Tazitazitazi's Reviews > Babettina gozba

3332066
Nov 16, 2011

bookshelves: around-the-world-in-80-books
Read in November, 2011

Ovo je jedna od onih knjiga koje u malo riječi govore puno. Za usporedbu mi padaju napamet Galeb Jonathan Livingston i Starac i more; ali samo po omjeru količine stranica i sadržaja, ne i samog sadržaja. Stoga, ako imate sat vremena pročitajte ovo djelo prije nego pročitate ostatak, jer me zbilja zanimaju dodatna mišljenja i tumačenja ovog djela.

Ovo izdanje ima opširnu bilješku o piscu koja se pri kraju pretvara u tumačanje samog djela, a to tumačanje me podsjetilo na udžbenike iz književnosti u kojima van netko objašnjava što ste upravo pročitali. Međutim ne mogu se složiti s tim tumačanjem koje se može sažeti u 2 rečenice:
- Djelo je kritika crkvene zadrtosti.
- Prezentiranje umjetnosti neobrazovanom korisniku je kao bacanje bisera pred svinje.
Djelo sam doživila na sljedeći način:
- Mada sam osobno veliki kritičar institucionalizirane religije nisam tu kritiku iščitala u ovom djelu.
- Smatram da su sve osobe bile dotaknute Babetinom gozbom bez obzira da li su to doživjele na nesvjesnoj ili svjesnoj razini (kao general) te da djelo kao takvo veliča umjetnost i umjetnike.
2 likes · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Babettina gozba.

03/07 marked as: read