Elina Baltskara's Reviews > Wir Kinder vom Bahnhof Zoo

Wir Kinder vom Bahnhof Zoo by Christiane F.

Feb 28, 12

Read in January, 2012

Kristiānes F. grāmata "Mēs - Zoo stacijas bērni" ir par autores bērnību un atkarību no narkotikām pusaudžu gados. Šī grāmata ir balstīta uz patiesiem notikumiem un veidota no magnetafona ierakstiem, kas tika veikti pratinot Kristiāni, lai piešķirtu sodu vīrietim, kurš bērniem par seksuāla rakstura pakalpojumiem maksāja ar heroīnu.
Sižets risinās Vācijā, Berlīnē 70.,80. gados, kad caur Berlīni stiepjas liels mūris un sadala to divās daļās. Grāmatas autore un stāsta galvenā varone Kristiāne ar ģimeni pārceļas no laukiem uz pilsētu cerot uz labāku dzīvi, bet izsapņotā dzīve sabrūk un Kristiānes vecāki izšķiras. Vai nu problēmas ģimenē vai arī dzīve bērniem nelabvēlīgā rajonā Kristiāni padara par heroīna atkarīgo. Meitene savu laiku pavada ar draugiem heroīnistiem un vēlāk kļūst par prostitūtu. Neskatoties uz to, meitene ir ļoti cilvēcīga un novērtē dzīvi. Kristiāne ļoti daudz pārdzīvo gan par sevi, gan par citiem.
Lasot šo darbu nākas sastapties ar "heroīnistu valodu" - tiek izmantoti dažādi slengi un žargoni. Heroīns tiek saukts par "heri" un daudzu vārdu nozīmi nemaz uzreiz nevar saprast. Brīžiem tas traucē lasīt grāmatu, bet bez šīs valodas noteikti grāmata nebūtu tik spilgta un neradītu tik spēcīgu emociju buķeti. Par spīti tam, ka pārsvarā grāmata ir sarunvalodā autore ir izteikusies ļoti skaisti un šausmīgas lietas, darbības padarījusi par skaistām.
Manuprāt, šī noteikti ir viena no labākajām grāmatām. Autore drausmīgo heroīna atkarību, prostitūciju, sapīgo mīlestību un problēmas ģimenē ir spējusi attēlot skaisti. Iespējams skaisti tas šķiet tikai man, bet šī grāmata patiešām ir spēcīga. Tā raisa domas par to, ka, iespējams, kāds heroīnists ir krietni cilvēcīgāks par lielāko daļu sabiedrības. Grāmata spilgi attēlo heroīnista bezjēdzīgo dzīvi,kura šķiet kā triekšanās pēc nekā, rinķošana pa stadiona apli, bet arī heroīnista dzīvē ir laime. Nomirsim mēs visi, bet vai laimīgi? Neskatoties uz to, ka heroīnisti mirst jauni, viņi mirst laimīgi. Lielākoties.
Domāju, ka šī ir grāmata, kura ir jāizlasa ikvienam jaunietim. Tēma par narkotikām jauniešu vidū ar katru dienu kļūst aktuālāka un šī grāmata ir fantastiska iespēja iejusties narkomānu sabiedrībā, dzīvē, ikdienā. Varbūt tas atturēs no domas lietot narkotikas varbūt tieši otrādāk, bet iespaidu tā noteikti atstāj ļoti lielu un nozīmīgu.
2 likes · likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Wir Kinder vom Bahnhof Zoo.