Trayana's Reviews > Семейство Тъпашки

Dec 20, 12

it was ok
bookshelves: 175-books, children-s, bg, owned
Read in December, 2012

Или съм отвикнала да чета детски романи или вече имам обяснение защо британците не са особено интелигентни. В списъка на 100-те най-любими книги на островитяните има няколко детски романи на Роалд Дал, и ако всичките предлагат същото интелектуално предизвикателство като „Семейство Тъпашки“, вече със сигурност ще ЗНАМ, защо не сме виждали български преводи на Дал преди 1989 г.

„Семейство Тъпашки“ може на подкокороса децата ви за няколко гнусни трика, но не открих никакъв възпитателен принос в книгата. Най-много да отврати малките от брадите и евентуално да ги насърчи да се къпят по-честичко. За себе си я оценявам като доста глупава за възрастни и деца. Единственото ѝ предимство е, че е кратка.

Определено си мисля, че Астрид Линдгрен и Ханс Кристиан Андерсен са по-добрия избор.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Семейство Тъпашки.

message 1: by Addicted (new)

Addicted Reader Хм-м-м... Много странно, Роалд Дал ми е любимият автор, евър и форевър. Специално за "Семейство Тъпашки" нямам спомени, но от детските му книги при мен любима е "Вещиците". "ГДВ" също ми е много приятна, за "Матилда" няма смисъл да говоря.

message 2: by Rhea (new)

Rhea Чела ли си нещо друго от Р.Дал?
За тази нищо добро не съм чувала и ще пропусна, но останалите, които съм чела, ми харесаха много.

Trayana Това ми е първата му детска книга. Иначе имам добри спомени от "Разкази с неочакван край"....