Luu's Reviews > The Woman Who Rides Like a Man

Nov 14, 2014

liked it
bookshelves: young-adult, fantasy
Read in November, 2011

Alanna má 18 rokov a vydáva sa na svoje prvé dobrodružstvo do púšte, kde okamžite narazí narazí na veľmi nepriateľských "domorodých" obyvateľov. Veci sa vyvinú priam katastrofálne a Alanna je nútená medzi ľuďmi zostať a zastúpiť post miestneho šamana, tj. mága.

Tretiu Alannu som prečítala veľmi rýchlo, zatiaľ asi najrýchlejšie zo všetkých častí. Plus je, že kniha už nezaberá veľké časové obdobie, nové prostredie je skvelé a kultúra zaujímavá.

Ale teraz si idem vyliať srdce zo všetkého, čo ma na nej strašne štvalo.

Pamätáte si to dievča, čo nemohlo meč ani zdvihnúť, a mágia jej spôsobovala zimomriavky? V tejto knihe zastáva Alanna funkciu šamanky, a mágiu ostatných ešte aj učí, nehovoriac o tom, že poráža ostatných ako na bežiacom páse.

Pamätáte si na Thoma? (view spoiler)

Alanna, Jon, George. (view spoiler) A v tomto zhrnutí to nevyzerá ani zďaleka také absurdné, ako je to v knihe.

Často som bola zo zvratov v tejto knihe vytočená, takže úplne chápem všetky negatívne názory. V podstate som sa rozhodovala medzi 2, 3 a 4 hviezdičkami... málo za chovanie postáv, veľa za to, že sa mi to čítalo celkom dobre (necelá jedna cesta vlakom domov) a stále ma to bavilo. Takže, 3 bude asi najlepší kompromis.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read The Woman Who Rides Like a Man.

Simcsa Vidíš? Hovorila som ti, že tebe sa to bude páčiť viac. :D No čo už, mňa ten príbeh skrátka hrozitánsky nudil.. A nad tou mágiou som sa tiež hodne pozastavovala. Alanna, ktorá v prvom diele robila všetko preto len aby s ňou nemusela mať nič do činenia sa zrazu stane šamankou? What the hell? A na Thoma si ešte len počkaj v štvrtej knihe, veď uvidíš akú úplne totálne nelogickú hlúposť urobí. :D