu jiskru, ten punc nebezpečnosti. Blbé pro mě bylo, že jsem už v půlce knihy odhadla, co nejspíš na konci provedou. Proto se na Roberta těším mnohem víc.

Nikki Finn Doufám, že tam bude i Johnny :D Dobrej blázen... takhle si ho představuju :D víš ta závěrečná scéna, akorát bez toho úsměvu no :D http://www.imdb.com/media/rm347574681...

message 4: by Petra (last edited Apr 25, 2012 02:53AM) (new) - rated it 3 stars

Petra Sýkorová :D :D :D Johnny je kanón! :D