Ettelëa's Reviews > Jméno větru - kniha první

Jméno větru - kniha první by Patrick Rothfuss

Dec 05, 12

bookshelves: fantasy, favourite, read-in-2012
Read from February 24 to March 04, 2012

Co říct? Tahle kniha je jedním slovem úžasná, pokud bych mohla dát 100 hvězdiček, dám bez zaváhání. Kniha, u které se smějete, pláčete a třesete se strachy spolu s hlavním hrdinou prostě nemůže být špatná. Tolik moudra skrývajícího se mezi řádky, tolik napětí, očekávání, naděje, navíc s tak skvělou hlavní postavou, kterou Kvothe je... Musím si utřídit myšlenky, než se pustím do recenze, protože mám spíš pocit, jako bych ten příběh prožila než četla.
Prostě a jednoduše, už velmi dlouho jsem nečetla takovou knihu, která by mě tak dokonale vtáhla do děje a tak silně ovlivňovala mé emoce. Myslím, že skvěle to vystihla spisovatelka Ursula Le Guinová, když se o této knize vyjádřila:

"Je to vzácné a vítané potěšení objevit autora píšícího nejen se smyslem pro přesné vyjádření toho, co chce sdělit, což mi připadá jako absolutně nezbytný vlastnost pro psaní fantasy, ale také se skutečnou hudbou nesoucí se v pozadí jeho slov."
- Ursula Le Guinová
3 likes · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Jméno větru - kniha první.

02/24 "Jdu na to! Tak se těším! :)"
02/25 page 56
17.0% 1 comment
02/26 page 60
18.0% "Jsem teprve na začátku a už to miluju! To je přesně můj šálek čaje..." 1 comment
02/27 page 141
43.0% ""Den, kdy si začneme dělat starosti s budoucností, je tím dnem, kdy necháváme dětství za sebou." *** "Hudba zasahuje přímo srdce, bez ohledu na to, jak hloupá nebo zatvrzelá je mysl toho, kdo jí naslouchá." =♥"
03/01 page 233
71.0% "Tak dlouho jsem čekala, až přijde ta chvíle... až to všechno dá do hudby a zahraje na loutnu... konečně přišla a nezklamala ♥" 1 comment
03/03 page 266
81.0% "To je šílené! Normálně mě z toho rozbolelo břicho ze strachu, úplně jsem se do toho vžila a třásla jsem se s Kvotem. Měla jsem pocit, jako bych před těmi mistry stála já... To dokáže jen opravdu dobrá kniha!"
11/25 page 46
14.0% "Aneb když si člověk potřebuje pořádně odpočinout..."
03/10 marked as: read
show 2 hidden updates…

Moira souhlasím, je to úžasná kniha. x))