Simona's Reviews > The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars by John Green
Rate this book
Clear rating

by
4702423
's review
May 10, 14

bookshelves: contemporary, stand-alone, young-adult
Read in May, 2014

Okey, ako to povedať...

John Green je úžasný človek, ktorého mám neskutočne rada a páči sa mi, ako vníma svet, že nemá problém si urobiť srandu sám zo seba a že nevidí čierno-bielo. Myslím si, že fakt, že v našej dobe takýto človek chodí po Zemi, je niečo ako dar. A potom je tu jeho knižná kariéra a ja som zrazu na pochybách.

Nemyslite si, že TFiOS sa mi nepáčilo. Páčilo! Rovnako sa mi páčila i Aljaška, ktorá sa mi pod kožu dostala viac. TFiOS ale malo niečo, čo Aljaška nemala - do polovice som bola citovo zainteresovaná. Pri Aljaške som len sledovala a premýšľala. No TFiOS ma nedokázala nútiť premýšľať po dočítaní, zatiaľ čo nad Aljaškou som stále podvedome uvažovala a krútila hlavou nad tým, ako celý ten tínedžerský svet funguje. Áno, pohľad Hazel je realistický a rovnako všetky postavy, vrátane Augustusa. A potom asi v poslednej tretine prišiel zlom a ja som sa už o nič nestarala. Pri Aljaške to bolo iné - pohybovala som sa vo svete, ktorý sama z časti veľmi dobre poznám a dokázala som sa stotožniť. Po TFiOS len ďakujem Bohu zato, že som zdravá.

Prvé 2 tretiny boli úžasné, pretože boli o živote. Tá posledná tiež, ale... povedzme, že som nebola schopná prijať to, ako sa to vyvíjalo a tak nejako sa zmieriť s osudmi jednotlivých postáv. Radšej som sa emočne obrnila, knihu dočítala, pokrčila ramenami a šla ďalej. Nič. Ani mnou nepohlo.

Opäť opakujem, že John Green je výnimočný človek, ktorý píše ešte výnimočnejšie knihy, ku ktorým by sa každý čitateľ mal vrátiť minimálne 2x, pretože na prvý raz mu uniknú niektoré súvislosti. Bohužiaľ, potrebujem, aby zo mňa kniha vytiahla aspoň nejaké emócie - radosť, hnev, smútok, čokoľvek. Ale potrebujem to. John Green ma vždy donúti premýšľam, no nikdy zo mňa nevytiahne ani jednu jedinú emóciu. Preto - opäť - bez hodnotenia.
likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read The Fault in Our Stars.
sign in »

Quotes Simona Liked

John Green
“Sometimes, you read a book and it fills you with this weird evangelical zeal, and you become convinced that the shattered world will never be put back together unless and until all living humans read the book. And then there are books like An Imperial Affliction, which you can't tell people about, books so special and rare and yours that advertising your affection feels like betrayal”
John Green, The Fault in Our Stars

John Green
“What a slut time is. She screws everybody.”
John Green, The Fault in Our Stars

John Green
“As he read, I fell in love the way you fall asleep: slowly, and then all at once.”
John Green, The Fault in Our Stars


Reading Progress

02/10 page 96
30.0% "OH-MY-FUCKING-GOD!"
02/11 page 190
60.0% 2 comments
03/29 marked as: currently-reading
05/08 marked as: read 3 comments

No comments have been added yet.