Glass's Reviews > My Life Next Door

My Life Next Door by Huntley Fitzpatrick

Sep 08, 13

bookshelves: 2012, realistic-fiction, favorites
Read from June 20 to 22, 2012

This book was worth waiting for. I've read it in two days despite the fact that I was head over heels in all that boring end-of-the-school-year paperwork that us, teachers, are so fond of.

First, I can not believe that this is Huntley Fitzpatrick's debut novel. I've read so many bad books lately and those autors didn't have the excuse of first attempt in their writing carieers. My Life Next Door reminded me a lot of Sarah Dessen novels - by the concept and the writing style. And I love Sarah Dessen.

My Life Next Door is great example of what does it mean to create believable characters - we are introduced with everyone gradually and getting the informations about each characters trought their actions. There isn't author's eulogy about them on five pages or constant describing of every single chlothing choice. (Dear autors, you can describe, but make sure it actally has a point and that it's relevant for the story - like clue in mystery novel. On the other hand, three pages descriptions of what your main heroine is wearing on her first day in school just for the sake of describing is not a good move.)

What I liked the most? The way relationship between Samantha and Jase developed. There's such a positive message for all the young girls - if I had a teenage daughter, I would make her read this book. But it's not just another story about girl who falls for the boy - read it and you'll see.

For the end I can say only one thing - I can't wait for Huntley Fitzpatrick's next novel.

P.S. September 8th 2013.
I think that I'll re-read this book soon. :)
75 likes · likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read My Life Next Door.

dateDown_arrow    newest »

Zemira Warner O? Javi kako ide. I ja sam je mislila citati. Djeluje bas slatko.

message 2: by Iva (new) - rated it 5 stars

Iva I mene zanima dojam! :) Baš sam je dugo očekivala, zvuči zanimljivo. @Lady ima je na internetu.

Zemira Warner Zbrisala nam Amra. :D Sad bas umirem od zelje da saznam kakva je. Devyani joj je dala trojku. Ta cura ne daje olako dobre ocjene. Nemam nista protiv trojke. Moze proci,samo opusteno. Ipak je ljeto. Ne treba mi nista ozbiljno.

Tanja (Tanychy) St. Delphi Kako ja nisam vidjela da ona ovo cita! Nista mi nije rekla, shame on her!! :D Ajde javljaj nam kakva je! :)

Glass Jao, što ste navalile!;D

Knjiga je odlična - svidjet će vam se. Mislim da ću je večeras završiti ako ne budem izlazila. I ja sam vidjela razne ocjene i komentare, malo sam se i plašila da je počnem čitati, ali nisam se pokajala. Vidjet ćemo kakav će biti kraj pa hoće li završiti na mojoj fav polici.

Tanja (Tanychy) St. Delphi Nemoj ti meni navalile! ;)

Super, citam je onda uskoro ako ti kazes da valja. :D

Zemira Warner Necu previse ocekivati od ove knjige.

Glass Sad sam na 72% - meni je predobra!!! Znam da će se Tanji sigurno svidjeti, ali ti, Zemira, si mi nepredvidljiva u zadnje vrijeme!:)

Zemira Warner Zao mi je. :( Radije bih da mi svaka knjiga koju procitam pase,ali ne ide tako. :((

Tanja (Tanychy) St. Delphi Hhahah mene bas tesko oduseviti knjigom :D

Glass Kad se samo sjetim prošlog ljeta - ne zna se koja je bila bolja knjiga od svih koje si pronalazila - ja sam samo pratila tvoju fav policu i čitala sve redom. Trzni se malo - hoću tvoje dobre knjige!:)

Tanja (Tanychy) St. Delphi Mhm cita Tanja to ubrzo onda! :)

Zemira Warner Ahem... evo promijenila sam sliku profila. :) Na slici sam sa drugaricom.

Glass Vidjele smo - štikle su za 5+!

Glass Jesi li je pročitala? :)

message 16: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss I ja bi ovu čitala. Čujem samo pohvale...

Tanja (Tanychy) St. Delphi I ja cu je citati, ne znam kad ali cu je citati :)

message 18: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Ja završim Point of Retreat, kinkarije Red i upoznam vašeg Kellana, a onda su mi opcije otvorene.

Tanja (Tanychy) St. Delphi Ja ne znam kad cu Ponit, oni sa NG nisu mi je jos odobrili! Gah mada Amri jesu tako da uskoro cu! :)

message 20: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Aham...

Glass Tanja - Tanychy wrote: "Ja ne znam kad cu Ponit, oni sa NG nisu mi je jos odobrili! Gah mada Amri jesu tako da uskoro cu! :)"

Dobit ćeš sigurno - samo čitaj. Šta sve trebamo postaviti na blog, ne znam hoće li taj review doći na red iduće sedimce.

