Bistra Ivanova's Reviews > The Sense of an Ending

The Sense of an Ending by Julian Barnes

Jan 21, 2012

bookshelves: fiction
Read from January 21 to 25, 2012

О, колко хубава книга! Обещавам, че вече ще чета британци само в оригинал! Страх ме е да си помисля КОЛКО много би се изгубило при превод и си мисля още... езикът ли ги кара да пишат така - да докосват света с върховете на пръстите си, без да го назовават пряко. (Мисля и за The Remains of the Day, оу йе!)

Колкото и тази седмица да ми е извънредно натоварена, намирах по малко време всеки ден, дали на път или докато чаках на някоя опашката, за да поплувам в историята. От време на време се появяваше по някое изречение, което ме отпращаше далече-далече в размишения и спомени.

Тъжна и вълнуваща! Тиха, примиренческа... За старостта и отиващия си живот, който си оставил да те живее, вместо ти него... Хубави неща имаше и за историята... Жалко, че нямам време и енергия да попиша повече...

Много, много ми хареса, честна дума!

ПП: А Джулиан Барнс? Другите му книги как са? Препоръки, мнения? Благодаря!

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read The Sense of an Ending.

message 1: by Sve (new) - rated it 5 stars

Sve О, Джулиан Барнс е прекрасен. Аз съм му чела "Пулс" и "Лимони на масата" но в превод и бяха добре. Love etc в оригинал ме изнерви, езика ми беше повече пречка, отколкото удоволствие.

Kaloyana Подариха ми я за Коледа. Това ще е първата ми среща с този автор.

Bläckätare Ранната му Flaubert's Parrot ми хареса, фикция с елементи на лит.критика. И с чудесен хумор!
Естествено британски автори само в оригинал.

Bookmaniac70 Силно препоръчвам Arthur& George! Великолепна книга!

message 5: by Neva (new) - added it

Neva "История на света в 10 1/2 глави" има грозна корица, хубав превод и много ми хареса.

Bistra Ivanova И едно хубаво ревю от Ангел - http://amigov.wordpress.com/2012/05/0...