Trayana's Reviews > Lady Chatterley's Lover

Feb 14, 12

liked it
bookshelves: 1001-books-project, historical-fiction
Read from January 30 to February 02, 2012

Ето това е роман, който е достатъчно интересен, за да ме остави раздвоена. От една страна възпитаното ми (рационално-читателско с претенции за светско и литературно лустро) Аз си мисли: „‘Бахти новатора и писателя! ‘Бахти стила!”. Същевременно другото ми (циничното, роденото след сексуалната революция и медийна независимост) Аз си вика: „Фройдизмът успява да превърне всяка сцена с еротичен потенциал в графично описание на механично търкащи се едно в друго тела! Провал, пълен провал!”

От гимназиалните ми години Д. Х. Лорънс ме плашеше с доста описателния си, леко остарял език. Не че съм го чела тогава. Превеждала съм абзаци, защото младата ни преподавателка по английски се чудеше с какво да привлече вниманието на групичка хормонално небалансирани бледи юноши. В опит да преодолея ужаса си от „класически” английски, реших, че трябва да чета Д. Х. в оригинал. Смятам, че г-ца Пенева би останала доволна да научи, че вече нямам затруднения с разбирането на смисъла на изреченията и думите.
Виж, със смисъла на самия роман все още съм в мъгла. Още
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Lady Chatterley's Lover.