Tanja (Tanychy) St. Delphi Pa ne znam...kad ti budes citala reci mi citacu i ja :)

Glass Mislim da ću danas završiti ovu "vampirsku", pa možemo sutra.:)
btw, pročitala sam tvoj review za Slammed i Pushing the Limits - predobri su!:)

Tanja (Tanychy) St. Delphi Moze! :)

O hvala ;) PS. Imamo reviewa spremnih koliko hoces! :D

Glass Za promjenu!:)

Tanja (Tanychy) St. Delphi Hhahha i to sto kazes! ;)

message 27: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss E pa da. I ova mora na must read listu ovog ljetovanja.

Glass Obavezno!:))

message 29: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Slijedeća je! Na pregledu je sve bilo odlično. <3

Zemira Warner I ja bih trebala ovu uskoro zapoceti. HC tako lijepo izgleda uzivo. Malo sam previse za njega potrosila,ali nema veze.

Glass Miss wrote: "Slijedeća je! Na pregledu je sve bilo odlično. <3"

Hvala Bogu!!!:DDD "Tetka" već voli malog miša.:D

Zemira, iskreno, baš se plašim tvoje reakcije. Nadam se da se nećeš razočarati.

Tanja (Tanychy) St. Delphi Mislim da ce joj je svidjeti. Meni je knjiga super! Bas istinski uzivam.

PS. Zemira moj Storyteller je shipped! :D

Glass Vidjela sam da je Storyteller na akciji na TBD.:)

Zemira Warner E,Tanja. Bas ti sad napisala na twitter da je knjiga poslana. Nisam gledala na kompjuter. Citam knjigu,jer veceras ide u arhivu. Zaboravila sam je staviti na kalendar. Sva sreca,pa sam vidjela na vrijeme.

Sigurno ce mi se svidjeti knjiga. Djeluje bas ono sto mi treba ovih dana. Steta sto zapostavljam kupljene knjige. Sve citam preko Lokija.

message 35: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Glass wrote: "
Hvala Bogu!!!:DDD "Tetka" već voli malog miša.:D
"

:D :D :D

Tanja (Tanychy) St. Delphi Glass wrote: "Vidjela sam da je Storyteller na akciji na TBD.:)"

zato sam ga i kupila :))

Hhaha ja moram citati one dve s netgalley, a ovi sa ed. mi nista poslali nisu -.-

Ma svi mi volimo malog misa!! :)

Tanja (Tanychy) St. Delphi PS. Zemira da te obradijem nece ti se skaciti pametne glave sa Frigid reviewa, jer ako su ko moje ni nakon godinu dana ne prestaju.

Glass Misliš na one što ti komentarišu na Premonition ili kako se već zove? Uh... dosadne su.

Javi nam je li Storyteller dobro miriše.:DDD

Ja sam počela čitati knjige koje sam dobila, ali onda mi izleti nešto zaimljivije ovamo i ostavim ih. :/

Tanja (Tanychy) St. Delphi Da, ubise one mene. I jos kad ostave kilometarski komentar. -.-

Hocu cim stigne ;)

Stigle su ti one dve, sto je poslala ona autorka?

Glass Čudo pa ti neka od zaluđenih curica nije kliknula na flag.:/

Nisu još, mislim da bi trebale stići za 7 dana.

Tanja (Tanychy) St. Delphi Sta se desi kad klikne na flag? Nije mi se to nikada desilo :D

Zemira Warner Meni jos niko nije stavio flag. Iako sam psovala u nekima. :D Ali sam barem na pocetku rekla kako cu to uraditi,pa kome se to ne svidja moze slobodno preskociti.

Vidjala sam kod Amrinih prijatelja statuse u kojima se bune,jer ih je neko prijavio. Da li to znaci da ti GR posalje poruku kad oznace tvoj post za zastavom?

Tanja (Tanychy) St. Delphi Nije ni meni zato me zivo zanima sta se desi. :D Hhaha ali meni je to apsurdno, msm sto ti se ne svidja nemoj citati. Pljuju ljudi i po meni najdrazoj knjizi pa sta sad da se radi.

Glass Flag znači da si nešto našao uvredljivim i da si to prijavio administratorima GR. Oni ti pošalju upozorenje i izbrišu osvrt ili već šta je priojavljeno. Nisam sigurna nakon koliko puta blokiraju tvoj profil, mislim da je 5.

Tanja (Tanychy) St. Delphi Opa opasno je to. Ali cek nije valjda da oni to urade bez da provjere osvrt. Jer ove klinke bi mogle pojesti Zemiru zivu zbog Frigid.

Glass Ma uglavnom to rade ovi kojima smetaju slike, nisam još čula da se nekome to dogodilo zbog toga što im se ne sviđa nečiji review.

Tanja (Tanychy) St. Delphi Aha dobro to vec ima smisla. Ovako ne bi imalo jer bi svi fanovi nekog autora se mogli dogovoriti i to raditi.

Zemira Warner Ljudi su blesavi. Prijavljuju sexi gifove ili slike,a sami citaju te osvrte za erotiku. Nema to logike.

message 49: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Ma ako ti netko stavi flag za ovu glupu knjigu može da se objesi. Ti onda ljudi uopće ne kuže što je sloboda mišljenja niti imaju uvid u ljudska prava.