Contessina's Reviews > Seduction of a Proper Gentleman

Seduction of a Proper Gentleman by Victoria Alexander
Rate this book
Clear rating

by
5936216
's review
Dec 26, 11

bookshelves: historical-romance, strong-heroine, seduction
Read from December 25 to 26, 2011

Kitap iki aile üzerinde yaklaşık 500 yıldır dolaştığına inanılan bir lanet etrafında şekillenmeye başlıyor . Lanet sebebiyle tuhaf ölümler ve uğursuz sayılabilecek olaylar cereyan ediyor . Ve bu laneti kırmak için dul bir İskoç hanım olan Lady Kathleen MacDavid sevmediği bir ingilizle -ki bu İngiliz Norcroft Kontu Oliver Leighton oluyor - evlenmek zorunda .

Önceleri büyüye inanmamakta direnen Kathleen ne olduysa bu evliliği yapmayı kabul ediyor ve Londra 'ya geliyor . İşte bu noktadan sonra devreye Kathleen 'in Teyzesi Hannah giriyor . Hannah da ailenin pek çok üyesi gibi lanete inanıyor ve büyüle uğraşıyor . Söz konusu evliliğin gerçekleşmesi için bir çıkar yol aranıyor . Derken Kathleen bir gün elinde , üzerinde kontun annesinin adı yazılı ve içi boş bir zarfla, baygın bir halde Kontun evine getiriliyor . Kendine geldiği andan itibaren de hiç ama hiçbir şey hatırlamadığı anlaşılıyor . Kathleen 'in hafıza kaybı ile bir şey hatırlayabilme çabaları etrafında ikili arasında bir aşk filizleniyor ve Kont Oliver'ın son derece romantik bir erkek oluşu da olayları epey hızlandırıyor .

Yazarın her ne kadar iyi bir malzeme ile işe başlamış olduğunu düşünsem de hikayenin işlenişinde özellikle monotonluğu bir kusur olarak görüyorum . Karakterleri sığ bulduğumu da belirtmek isterim . ''lanet '' temasından hoşlansam da başka bir büyük sıkıntım var ki ; '' büyü '' ... Bu kadar çok büyüyü en son Harry Potter'da gördüm ve Harry'ye daha çok yakıştığını da belirtmek isterim . Fantastik bir kitabı bir hayli güzelleştirebilecek bu tema bir romans olan bu kitabı öldürmüş , hikayeyi kurutmuş . Elbette ki büyü ve lanet gibi unsurların bir aşk hikayesine epey malzeme çıkaracağına inanıyorum , fakat yazar , hikayeye bu çeşniyi katarken kaşık yerine kepçe kullanmış ...
Likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Seduction of a Proper Gentleman.
Sign In »

No comments have been added yet.