Hanife's Reviews > About a Dragon

About a Dragon by G.A. Aiken
Rate this book
Clear rating

by
3614569


Bu yorum aynı zamanda Romancekolikte yayınlanmıştır.

Daha çok 3.75/5 gibi

Şimdi böyle verince insan ister istemez soruyor kendine kendine neden? diye.

1. Kitabı neredeyse üç güne bölerek okumak durumunda kaldım. Ne zaman ki bir kitabı iki günden aşırı okudum o kitap gözümden düşüveriyor.

2. Briec karakterini Fearghus kadar sevemem. Ne bileyim abisinin gölgesinde kalmış bir karakter. Tamam allah için o kendini beğenmiş, duygu nedir bilmez halleri beni güldürdü ama yeterince güçlü bir karakter değildi. Abisini görmeden okusaydım tamam veya babasını. Ama malesef onlardan sonra şansını kaybetti. Bak mesela Gwenvael'in kitabını merakla bekliyorum zira bolca güleceğim kesin. Yani adamın bir tarzı var hiç değilse. :D

3. Talaith yani asıl kızımızın dur durak bilmeyen konuşması. Cidden kitabın ilk çeyrek kısmında beni deli etmişti. Başlangıçta süperdi sonra sıkmaya başladı derken çok şükürkü toparladı ortalardan sonra. :)

Kitaba dair diyebileceğim tek şey beni cidden güldürdüğü. Yazarın bu tarzını çok seviyorum. O parodileri, sahneleri gözünde canlanmak hiç zor olmuyor! Bu kitapta gelen giden Gwenvael'e çattı ama hepsinide hak etti kerata. Bunun dışında hikaye değişik bir hal almaya başladı. Bu kitapta işe tanrılar girdi. Tabi burdakiler bildiğim kadarıyla tamamen yazarın kurgusu. Kızımız ise bir çeşit cadı. Şööyle nerden baksan sekiz yüzyıl yaşayan cinsinden. E oğlanımız için biçilmiş kaftan.

Karşılaşmalarıda pek komik doğrusu. Breic abisi tarafından bir görev için köye gönderilmiş ama bizim kıza gözü takılıp kalmış. Tabii her zamanki kendini beğenmiş tavırlarıyla kıza gel benimle, seni almayı arzu ediyorum diye dank diye söyleyince doğal olarak ciddiye alınmadı. Ama kızın ben evliyim demesi bile oğlanı geri durdurmuyor. Kızımız köyde hiç sevilmiyor. Cadı olarak bellenmiş on altı yıldır kadının anasını ağlatıyor deyim yerindeyse. Tam da o gece kocası bile cadıyı yakın çığlıkları eşliğinde kızı yakmaya karar verdiler mi? Oğlanımız hemen ejderha kimliğine dönüşerek kızı kurtarıyor ve uzun, bol kavgalı, komik yolculukları böylelikle başlıyor. :)

Ayrıca eklemem lazım burası spoilera girebilir. Yazarın Annwlyn'i hamile yapması şok etkisi yarattı bende. O kadın ve çocuk doğurmak? Hep beraber üçüncü kitapta göreceğiz bakalım. :)
3 likes · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read About a Dragon.
Sign In »

Quotes Hanife Liked

“Take deep slow breaths,” it told her. “It will calm you.”
Calm her? Slow breaths? Instead she sucked in a breath to tell it to
go to hell, but ended up sending her late-night snack spewing across the
dragon’s foot.
Staring down, it muttered, “Oh, that’s just vile.”
Talaith’s eyes narrowed and suddenly she found her voice. “And yet, I
feel remarkably better,” she sneered.”
G.A. Aiken, About a Dragon


Reading Progress

03/12/2012 page 1
0.0% "Come with me,” he ordered. Big brown eyes slowly looked up at him in surprise. Then she muttered, almost to herself, “Good gods, the trees have started moving on their own.” “Pardon?” “Nothing. Just referring to your rather…unholy size."

Haha süper giriş. :D"
03/12/2012 page 40
11.0% "Kız sinir bozucu olmaya başladı. Ugh, this girl starting to really annoy me...."
03/13/2012 page 143
41.0% "Tencere kapak misali bunlar. Nasılda bulmuşlar birbirlerini. :D Kızın tavırları katlanılabilir bir hal almaya başladı şükür. Ama kardeşlerden ayrıldılar. Eğlencesi nerede bunun?"
03/13/2012 page 180
51.0% "Annwlyn'i uykusunda öldürmek mi? Şaka mı bu?! Dua et kızım seni öldürmeden önce konuşturdu."
show 1 hidden update…

No comments have been added yet.