Ceren Ünlü's Reviews > Please Ignore Vera Dietz

Please Ignore Vera Dietz by A.S. King
Rate this book
Clear rating

by
5911583
's review
Mar 25, 2012

really liked it
Read in January, 2012

A.S King'in yazdığı GÜLE GÜLE kitabı bitti. Kitap bir alemdi ! Mükemmeldi. <3

Vera Diez : Asıl kız. 12 yaşındayken kendisini terk etmiş eski bir striptizci anneye ve Zen özlü sözlerini hayat felsefesi yapmış cimri bir babaya sahip. Ailesi gibi biri olmamak için kaderinden kaçan, görünmez olmaya çalışan, kelime dersi sözcüklerini cümle için de kullanmaya bayılan bir kişiliği var.
<< O sözcükleri her cümle içinde kullandığında gözlerimi devirmeme neden oluyor.>>
Fakat kaderinizden kaçabilmenin sırrı, kendinizin patronu olduğunu bilmek değil midir?

Charlir : O Vera'nın hamburgerinde ki turşu. O gözlük. O kalem. O herşey. O; Vera'nın en yakın arkadaşı. Birbirlerini çocukluktan beri tanıyorlar. Babası sarhoş hödüğün, annesi ise eziğin teki.

Aslında Vera ve Charie birbirlerine gizlice aşıklar. Birbirlerinin pek çok sırrını saklamışlar. Charlie kendini Vera'ya yeterli bulamayıp ona ihanet etsede. Vera annesi gibi olmamak için kuytu köşe saklanıp Charlie'nin kendisinden kopmasına izin versede. Ve tüm bunlar Charlie'nin ölmesine neden olsada.

... Kitap günlük tarzında, geniş zamanda yazılmış. Ve sanki (hatta 'sanki' kelimesi fazla) seninle karşılıklı muhabbet ediyormuş gibi.

Kitabı okumaya başladığında Charlie ölü. Fakat Vera Charlie'yi bize tanıtmak için zaman zaman geçmişe dönüş yapmış. Kimi yerlerde ise 'Ölü Charlie' söze giriyor. Hayalet olan. :) Anlamadınız değil mi? Okuyun da görün valla. :) Kimi yerlerde ise 'Pagoda' söze giriyor. Pagoda kim mi? Kim değil 'ne.' Pagoda bir yer. :):) Kitap komedi ya. Bir o kadar da dramatik. Çok sevdim.

Ölü Charlie, Vera'ya adını temize çıkartması için baskı yapmaktadır. FakaT onun adını temize çıkarabilmesi için Vera'nın kendi sırlarını da ortaya dökmesi gerekmektedir.
Kitabın sonunu açıp, okuyup ne olduğunu öğrenmemek için kendimi zor tuttum ya, meraktan çatlayacaktım. :)

... Kitapta ki karakterler ise çarpıcı. Hele bir dazlak nazi Mike ve nokto nokta Jenny Flick bozuntusu var ki...
Mike üşütüğün teki. Bir o kadar da ürkütücü.
Jenny ise herkesi mahveden kişi. Kendi mahvolmuşluğunu millete bulaştırmasa olmuyor. Sinir pislik. Küçük cadı. Ah ah bu kitapta 'Ceren' diye bir karakterde olacaktı ki, o sayfaların içinde Jenny'nin saçını başını yolayım...
Ah ah..
Sayfalar su gibi aktı geçti, kitap 1.5 günde bitti.
Kitabı herkese ama herkese tavsiye ederim.
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Please Ignore Vera Dietz.
Sign In »

No comments have been added yet.