L.L.'s Reviews > Boska matryca

Boska matryca by Gregg Braden

Mar 09, 12

bookshelves: esoterism-spiritual-development, on-kindle
Read from March 01 to 07, 2012

"Pytanie: Co jest w przestrzeni pomiędzy rzeczami? Odpowiedź: Boska Matryca"

Tak jakoś niezbyt wiele mam do powiedzenia na temat tej książki. Jest to jakaś próba wyjaśnienia rzeczywistości - nie mówię, że zła, momentami nawet baaardzo "moja", ale momentami jakby na siłę autor starał się wyjaśnić wszystko za pomocą fizyki (kwantowej), a nie wiem czy to jest takie konieczne...

Kilka wartych zapamiętania cytatów/fragmentów:

"Odkrycie 1: Istnieje pole energii łączące całe dzieło kreacji.
Odkrycie 2: To pole odgrywa rolę zbiornika, pomostu i zwierciadła dla naszych wewnętrznych przekonań.
Odkrycie 3: Pole jest alokalne i holograficzne. Każda jego część jest połączona z każdą inną i każda część odzwierciedla całość w mniejszej skali.
Odkrycie 4: Porozumiewamy się z polem poprzez język emocji."

"Wyobraźnia tworzy rzeczywistość... Człowiek jest w całości wyobraźnią. - Neville (1905-1972)"
- ciekawe, ale w sumie chyba prawdziwe stwierdzenie.

"Według słów Neville'a, sposobem na dokonanie takiego wyczynu jest uczynienie „Twego snu o przyszłości teraźniejszym faktem" . W języku nienaukowym, który brzmi niemal zbyt prostolinijnie, by wydać się prawdziwym, mówi nam dokładnie, jak to się dzieje."

"Musimy stać się w naszym życiu tym, czego pragniemy doświadczyć w naszym świecie."

"Widzieć świat w ziarnku piasku, I Niebo w dzikim kwieciu, Trzymać nieskończoność w otwartej dłoni I wieczność w jednej godzinie. -William Blake (1757-1827)"
- lubię ten wiersz... jak widać można go też różnie interpretować, bo ja go za pierwszym razem pojąłem trochę inaczej :)

"Nazywa się to „efekt Maharishiego" na cześć jogina Maharishiego Mahesha, który twierdził, że gdy jeden procent populacji będzie praktykował metody medytacji, jakie zaproponował, zmniejszy się skala przemocy i zbrodni w tejże populacji."
- to tak żeby mi pojęcie nie umknęło (http://www.tm.net.pl/index.php?option...)

"Chociaż może nie zawsze jesteśmy tego świadomi albo nie zawsze jesteśmy w stanie powiedzieć, dlaczego myślimy, że coś jest takie, a nie inne, nasze wierzenia są dla nas prawdziwe. I ta prawda jest podstawą wiary."

"Powszechne zachodnie tłumaczenie rozpoczyna się od słów: „Ojcze nasz, któryś jest w Niebie", uznając tę separację. W tej interpretacji jesteśmy „tutaj", podczas gdy Bóg jest gdzieś indziej, daleko stąd. Jednakże oryginalny tekst aramejski oferuje zupełnie inne widzenie naszego związku z naszym Niebiańskim Ojcem. Tłumaczenie tego samego zdania zaczyna się tak: „Promieniejący: świecisz wewnątrz nas, na zewnątrz nas - nawet ciemność jaśnieje - kiedy pamiętamy" , wzmacniając ideę, że Stwórca nie jest odseparowany ani odległy. Zamiast tego twórcza siła naszego Ojca—jakiekolwiek przypiszemy mu znaczenie-jest nie tylko z nami, jest on nami i przenika wszystko, co znamy jako nasz świat."
- to ciekawostka...

"Jeśli wszystko, co robimy i tworzymy, czynimy najlepiej, jak umiemy, to dopóki nie porównamy tego z czymś innym, jak może to nie być wspaniałe?"
- to mi się bardzo podoba :) Ale jak się głębiej zastanowić to tak jest :)

"Jeśli cząsteczki, z których jesteśmy zbudowani, mogą być w natychmiastowej komunikacji jedna z drugą istnieć w dwóch miejscach naraz, żyć zarówno w przeszłości, jak w przyszłości, wówczas my możemy również. Jedyną różnicą pomiędzy wyizolowanymi cząsteczkami a nami jest to, że jesteśmy zrobieni z bardzo wielu z nich, utrzymywanych razem potęgą samej świadomości."
1 like · likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Boska matryca.

dateDown_arrow    newest »

message 1: by Cyryl (new) - added it

Cyryl tak, fizyka kwantowa mnie przekonała, przeczytam :) zresztą, sam coś takiego intuicyjnie podobnie tworzyłem. Znaczy system.

L.L. Ja też ;) na jednej z pierwszych lekcji chemii jak się nauczyłem, że wszystko zbudowane jest z atomów, to od razu mi jakoś tak przeskoczyło w mózgu, że w takim razie wszystko jest połączone (bo przecież powietrze też składa się z atomów, mimo że ich nie widać).
Ale hmm... są moim zdaniem lepsze książki próbujące wyjaśnić świat niż akurat ta ;) (i wszystkie one jakoś tam raczej też odnoszą się do fizyki kwantowej). Tym niemniej: przeczytać warto każdą (moim zdaniem).

message 3: by Cyryl (new) - added it

Cyryl a było tam może jakieś odniesienie do wędrówki atomów? Bo to mnie w tej chwili bardzo interesuje. Niby atomy mają się łączyć, czyli jak jesz parówkę, to część atomów parówki łączy się z tobą i jesteś tym, co jesz ;) to by znaczyło, że duchy są możliwe, tak samo jak manipulacja energetyczna. To tak w skrócie, ale jest coś o tym?

L.L. Hmm... nie wiem XD wprost może nie, ale moim zdaniem to wszystko się na tym procesie opiera :P