Mari's Reviews > Naiv. Super

Naiv. Super by Erlend Loe
Rate this book
Clear rating

by
7179542
's review
Dec 14, 11


Puhtalt subjektiivsed kiidusõnad: Oh kui kena lugeda, et minusuguseid nö naiivseid leidub veel ning et mõned neist kirjutavad raamatuid ning et need raamatud osutuvad pealekauba nii populaarseteks. Erlend Loel see vähemalt on õnnestunud. Naiv.Super on tema enimtõlgitud romaan. "Me kõik oleme teatud määral autistid," selgitas üks mu õppejõud kord ning ma olen temaga ühel nõul. Inimesed on autistlikumadki, kui alguses oletada. Lihtsalt, nad on minust enamasti sellisel kaugusel, et ma eriti pole neid kohanud... Loe on vähemalt käegakatsutavas kauguses.
Raamatus on veidike näha ja tunda, nagu ma isegi vahel tunnen, ümberkondsete soovi "naiivsevõitu" peategelane õigesse nö heakskiidetud ühiskondlikku funkstioneerimisse suunata. See läheb neil üle kivide ja kändude. Ei taha spoilida, aga ka siin tuleb välja, et parim lahendus on see samune kuldne kesktee ( endaks olemise ja teisele olemise vahel, aksepteerimine ja nõnda). Lakoonilisuse ilu. Asjade ilu. Fenomenide ilu. Naiivsus on tõesti super.
( Muidugi oli siin veel igasugu kihte, kes mida leiab. Nt hakkab mulle tunduma, et norrakad peavad väga seksikaks kehakatteks kampsunit...)
1 like · Likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Naiv. Super.
Sign In »

No comments have been added yet.