Sandino's Reviews > Lord Valentine's Castle

Lord Valentine's Castle by Robert Silverberg

Feb 22, 2012

liked it
Read in February, 2012

Първата ми книга прочетена на гсм-а. При голямото количество актуални книги, които са ми се натрупали за четене, никога нямаше да стигна до нея иначе. А все пак се води една от класиките. Силно си личи, че е писана 80та година. Много наивна, героите са или много добри, или много лоши. Нашия човек е толкова добър, способен и обаятелен, че е просто перфектен във всичко, всеки който прекара 5 мин с него го обиква и всяка трудност се оправя за 20 минути максимум. Върха беше финалната битка, когато нашата армия от 100К човека се изправи срещу милионната армия на узурпатора и успяхме да ги разбием с нещо от сорта на 10 жертви. Не може да се отрече обаче майсторлъка на Силвърбърг да строи светове, да измисля раси и история. Не съжалявам че прочетох книжката, обаче на следващите едва ли ще им дойде реда някога.
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Lord Valentine's Castle.

message 1: by Krasytod (new)

Krasytod Тази книга е за четене в тийнджърските години мен. Инак света на Валантайн много ме кефи :)

Desinka Хаха, тази книжичка съм я чела едно време преди 15 години и тогава си беше голяма работа:) Сега я затърсих да видя има ли продължение:)) ЩЕ взема да я препрочета, въпреки че предполагам, че ще реагирам като теб:) Това с 2D образите си е проблем:)

Sandino Има продължение, писано 85та и после още едно, писано доста по- късно. След това има няколко книги предистория, писани 1997-2000.

Desinka Дам, и аз установих, че има други книжки след това:) Да видим кога ще стигна до тях:)

message 5: by Krasytod (new)

Krasytod Едно време ги издаваха раъркано.. та първо четох как става Понтифакс, а едва в четвъртата как го забелязват още докато е млад архиватор

Desinka Хаха:) И как са останалите книжки? Аз бях много нещастна едно време като прочетох първата и беше ясно, че има нещо смед нея, но все не успявах да го манеря;)) Може би е време да довърша този quest и да изчета поредецата:)))

Sandino Е май не са ги издавали разбъркано, щото първата е как започва с амнезия. Тая дето четох. Или поне според уикипедия. Може би тая с архиватора е предистория някаква?

Sandino В смисъл писана в последствие.

Desinka Ето това е поредицата: http://www.goodreads.com/series/50085.... Много го обичам този feature на Goodreads:)

message 10: by Krasytod (new)

Krasytod Всъщност действието се развиваше от гледна точка на друг млад архиватор, който четеше спомените му. те там нали си записваха споемните в някакви капсули

message 11: by Krasytod (new)

Krasytod Деси, много отдавна съм ги чел, но ми харесваха.
Имай предвид че това е олд скул фантастика , когато света е бил розов, свободен а компутрите на бъдещото са били големи като куфар !!!

Desinka О, това не ме плаши:) Не обичам да чета много за компутори така или иначе:))