Veselin Nikolov's Reviews > Ever Wonder Why? and Other Controversial Essays

Ever Wonder Why? and Other Controversial Essays by Thomas Sowell

Dec 29, 2011

Read in December, 2011

Хубаво четиво за запознаване с идеологията на американските консерватори.

Томас Соуел описва общество, в което интелектуалците са леви, инженерите са десни, а държавата има твърде много власт да се меси където не й е работата. Безотговорни хора имат власт да влияят на икономиката, където твори глупост след глупост, и на образованието, където натрапват отглеждат поколение от мързеливци и илитерати. Наред с това обяснява възгледите си за гей браковете, притежаването на оръжие, живеенето с родителите до късно и куп други. Всичко е било толкова хубаво преди.

За Соуел либерал е мръсна дума, а зелен е синоним на терорист, като общото между двамата е, че са идиоти.

Въпреки че съм съгласен с повечето от написаното, четивото е тежко и единици са есетата, които не са манипулативни и са чисти от логически пропуски и спекулации. Мен лично това ме подразни. Хареса ми главно как плюе либералите :)

PS. Мисля, че прочетох по-кратка версия на същата книга, издадена няколко години по-рано. Шансът да повторя е минимален.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Ever Wonder Why? and Other Controversial Essays.