Signe's Reviews > Marley and Me: Life and Love With the World's Worst Dog

Marley and Me by John Grogan
Rate this book
Clear rating

by
7167045
's review
Apr 22, 12

really liked it
Read in February, 2012

Angļu rakstnieka Džona Grogensa komēdija/ drāma ir patiess stāsts. Darba autors ir žurnālists, kurš stāsta par to, kādus piedzīvojumus, prieka brīžus viņam sagādājis labradors Mārlijs. Notikumi šajā grāmatā ir mīļi un sirsnīgi.


Galvenais varonis Džons ir gādīgs, vidusmēra vīrietis. Džons vēlas sasniegt savus sapņus, mērķus, lielisku darbu, lielu māju, kuplu ģimeni, lai viņi ar sievu varētu justies laimīgi. Tā kā galvenais varonis vēl nav gatavs audzināt bērnus, viņš iegādājas savai līgavai Dženijai kucēnu cerībā, ka par to nebūs jāuzņemas tik liela atbildība. Parasti dzīvnieku saimnieki uzskata, ka viņu mīlulis ir īpašs. Suns Mārlijs, patiešām, ir citādāks, nekā pārējie suņi. Viņš ir aktīvs, kustīgs un ļoti, ļoti nepaklausīgs. Katra diena suņa saimniekiem ir piedzīvojums. Mārijs izstrādā arvien jaunus nedarbus. Tas ir atgādinājums, ka dzīvnieks nav rotaļlieta, aksesuārs. Dzīvnieka uzturēšanā jāiegulda mīlestība un rūpes. Autors uzskata, ka šis suns ir bijis viņa garīgais vadītājs, skolotājs. Mārlijs palīdzējis Džonam saprast, ka viss, kas ir svarīgs, nepieciešams jau atrodas mums līdzās.

Stāsta gaitā ir parādīts, ka Mārlijs ģimenei ir līdzās dažādos dzīves posmos, dažādās dzīves situācijās. Kad ģimene sastopas ar aizvien lielākām dzīves grūtībām, viņi vēlas atbrīvoties no suņa, tomēr viņi saprot, ka tas nav risinājums. Mārlijs nav vienkārši suns, bet gadu gaitā ir kļuvis par pilntiesīgu ģimenes locekli.

Grāmata sarakstīta vienkāršā valodā, bez mākslinieciskiem izteiksmes līdzekļiem, reālistiskā stilā, tādēļ tā piemērota arī mazākajiem lasītājiem.

Suns ir cilvēka labākais, uzticamākais draugs.” Tam nav vajadzīgs lepns auto, liels nams vai dizaina darināts apģērbs. Arī sabiedriskais stāvoklis viņam neko nenozīmē. Pietiek ar jūrmalā izskalotu kociņu. Suns spriež par cilvēku nevis pēc ādas krāsas, reliģiskās piederības vai bagātības, bet gan pēc tā kāda ir viņa dvēsele.”

Dzīvnieks iemāca uzņemties atbildību, tas vienmēr mīlēs savu saimnieku, lai arī kā tu izturētos. Uzskatu, ka dzīvnieki no šāda skata punkta ir augstāk vērtējami nekā cilvēki. Suns ir vienīgā būtne uz pasaules, kas tevi mīl vairāk nekā tu pats sevi.
3 likes · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Marley and Me.
Sign In »

No comments have been added yet.